Innowacje w działaniu! Samsung zaprezentował technologie MICRO LED i NEO QLED

Pokaż treść artykułu

  1. Cechy Neo QLED
  2. Przeniesienie obrazu
  3. Szeroka przekątna
  4. Funkcje domowe
  5. Doskonała rozgrywka
  6. Wyrafinowane wzornictwo
  7. Cechy do pracy biurowej

Samsung zawsze chętnie stosował rewolucyjne podejście do produkcji telewizorów. Na cyklicznym seminarium technicznym przedstawiciele Samsunga zademonstrowali całemu światu, jaka będzie technologia przyszłości już teraz. Dla wszystkich mediów związanych z technologią, Seminarium Techniczne zawsze było jednym z najważniejszych wydarzeń w roku. Jest to jeden z Oskarów w dziedzinie technologii. Rok 2021 nie był wyjątkiem, ponieważ tym razem firma zwróciła szczególną uwagę na dwa innowacyjne modele telewizorów - NEO QLED oraz Samsung Micro LED TV. A jest o czym mówić.

Od 1 sierpnia modele NEO QLED pojawiły się w sklepach Foxtrot i klienci mogą ocenić wszystkie cechy nowej linii.

Cechy Neo QLED

NEO QLED łączy w sobie najwyższej klasy funkcje, które sprawiają, że oglądanie filmów czy granie w gry staje się wspaniałym doświadczeniem. Jaskrawe i intensywne kolory, niesamowita ostrość i głębia tworzą efekt wabienia w nowy świat.

Twórcy Neo QLED pomyśleli również o graczach. Nowa linia telewizorów posiada
idealna częstotliwość odświeżania 120 Hz, minimalny czas opóźnienia sygnału wejściowego - 5,8 ms, a także wsparcie dla szerokich proporcji ekranu 21:9 i 32:9, co zapewni operatorom szerokie pole widzenia.

Między innymi kinomani będą zachwyceni nowymi opcjami transferu i spektakularną jakością obrazu 4K i 8K (niezależnie od stanu początkowego materiału). Niewyrafinowana i bezramkowa konstrukcja głośnika Infinity One oraz obszerna reprodukcja dźwięku dzięki technologii Object Tracking Sound Pro (OTS) sprawią, że w pełni zanurzysz się w świecie kina.

Jednocześnie firma nie zapomina o środowisku naturalnym. Do modeli NEO QLED dołączony jest pilot zdalnego sterowania na dronach zasilanych bateriami. Nie potrzebujesz już jednorazowych baterii, teraz możesz ładować pilota z zewnętrznego lub wewnętrznego źródła światła, a także przez USB.

Nowe telewizory Samsung z serii 2021 wyposażone są w zaawansowane technologie, które przeniosą przekładanie obrazu na nowy, niedostępny dotąd poziom. Samsung QLED dostępny jest w dwóch wariantach - Samsung QLED 4K i Samsung QLED 8K. Nowe produkty oferują przyjazne i intuicyjne środowisko domowe, a także szerokie możliwości w zakresie gier komputerowych i konsolowych. Jednak technologia komponentów linii wymaga szczególnej uwagi.

Przeniesienie obrazu

Technologia QLED od dawna z powodzeniem wyprzedza wyświetlacze LED i OLED pod względem jakości transmisji obrazu. Wszystko w kwestii podświetlenia kropek kwantowych, które są sterowane przez aktywną matrycę na bazie tranzystorów cienkowarstwowych. Ta cecha osiągnęła zupełnie nowy poziom dzięki procesorowi Neo Quantum. Jak podaje producent, każda scena emitowana w telewizorze jest optymalizowana przez inteligencję kawałek po kawałku. Ta funkcja została zaprojektowana w celu poprawy jakości obrazu. Współdziałanie tej technologii z zaawansowaną diodą Quantum Mini LED umożliwia telewizorowi wyświetlanie wyjątkowo dobrze zdefiniowanych obrazów. Obraz wyróżnia się blaskiem i poziomem szczegółowości zarówno w jasnych scenach, jak i podczas wyświetlania ciemnych fragmentów filmów czy seriali. Po podjęciu decyzji o zakupie takiego telewizora, oglądanie nawet dobrze znanych treści audiowizualnych nabierze zupełnie innego wymiaru, ponieważ szczegółowość obrazu jeszcze nigdy nie była tak dobra.

Dioda MICRO LED jest równie imponująca. Technologia wyświetlania zapewnia najjaśniejsze i najbardziej jaskrawe kolory, zdolne do przekształcenia dowolnego obrazu w szczegółowy zestaw kolorów. Natomiast procesor Micro AI zapewnia optymalne tłumaczenie treści z płynnym działaniem HDR.

Szeroki zakres

Super smukła obudowa Infinity Screen jest nie tylko wyjątkowo szeroka, ale także pozwala na łatwe dopasowanie do każdej przestrzeni. Jest to dodatkowo wzmocnione przez znacznie szerszy kąt widzenia w porównaniu z poprzednią generacją. Pod względem cyfryzacji telewizory występują w trzech wariantach:

  1. 65 cali;
  2. 75";
  3. 85".

Kto zdecyduje się na zakup nowego telewizora z tegorocznej linii w opłacalnej cenie, na pewno dokona świetnego wyboru.

Funkcje domowe

Nowoczesne telewizory już dawno przestały być tylko obiektem do transmisji obrazu. Modele z 2021 roku mają wystarczająco dużo funkcji cyfrowych do pracy i surfowania po Internecie, aby przebywanie przed ekranem nie sprawiło, że poczujesz się nieważny przez sekundę. Funkcjonalność w pełni odpowiada potrzebom każdego nowoczesnego użytkownika, dlatego kupując nowy telewizor klient ma gwarancję zadowolenia.

Szeroki zakres rozgrywek

Nawet najbardziej doświadczony gracz będzie całkowicie oczarowany, gdy włączy znaną grę na telewizorze z nowej serii. Zarówno podłączenie konsoli do gier, jak i wyświetlanie obrazu na komputerze pozwala na interakcję ze światem gry bez przerw i przesunięć. Co więcej, w czasie rzeczywistym na telewizorach QLED można w procesie gry dostosować framerate do własnych upodobań. Możesz również ustawić panoramiczny ekran za pomocą dwóch kliknięć, co pozwoli Ci uczynić Twoje wrażenia z gry bardziej brutalnymi i pełnymi. Co więcej, jakość akompaniamentu dźwiękowego - ważnego elementu rozgrywki - dorównuje XI (inteligencja utworu).

Format MICRO LED może pochwalić się również kilkoma grami wideo. Zintegrowana funkcja 4Vue umożliwia podział ekranu na kilka części, co będzie szczególnie istotne przy oglądaniu z jednego urządzenia. Funkcja ta umożliwia również przeglądanie szerokiej gamy obrazów.

Pomysłowe wzornictwo

Od kilku lat amplitunery cyfrowe Samsunga zdobywają liczne nagrody za wzornictwo. Wszystko wskazuje na to, że nowe modele nie pojawią się bez nagród. Projektantom firmy udało się połączyć subtelność z funkcjonalnością, sztukę z praktycznością. Z tego powodu telewizory z nowej serii oferują nie tylko szeroki zakres funkcji i wysoki poziom szczegółowości, ale także doskonale komponują się z każdym otoczeniem.

Funkcje do pracy biurowej

W 2020 roku pandemia odcisnęła swoje piętno na życiu miliardów ludzi. Szczególnie ucierpiała praca biurowa, ponieważ była wykonywana w domu. Funkcjonalność robocza stała się obecnie nowym standardem w telewizorach. System operacyjny Tizen, zintegrowany w nowych telewizorach Samsung, znacznie upraszcza całą niską dyscyplinę operacyjną o charakterze biurowym.

Oferta telewizorów Samsung 2021 z pewnością wyznaczy nowe standardy dla wszystkich producentów, dlatego warto zwrócić na nie uwagę już teraz.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

1 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy