Zdjęcia makiety iPhone'a 12 pojawiły się w sieci

Podczas gdy wszyscy czekają na nową linię od Apple, informacje o możliwych funkcjach i wyglądzie nadal gromadzą się w Internecie.

Tym razem japoński zasób MacOtakara opublikował wideo i zdjęcia, na których można zobaczyć porównanie układów 4 modeli iPhone'a 12.

Te makiety zostały uzyskane z źródła na terenie chińskiego giganta handlu internetowego Alibaba. Przed dokonaniem prezentacji nowych modeli smartfonów, iPhone wysyła producentom akcesoriów makiety przyszłych gadżetów. Dzięki temu przed rozpoczęciem sprzedaży sprzedawcy akcesoriów mają już wszystko, co jest potrzebne do obsługi telefonu.

Z tych uploadów możemy jedynie rozpoznać pewne zmiany w designie smartfonów. Na przykład na tych zdjęciach możemy zobaczyć, że producent przeniósł slot na kartę SIM pod przyciski regulacji głośności. Spekulanci sugerują, że zrobiono to w celu umieszczenia w nim nowej anteny i modułu 5G firmy Gualcomm.

Ujawniono również, że największy model iPhone'a 12 otrzyma ekran o przekątnej 6,5 cala, a nie 6,7 cala, jak wcześniej sądzono.

Dwa najmłodsze modele z serii dwudziestej pierwszej wyposażone są w podwójne aparaty główne, natomiast starsze wersje Pro posiadają podwójne aparaty, tak jak w modelach rzędowych iPhone 11 Pro. Wszystkie mają złącze Lightning i nieszablonową konstrukcję w stylu iPhone'a 4 oraz tabletów iPad Pro z 2018 i 2019 roku.

MacOtakara jest uważany za jednego z zaufanych insiderów związanych z Apple. To był zasób, który opublikował filmy iPhone SE 2 przed ogłoszeniem.

Na stronie pojawiło się również koncepcyjne wideo przedstawiające najnowszy prototyp iPhone'a 12 Pro.