Nowy ukraiński projekt MAGBULB

Ostatnio na Ukrainie popularne stało się oferowanie i wdrażanie nowych pomysłów na rynku technicznym. Miło jest wiedzieć, że nasz kraj podąża za światowym postępem technologicznym, a często nawet go wyprzedza. Tym razem więc ukraiński zespół programistów zaprezentował na platformie Kickstarter nowy projekt o nazwie Magbulb. Co to jest? Nowością jest nowy typ adaptera zaciskowego do żarówek, w który wbudowany jest magnes.

Adapter magnetyczny

Istota rozwoju polega na tym, że nowej żarówki nie trzeba wkręcać, jak to mamy w zwyczaju. Silny magnetyzm automatycznie "przyciąga" podstawę do gniazda za jednym szybkim pociągnięciem.

Co ciekawe, startup zebrał całą wymaganą kwotę projektu na Kickstarterze w zaledwie dwa lata. Początkowo kwota kampanii wynosiła 3000 dolarów, ale wszystkim oczywiście tak bardzo spodobał się ten pomysł, że dziś przez 9 lat kwota ta wynosiła już ponad 8000 dolarów. Sugeruje to, że ukraińscy deweloperzy "nie pomylili się", proponując taki projekt.

Rozwiązanie to znacznie ułatwi wymianę lamp i skróci czas tego procesu. Autorzy projektu zapowiadają uruchomienie sprzedaży Magbulb w I kwartale 2018 roku. Ponadto, produkcja nowych adapterów ma być prowadzona w Kijowie. Są one łączone z lampami i gniazdami typu E26/27.

Cena nowego Magbulb zależy od ilości sztuk: trzy sztuki - od 42 USD, 100 sztuk - 999 USD.