IPad 2018 - najnowsza innowacja Apple

27 marca Apple przeprowadziło ostateczną prezentację swoich nowych rozwiązań. Impreza odbyła się w Chicago i została otwarta przez Toma Cooka i Kathleen Richardson, szefową Apple. Najpierw Cook opowiedział o dodatku Swift Playgrounds, który uczy kodowania. Po prezentacji głos zabrał Greg Joswiak, wiceprezes firmy. Skupił się na narzędziach kreatywnych Apple, m.in: Garage Band, iMove, Clips i inne. Producenci sprawnie przenieśli temat na swój nowy produkt - Apple iPad 9.7 z 2018 roku.

"Udawajmy, że komputer został dziś poddany winifikacji. Jak to jest? Jest na tyle wydajny, że poradzi sobie z każdym zadaniem. Jest niezwykle przenośny, więc możesz go wszędzie ze sobą nosić. I jest tak poręczny, że można go obsługiwać po prostu dotykając ekranu. Lub za pomocą klawiatury. A nawet z puszką. Innymi słowy, nie jest to do końca komputer. To jest nowy iPad.

Apple .

Tablet jest napędzany przez procesor A10 Fusion, obsługuje Apple Pay i ma NFC. Wydajność głównego procesora wzrosła o 40%, podczas gdy rdzeń graficzny zwiększył swoją produktywność o 50%.

Wygląd gadżetu nie zmienił się - taka sama jest obecność przycisku Home, jest przedni aparat na 1,2 megapikseli. Główny aparat fotograficzny otrzymał 8 megapikseli. iPad 2018 wspiera technologię rozszerzonej rzeczywistości AR oraz Apple Pencil. Kolejną nowością w tablecie jest zaktualizowany pakiet biurowy z dodatkami Pages, Keynote i Numbers: teraz użytkownicy będą mogli tworzyć diagramy i obrazy, możliwość rysowania odręcznego za pomocą pióra.

Na ostatnich prezentacjach Apple podkreślano, że iPad 2018 to bezapelacyjnie gadżet do nauki. W tym celu tablet posiada program do nagrywania raportów audio, dodatek Schoolwork, a także nowe narzędzia dla nauczycieli i wiele innych przydatnych programów.

Producent podzielił cenę nowego tabletu dla dorosłych i uczniów: cena dla dorosłych nabywców iPada 2018 wynosi 329 dolarów, uczniowie i studenci będą mogli nabyć nowość za 299 dolarów. Gadżet jest już dostępny w przedsprzedaży w USA.