Tabletki: Właściwe użytkowanie - długotrwałe użytkowanie

Tablety zostały opracowane jako odpowiedź na szybko rozwijające się technologie współczesnego świata. Ogatofiktsionny urządzenie w kompaktowej obudowie pozwala uzyskać informacje, których potrzebujesz podczas podróży do pracy lub w domu, w procesie długiej podróży i krótki spacer, w biurze lub w domu.

Teraz na liście urządzeń więcej niż każda firma na rynku elektroniki koniecznie musi mieć linię tabletów. Mają one różne cechy i możliwości, ale jedno mają wspólne - warunki eksploatacji i konserwacji. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak prawidłowo dbać o swój tablet, aby Twój gadżet służył Ci jak najdłużej.

  1. Umieść osłonę ekranu na wyświetlaczu. Ekran jest jedną z najdroższych części tabletu. Jeśli są jakieś pęknięcia, obicia, czasem trzeba wymienić całą matrycę. A koszt nowej części może równać się kosztowi nowego urządzenia. Dlatego po zakupie zaleca się nałożenie folii ochronnej na wyświetlacz.
  2. Założyć osłonę ochronną. Wiele osób nie lubi używać tego akcesorium, ale w ten sposób chronisz swój ulubiony gadżet przed zewnętrznymi i wewnętrznymi uszkodzeniami w przypadku uderzenia lub upadku.
  3. Oczyść tablet z piły i brutalnej siły. Podczas użytkowania gadżet jest często narażony na kontakt z gruzem i piłami. Wyczyścić pojemniki i dynamometr za pomocą małego penzlika. Zwróć uwagę również na ekran, przetrzyj go specjalną serwetką.
  4. Naładuj i używaj baterii w prawidłowy sposób. Naładuj baterię do 100%. Ponieważ w urządzeniu zastosowano baterie litowo-jonowe, należy je ładować w całości, a nie tylko po trochu. Jeśli będziesz ładował ten akumulator małymi porcjami, bardzo szybko straci on swoją pojemność.
  5. Nie używaj urządzenia w temperaturach ujemnych. Niskie temperatury spowodują rozładowanie baterii litowo-jonowej w czasie krótszym niż kilka minut. Jeśli urządzenie było wystawione na działanie podwyższonej temperatury przez dłuższy czas, urządzenie nie ostygnie i rozłączy się.
  6. Bądź świadomy wpływów fizycznych. Nigdy nie należy używać tabletu jako podstawki do jakichkolwiek przedmiotów. Wizualnie może być w dobrym stanie, ale uszkodzenia nie są wykluczone.

Dzięki tym niezbyt skomplikowanym sposobom możesz przedłużyć życie swojego ulubionego gadżetu. Jeśli wszystko zrobisz poprawnie, urządzenie będzie Ci służyć przez bardzo długi czas i nigdy Cię nie zawiedzie.

Kilka ciekawych i przydatnych dodatków, które możesz znaleźć na swoim tablecie.

Dla Androida

MX Player

- doskonały dodatek do oglądania filmów, filmów i seriali na tablecie. Odczytuje wszystkie możliwe formaty i jest ustawiany oddzielnie dla każdego użytkownika.

Dropbox

to mobilna wersja Chrome, która może przechowywać wiele różnych informacji. Dzięki jednemu kontu masz zawsze dostęp do plików na swoim komputerze lub tablecie. W każdej chwili możesz wyświetlić żądane informacje.

Evernote

to najlepszy i najwygodniejszy dodatek do pisania różnych notatek. Wygoda oprogramowania polega na tym, że wszystkie Twoje notatki są przechowywane w pamięci i zawsze masz do nich dostęp.

Dla systemu iOS

VSCO Cam

- dodatek do edycji zdjęć. Szeroki zakres ustawień i przyjazne dla użytkownika elementy sterujące pozwalają szybko edytować zdjęcia i umieszczać je w sieciach społecznościowych.

Apple iWork

to pakiet dodatków składający się z edytora tekstu, edytora arkuszy kalkulacyjnych i oprogramowania do tworzenia prezentacji. W razie potrzeby zawsze będziesz mógł wysłać wymagany plik i edytować go, nawet jeśli nie masz dostępu do komputera stacjonarnego lub laptopa.

Chrome Remote Desktop

to program do zdalnego sterowania komputerem. Teraz możesz kontrolować swój komputer na odległość.
POKRYWY I OSŁONY AKCESORIA

Czy podobał Ci się ten artykuł?

16 2 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubProszę wymienić swoje uwagi

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy