Dlaczego telefon nie może odczytać karty SIM: najczęstsze przyczyny i rozwiązania

Pokaż treść

  1. Co zrobić, jeśli telefon nie widzi karty SIM?
  2. Telefon nie działa z inną kartą SIM
  3. Android gadżet nie może odczytać SIM
  4. iPhone nie rozpoznaje karty SIM
  5. Ustalenia

Istnieje wiele powodów, dla których Twój telefon nie może odczytać karty SIM. Co więcej, często zdarza się to nie tylko w przypadku starych, ale i nowych urządzeń. Spróbujmy sami wymyślić, jak rozwiązać ten problem. O tym, jak zidentyfikować przyczynę problemu i naprawić sytuację w domu - czytaj więcej w tym artykule.

Co zrobić, jeśli telefon nie widzi karty SIM?

Scenariusz "nie pokazuje wartości telefonu" może wystąpić przez kartę SIM, urządzenie, lub usterkę w oprogramowaniu gadżetu. Aby przetestować urządzenie i sprawdzić, która z opisanych przyczyn występuje w Twoim przypadku, postępuj zgodnie z poniższymi zaleceniami.

Odblokuj gadżet, otwórz tylną pokrywę i wyjmij kartę SIM. Zamknij baterię na kilka sekund, a następnie włóż ją ponownie do gniazda. Ponownie zainstaluj telefon. Czy to zadziałało i karta SIM zaczęła być wyświetlana? Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest nieprawidłowe osadzenie styków. Problem ten można rozwiązać samemu, stosując specjalną uszczelkę pomiędzy powierzchniami, które nie przylegają do siebie wystarczająco.

Twój smartfon nie odczytuje karty SIM? Spróbuj włożyć kartę do innego telefonu. Jeśli nie masz pod ręką innego gadżetu, włóż smartfon z dowolną inną kartą SIM. Inne urządzenie natychmiast rozpoznało kartę SIM, ale Twój telefon nie działa, nawet z tą drugą kartą? Oznacza to, że przyczyna tkwi w Twoim smartfonie i będziesz musiał skontaktować się z centrum serwisowym, aby wyeliminować problem. Często taka sytuacja jest wynikiem upadku smartfona, uszkodzenia mechanicznego lub kontaktu urządzenia z wilgocią. Zastanów się, czy w ostatnim czasie nie przytrafiło się to Twojemu smartfonowi. Ponadto, gniazdo karty SIM może ulec uszkodzeniu na skutek nieostrożnego wyjęcia karty. Ponadto urządzenie może ulec uszkodzeniu w wyniku nagłych zmian temperatury.

Interesuje Cię: Prawidłowe ładowanie/rozładowywanie akumulatora

Czasami telefony są skonfigurowane do pracy tylko z kartami SIM określonych operatorów telefonii komórkowej. Tak więc, jeśli kupiłeś gadżet w sklepie Vodafone, nie zastanawiaj się, dlaczego karta SIM Kivstar nie działa. W urządzeniach klasy Tele2 można znaleźć "nie natywną" kartę SIM w jednym z dwóch slotów. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, możesz rozwiązać problem, przesuwając baterię do innego gniazda karty SIM.

Innym powodem, dla którego smartfon nie widzi karty SIM jest to, że sama karta SIM jest niedopasowana. Ta opcja jest bardzo prosta do sprawdzenia: wystarczy włożyć kartę SIM do innego telefonu. Jeśli karta SIM nadal nie jest widoczna w drugim urządzeniu, to znaczy, że jest uszkodzona. Ten wariant jest najczęściej spotykany u użytkowników, którzy nie używali karty SIM przez długi czas i jej ważność po prostu wygasła w momencie kontaktu z urządzeniem. Jeśli karta SIM jest nowa, może być konieczne uiszczenie opłaty za jej aktywację.

Kupiłeś nowy smartfon ze slotem micro-sim i samodzielnie wyciąłeś starą kartę? Najlepsze jest to, że telefon nie czyta karty SIM, ponieważ nie została ona odpowiednio przycięta i karta została uszkodzona.

Smartfon nie widzi drugiego obrazu

Problem, o którym mowa w podtytule, może mieć kilka rozwiązań. Oto najczęściej spotykane z nich:

  • W ustawieniach telefonu zmień status slotu na aktywny;
  • Przetestuj działanie sygnalizacji wykonując połączenie lub wysyłając SMS;
  • Wymień kartę SIM (jeśli jest zablokowana lub ma niewłaściwy rozmiar).

Czasami drugie gniazdo może być niewidoczne z powodu odkształcenia samego gniazda, kontaktu z radiem lub uszkodzenia mechanicznego. W takim przypadku konieczna jest wymiana urządzenia.

Gadżet z systemem Android nie pokazuje karty SIM

Oprogramowanie Android może być przyczyną problemu tylko wtedy, gdy źle skonfigurowałeś smartfon lub system operacyjny wymaga aktualizacji. W obu przypadkach należy ponownie pobrać smartfon i zapewnić gadżetowi stabilne połączenie z Internetem, aby automatycznie zaktualizować oprogramowanie. Zdarza się również, że telefon nadmiernie pobiera dane i telefon nie widzi sieci od razu. Być może trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i poczekać jeszcze kilka minut, aż wszystkie dodatki zostaną uruchomione.

iPhone nie rozpoznaje karty SIM

Najczęstszym powodem, że iPhone nie czyta SIM jest błąd w oprogramowaniu. Zresetowanie karty na kilka minut często rozwiązuje problem. Jeśli te proste czynności nie przyniosą pożądanego rezultatu, należy sprawdzić wszystkie możliwe przyczyny opisane powyżej.

Zainteresuje Cię: 12 przydatnych wskazówek dotyczących smartfonów

Wyniki

Co zrobić, jeśli mój telefon nie odczytuje karty SIM? Przyczynę można znaleźć na własną rękę, sprawdzając dostępność karty i urządzenia. W większości przypadków pomaga przeładowanie karty lub przeniesienie jej do innego slotu. Jeśli żadna z tych metod nie rozwiąże problemu, należy wezwać serwis w celu uzyskania fachowej pomocy i zdiagnozowania urządzenia.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy