Jak działają filtry węglowe w okapach kuchennych

Węgiel był po raz pierwszy użyty w starożytnym Egipcie do usuwania nieprzyjemnych zapachów. Pożyteczne właściwości węgla wykorzystywali również marynarze w XVI-XVIII wieku, podczas długich rejsów przechowywali wodę pitną w beczkach, dzięki czemu mogła ona pozostać czysta przez kilka miesięcy.

Aktywną produkcję węgla aktywnego rozpoczęto po zakończeniu II wojny światowej, a dziś możemy go stosować do filtracji wody lub powietrza.

JAKIE SĄ CECHY SZCZEGÓLNE FILTRÓW Z WĘGLEM AKTYWNYM?

Węgiel jest najcenniejszą formą naturalnego węgla potrzebnego człowiekowi. Składa się w 4/5 z węgla, w 1/5 z wody i innych składników. Tak więc, spalony kawałek drewna jest najszerszą formą węgla.

Węgiel jest aktywowany w następujący sposób - CO2 lub para są wtryskiwane do węgla, aby utworzyć dużą liczbę małych porów. To zwiększa powierzchnię węgla, co z kolei zwiększa powierzchnię zajętą przez molekuły. Jest to konieczne w celu poprawy właściwości filtracyjnych węgla.

Okapy wyposażone w filtr z węglem aktywnym pomogą wyeliminować nieprzyjemne zapachy:

    gotowane jedzenie; papierosy; Środki czyszczące i chemia gospodarcza.

Istnieją sytuacje, w których okap z filtrem węglowym jest jedyną opcją dla kuchni. Dzieje się tak w przypadku, gdy kanał wentylacyjny jest trudno dostępny lub gdy nie ma możliwości konwencjonalnego podłączenia. Dlatego, jeśli nie można podłączyć wyciągu do kanału wentylacyjnego, można go również wykorzystać do recyrkulacji powietrza. Ponieważ węgiel jest doskonałym sorbentem, zatrzymuje wszystkie rodzaje zanieczyszczeń. Dlatego też tryb recyrkulacji doskonale nadaje się do oczyszczania powietrza w pomieszczeniu.

Należy pamiętać, że z czasem filtr musi zostać wymieniony, ponieważ traci swoje właściwości ochronne.

CHARAKTERYSTYKA FILTRA Z WĘGLEM AKTYWNYM

Filtr tylko częściowo oczyszcza powietrze i nie jest w stanie usunąć wszystkich możliwych zanieczyszczeń. Dlatego należy rozważyć modele o dwóch trybach pracy - zasysania i recyrkulacji.

W trybie Drain powietrze jest kierowane przez kanał wentylacyjny, ale najpierw przechodzi przez 5 kul filtra tłuszczowego. Filtr zatrzymuje cząsteczki jedzenia i smaru, aby nie przedostawały się do silnika.

W trybie recyrkulacji powietrze przepływa przez filtr z węglem aktywnym i wraca do kuchni oczyszczone.

OKAP KUCHENNY BT 60 S

Ten okap o dwóch trybach pracy łączy w sobie wydajność i wyrafinowane wzornictwo. Okap dostępny jest w kolorze białym i czarnym, co sprawia, że idealnie pasuje do każdego wystroju wnętrza. Urządzenie jest wyposażone w filtr węglowy do oczyszczania powietrza w trybie recyrkulacji. Do zalet należą następujące cechy:

    Wydajność powietrza (produktywność): 1000 m3/rok, czyli 2 razy więcej niż w standardowych urządzeniach filtracyjnych; 5-kulkowe filtry wlotowe i wylotowe; Średnica gniazda 150 mm; Drzwi na zawiasach wpuszczone w korpus okapu; System tłumienia otwierania drzwi; Praca w 2 trybach: refluks/recyrkulacja; nadaje się do pomieszczeń domowych o powierzchni do 25 m2.

OKAP KH 60 RUSTICO

Dostępny w dwóch odcieniach: czarnym i kości słoniowej. Pasuje idealnie do kuchni w stylu prowansalskim lub country. Cechy:

    Wydajność swobodnego powietrza (produktywność): 700 m3/rok; 5-kulkowe filtry wlotowe i wylotowe; Rura wodna o średnicy 120 mm; Pokrętła i szyny sterujące wykonane z brązu; Praca w 2 trybach włączania zasilania/ recyrkulacji; Nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 15 m2.