Huawei kontra Apple: replika słuchawek AirPods

Globalni producenci technologii zawsze konkurują ze sobą, oferując konsumentom coraz to nowe wzory, ulepszone gadżety i technologie. Producent Apple od dawna jest poważnym konkurentem na rynku urządzeń, a wiele marek stara się wypuścić na rynek przynajmniej równie potężne urządzenia, a nawet je ulepszyć.

Teraz Huawei wprowadził na rynek analog popularnych słuchawek Apple - bezurządzeniowy model FreeBuds. Słuchawki są z zewnątrz podobne do znanych AirPods, ale porównując oba modele, od razu można zauważyć wyraźną różnicę: nowość to typ próżniowy z silikonowymi poduszkami na uszy. Dlatego też jest to popularny "słuchawko-zapychacz". Co więcej, Huawei twierdzi, że FreeBuds będą w stanie pracować bez ładowania przez 10 lat, czyli dwa razy dłużej niż autonomiczna praca AirPods.

Słuchawki Huawei FreeBuds

Słuchawki dostarczane są w plastikowym etui, które automatycznie je ładuje, ale samo etui różni się wyglądem od modelu "Apple". Ponadto, akcesorium FreeBuds będzie dostępne nie tylko w kolorze białym, ale również czarnym. Koszt nowości to 159 euro. Kiedy model od Huawei pojawi się na rynku, nie wiadomo.

Źródło: The Verge