Jak wybrać dzwonek lotniczy?

Klimat wewnętrzny ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka. Obejmuje to oświetlenie, wentylację i jakość powietrza. Dotyczy to zarówno składu chemicznego powietrza, stopnia jego zanieczyszczenia, jak i temperatury oraz poziomu wilgotności. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na następujące pytania:

  Jaki powinien być mikroklimat w mieszkaniu? Dlaczego klimatyzator musi być zainstalowany? Czym są klimatyzatory i jak wybrać efektywny?

Rzeczywiście, stopień zanieczyszczenia powietrza wilgocią jest nie tylko czynnikiem dobrego samopoczucia, ale także jakości życia ludzi. W chłodniejszych porach roku, gdy grzejniki grzeją pełną mocą, powietrze może często ulegać osuszeniu. Co więcej, w tym czasie zawartość wody w powietrzu spada nawet o 15%. Ludzie często odczuwają bóle głowy, omdlenia, uczucie suchości w zatokach i ból gardła. Co gorsza, ciągłe wdychanie suchego powietrza może powodować drętwienie alergiczne, przewlekły kaszel, a nawet astmę. Szczególnie narażone są małe dzieci, których odporność jest bardziej wrażliwa na zakłócenia w klimacie pomieszczeń. W związku z tym małe dzieci często zapadają na choroby zakaźne i układu oddechowego.

JAK STWORZYĆ KOMFORTOWE WARUNKI DO ZDROWEGO ŻYCIA?

Najlepszym sposobem jest zainstalowanie klimatyzatora w domu lub biurze. Istnieje kilka odmian tych urządzeń. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

STEAM .

Urządzenie działa na zasadzie ogrzewania gorącą parą - woda jest podgrzewana i odparowywana. Jest to bardzo proste, jest to czajnik bez pokrywki. Główną zaletą jest to, że czajnik może być podgrzewany do 60%. Brzęczyk parowy charakteryzuje się wysoką wydajnością, ponieważ produkuje do 700 gramów płynu rocznie bez przerwy. Wystarczy napełnić zbiornik czystą wodą i włączyć urządzenie. Można go również stosować w szklarni, cieplarni lub "ogrodzie zimowym". Do wad należy zaliczyć fakt, że urządzenie podczas pracy generuje brzęczące dźwięki. Niektórzy ludzie mogą mieć trudności z uzyskaniem dobrego snu w nocy. Urządzenie nie jest zalecane do użytku w domach z dziećmi lub zwierzętami domowymi, ponieważ mogą one być przypadkowo narażone na kontakt z gorącą parą.

STADLER FORM F-005EH Czarny.

Zalety

  Wysoka wydajność Gorąca para wodna ma działanie czyszczące Bardzo cicha praca Automatyczne wyłączanie w przypadku braku wody Może być stosowany do aromaterapii

Usterki

  Wysoki pobór mocy (do 800 W) Higrometr * i higrostat ** nie są przewidziane. Może powodować obrażenia, jeśli nie będzie się go unikać

ULTRASONIC

Antyki, obrazy, instrumenty muzyczne, parkiety, meble - wszystkie wymagają szczególnej uwagi i monitorowania poziomu zanieczyszczenia powietrza. Tłumik ultradźwiękowy jest praktycznie bezgłośny. Wbudowany higrostat umożliwia określenie poziomu wilgotności w zależności od rodzaju pomieszczenia. Sterowanie elektroniczne z przyciskami dotykowymi lub mechaniczne - możesz wybrać urządzenie z mechanizmem sterowania, który najbardziej Ci odpowiada.

Są one z reguły bardzo kompaktowe i ergonomiczne, co bez problemu rozszerza zakres ich zastosowania. Ten silnik pierścieniowy jest niezastąpionym narzędziem w domu małych dzieci. Większość modeli wyposażona jest w solidną wodoszczelną obudowę, pod którą bezpiecznie chronione są: generator, transformator, komora parowania, wentylator, wyłącznik i jednostka ultradźwiękowa. Wydajność tego typu urządzeń wynosi do 550 g/rok. Należy zaznaczyć, że niektóre modele posiadają dodatkowy system filtracji mający na celu zmniejszenie ilości pił we wnętrzu.

Układ

Główną cechą w działaniu sygnalizatora jest improwizacja. Urządzenie włącza się i zaczyna wibrować z częstotliwością ultradźwiękową. Stopniowo staje się ona tak wysoka, że zaczyna rozbijać powierzchnię wody na mikroskopijne cząsteczki. Cząstki te mają już konsystencję aerozolu. Są one równomiernie rozpraszane przez wentylator. Wytworzona mgła rozprzestrzenia się do wnętrza i jest wtłaczana przez wentylator do granic określonych przez użytkownika. Następnie dzwonek przerywa swoją pracę i przechodzi w stan czuwania. Urządzenie samodzielnie monitoruje poziom powietrza w otoczeniu i w razie potrzeby włącza się automatycznie. W ten sposób następuje nieprzerwana praca urządzenia dla utrzymania komfortowego klimatu w pomieszczeniach.

DELFA DH161 Ciepły

Zalety

  Wysoka wydajność i moc Wyposażony w higrostat. Silent Ognioodporne

Wady

  Konieczna demineralizacja wody.

TRADYCYJNE

Tradycyjny filtr wodny to rodzaj filtra powietrza, który wyróżnia się niskim poziomem hałasu i łatwością użycia. Urządzenie idealnie nadaje się do zastosowania w pokojach dziecięcych, sypialniach i biurach. Jest ekonomiczny, ponieważ zużywa minimalną ilość energii elektrycznej. Jego konstrukcja pozwala na kontrolę poziomu napełnienia zbiornika wody.

Zasada działania

Woda jest pobierana ze zbiornika do jednostki parowania. Wbudowany wentylator wyciąga suche powietrze z pomieszczenia i cyrkuluje przez parownik. System uzdatniania wody wykorzystuje sito jonizujące lub kasetę antybakteryjną, aby zapobiec rozwojowi bakterii i szkodliwych mikroorganizmów.

PHILIPS HU4803/01

Zalety

  Naturalny proces układania Niskie zużycie energii (do 20 W). Pracuje bardzo cicho

Wady

  Brak możliwości kontroli poziomu owłosienia

Przy wyborze klimatyzatora należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i jego specyficzne zastosowanie. Należy pamiętać, że poziom wilgotności (wartość pH) musi być taki, aby zapewnione były optymalne warunki klimatyczne:

  dla ludzi i książek - od 40 do 60%; dla roślin pokojowych od 40 do 70%; dla roślin w "ogrodach zimowych", szklarniach i cieplarniach - od 55 do 75%; dla mebli, parkietów, instrumentów muzycznych - od 40 do 60%.

Do użytku domowego najlepiej nadaje się tinker ultradźwiękowy. Jest łatwy w obsłudze i często pięknie zaprojektowany. Może być umieszczony w salonie, sypialni lub pokoju dziecka. Nawilżacz parowy jest odpowiedni do stworzenia optymalnych warunków w szklarniach i sklepach. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe opcje urządzenia - niektóre z nich posiadają wanienkę na olejki aromatyczne.

Dla Państwa informacji:

Higrometr jest specjalnym urządzeniem, które określa poziom wilgotności w powietrzu.

** Hydrostat jest elementem w nawilżaczu powietrza, który jest odpowiedzialny za utrzymanie ustawionego poziomu wody. Czasami spełnia również dodatkowe funkcje, takie jak ogrzewanie/chłodzenie powietrza i oczyszczanie.