Jak poznać swój adres IP: Instrukcje dla komputera i telefonu

Pokaż treść

 1. Co to są adresy IP?
 2. Identyfikacja adresu IP dla systemu Windows
 3. Usługa IPconfig
 4. Opcje połączenia internetowego
 5. Znajdź IP dla Mac
 6. Usługi online dotyczące adresu IP
 7. Jak poznać adres IP telefonu?
 8. Metoda Android
 9. Sposoby dla iOS

Zapewne nie raz słyszałeś termin "adres IP", szukając pewnego użytkownika Merege. Co tak naprawdę oznacza ten termin, jakie są rodzaje adresów IP i jak poznać swoje IP na różnych urządzeniach? Wszystkie odpowiedzi znajdują się w tym artykule.

Co to są adresy IP?

Adresy IP - unikalne adresy sieciowe systemu komputerowego, które mogą ujawnić wiele przydatnych danych: od lokalizacji urządzenia, do osobliwości systemu operacyjnego. Ten adres jest dostępny dla absolutnie wszystkich nowoczesnych gadżetów, niezależnie od modelu i wielkości. Nawet domowe inteligentne urządzenia, takie jak czajnik, które można obsługiwać za pomocą smartfona, mają swoje ipi.

Adresy IP mogą być statyczne lub dynamiczne. Pierwszy typ to numer, który jest nadawany użytkownikowi przez jego dostawcę na stałe. Drugi typ jest dostarczany użytkownikowi z wewnętrznego zasobu adresów przez DHCP (protokół komunikacyjny). Typ adresu można poznać dzwoniąc do pomocy technicznej lub identyfikując adres bezpośrednio po nowym połączeniu z Merezą. Adresy IP są również podzielone na kategorie według wielkości przestrzeni adresowej. Istnieją adresy IPv4 (o długości 32 bitów) i adresy IPv6 (o długości 128 bitów). Ogólnie rzecz biorąc, miliardy adresów różnią się między sobą. Dzięki tej różnorodności w nowoczesnej przestrzeni internetowej nie ma problemu z niespójnością IP.

Dlaczego znajomość adresu ipi-adres jest przydatna dla wirtualnego bezpieczeństwa? Znając te dane, możesz sprawdzić, czy ktoś inny nie uzyskał dostępu do Twojego adresu, a w przypadku pozytywnego wyniku zneutralizować szahraje. Aby to zrobić, należy:

 • Zaloguj się do swojego profilu;
 • Wejście do menu ustawień;
 • przejdź do zakładki "poprzednie sesje";
 • Sprawdź listę połączeń dla ipi firm trzecich i rozłącz je.

Ponadto, jeśli posiadasz swój prywatny numer adresowy w Mereja, możesz połączyć się z komputerem lub smartfonem na odległość. Porozmawiajmy o tym, jak dowiedzieć się adresu IP komputera i innych gadżetów.

Znajdowanie adresu IP dla systemu Windows

Pierwszym wymogiem dla identyfikacji IP jest tryb online. Lokalizacja łącza internetowego ma kluczowe znaczenie. IP składa się z dwóch części - adresu ISP i adresu sprzętowego. Jeśli zmienisz lokalizację, dynamiczny adres również ulegnie zmianie.

iPhone'a dla Windows można znaleźć za pośrednictwem:

 • Usługa IPconfig;
 • cechy.

Przyjrzyjmy się szczegółowo każdej z metod.

Usługa IPconfig

Posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Windows mogą wykorzystać standardowe narzędzie - program IPconfig z linii poleceń. Jak mogę uzyskać adres IP za pomocą tej metody?

 • Naciśnij jednocześnie klawisze Win i R;
 • W oknie wpisz "cmd" (bez uchwytów), wciśnij OK;
 • Następnie wprowadź polecenie IPconfig i potwierdź naciskając Enter.

Zrobione! Spowoduje to wyświetlenie na ekranie informacji o połączeniu. Cyfry, które widzisz to Twój adres IP.

Opcje internetowe

Jeszcze prostszym sposobem na poznanie swojego adresu IP jest sprawdzenie właściwości połączenia internetowego.

Plan jest następujący:

 • Kliknij na menu "Start" - Panel sterowania - Centrum sterowania;
 • poszukaj "Połącz" i kliknij na niego;
 • W oknie kliknij na "Informacje";
 • Adresy IP są wymienione w wierszu IPv4.

Jeśli na Twoim komputerze jest zainstalowana wersja 10 systemu Windows, ścieżka będzie nieco inna. Kolejność czynności jest następująca: "Network Control Center - Change adapter settings - kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie i wybierz "Status" - okno adresu IP".

Inicjalizacja IP dla komputerów Mac

Komputery z systemem Mac OS mają następujące ustawienia. Klienci muszą wejść w menu ustawień systemu, wybrać "Galeria", następnie przejść do "Dodatki" i odnaleźć aktywny profil. W nowym oknie zostanie wyświetlony adres IP gadżetu. Jeśli masz urządzenie Mac, możesz również sprawdzić IP online, korzystając z usługi innej firmy. Zobacz listę skutecznych programów w tym artykule.

Usługi online w zakresie identyfikacji IP

Oprócz wbudowanych, standardowych narzędzi do identyfikacji IP, istnieje wiele usług i programów firm trzecich, które mogą szybko wykonać to proste zadanie.

Najpopularniejsze dodatki do identyfikacji adresu IP:

 • 2IP.ua - na serwerze można dowiedzieć się IP urządzenia i każdego sklepu internetowego, dane dotyczące systemu operacyjnego, przeglądarki, dostawcy usług internetowych, a nawet zdolność do wyświetlania ekranu;
 • WhoER - umożliwia dostęp do IP, ISP, wersji systemu operacyjnego oraz nazwy lokalizacji, w której znajduje się użytkownik;
 • Pr-Cy - wykrywanie i analiza IP danych na konkretnej stronie internetowej;
 • Speedtest - oprócz IP program potrafi sprawdzić prędkość Internetu.

Jednym z najprostszych sposobów, aby uzyskać swój adres IP jest zalogowanie się na swoje konto Google, jeśli je posiadasz. Wymagane numery będą pojawiać się u dołu ekranu, w poczcie, na mapach i w innych usługach Google.

Jak uzyskać adres IP telefonu?

Oto sposoby identyfikacji adresu IP dla każdego systemu operacyjnego.

Metoda Android

Najprostszym sposobem, aby uzyskać adres IP swojego mobilnego gadżetu online jest użycie jednej z wyżej wymienionych stron. Jeśli jednak nie ma możliwości skontaktowania się z zewnętrznymi zasobami, należy sprawdzić ustawienia smartfona. W zależności od modelu gadżetu, lokalizacja danych adresowych IP może ulec zmianie. Ale w większości przypadków będziesz musiał wejść do menu ustawień, rozłączyć się z Wi-Fi, wybrać "Szczegóły telefonu" i zakładkę "Status". Na środku zakładki zobaczysz wiersz z napisem: "Moje IP".

Metoda dla systemu iOS

Sposób na dotarcie do numeru adresu pocztowego dla posiadaczy gadżetów Apple wygląda następująco: Ustawienia - Wi-Fi - klikamy na przycisk nawigacyjny z szukanym numerem. Wszechstronną opcją identyfikacji ipi i pomiaru prędkości Internetu jest zainstalowanie dodatku Speedtest i innych programów o tej samej funkcjonalności.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy