Jak czyścić bieliznę w domu

Bez względu na to, jak nieśmiała jest opieka nad praniem, kamień odkłada się w końcu w środku urządzenia, a na powierzchni - gaz. Jak prawidłowo czyścić bieliznę i sprawić, by konserwacja sprzętu była jak najbardziej efektywna? Podpowiadamy 10 sprawdzonych metod, które możesz samodzielnie powtórzyć.

Niektórzy producenci nowoczesnych myjni zapewniają, że ich cudowne urządzenia nie wymagają konserwacji ze strony konsumenta. Jednak wzburzona woda, tkaniny syntetyczne, korzystanie z urządzenia nie ze względu na instrukcje dokonywania korekt i prowokować podobne samozaprzeczające oświadczenia. Najbardziej rozpowszechnionymi problemami, które przeszkadzają w praniu ubrań i skracają żywotność urządzenia, są kamień w środku i płytka na dłoni pralniczej. Przyjrzyjmy się najskuteczniejszym sposobom czyszczenia bielizny w obu przypadkach.

Jak oczyścić pranie z sadzy

Przed podjęciem decyzji o sposobie czyszczenia należy wziąć pod uwagę materiał, z którego wykonana jest powierzchnia robocza myjki. Najpopularniejsze materiały do produkcji maty to:

  • Teflon; stal nierdzewna; ceramika; aluminium; tytan.

Bądź ostrożny. To, co jest odpowiednie do czyszczenia konwencjonalnych powierzchni metalowych, jest całkowicie nieodpowiednie do powierzchni pokrytych teflonem.

Hydroperit

Na pierwszy rzut oka ten środek antyseptyczny do użytku zewnętrznego i miejscowego nie ma nic wspólnego z pytaniem: jak wyczyścić piekarnik? Doświadczenie pokazuje jednak, że tabletki te skutecznie zbierają płytkę nazębną z powierzchni każdego rodzaju, pod warunkiem, że bagno nie jest bardzo stare.

Aby przepis zadziałał, należy postępować w następujący sposób.

  • Wyjdź na balkon lub otwórz okna w pokoju, załóż maskę medyczną. Hydropyryt będzie odparowywany podczas czyszczenia z nieprzyjemnym zapachem. Wypełnij jedno opakowanie tabletek proszkiem i równomiernie rozprowadź go na ściereczce, tak aby mieszanka wystarczyła do wyczyszczenia całej powierzchni ściereczki. Podgrzać pranie do średniego poziomu i odłączyć od zasilania. Kilkakrotnie delikatnie docisnąć powierzchnię miotły do wybranego hydroperytu.

Pierwszy wariant odpowiedzi na pytanie, jak wyczyścić palmę do prania, znajduje się. Idziemy dalej.

Świeca Parafinova.

Do przygotowania mieszanki czyszczącej będzie potrzebna jedna świeca parafinowa, sól, tarka i dużo cierpliwości.

  • Zetrzeć buraki na tarce kuchennej. Wiórki rozsypać na powierzchni drewnianych desek lub bawełnianej ściereczki. Rozdrobnioną parafinę posypać solą (łyżkę stołową). Zupę przykryć serwetą wołową. Nałóż dobre rozigritu prasku na serwetkę na kilka godzin.

Opcja ta będzie przydatna dla posiadaczy urządzeń z metalowymi powierzchniami, jak również dla tych, którzy szukają sposobu na wyczyszczenie prania z przypalonej szmatki. Pod wpływem ciepła parafina wchodzi w reakcję z celulozą tworząc ridynę, która skutecznie rozpuszcza wszelkie zatory. Gotuj serwetkę, aż będziesz zadowolony z rezultatu.

Sprzątanie w gospodarstwie domowym

Jak czyścić piekarnik z powłoką teflonową? Doświadczeni stewardzi używają do tego celu glassine o zawartości 72% kwasów tłuszczowych.

Przetrzyj powierzchnię talerza kawałkiem soli kuchennej, aż zabrudzenia staną się zbędne. Oczyścić szmatką wszelkie osady, które się osadziły. Należy pamiętać, że ta opcja czyszczenia zatyka otwory na powierzchni dłoni. Po procedurze, używa pralnię na jałowej podstawie na jakaś starym grillu tak, że ty już no potrzebujesz znajdować sposób czyścić detergent i brûdure części pralni.

Chemiczny detergent do czyszczenia bielizny

Czyszczenie specjalną chemiczną puszką jest jedną z najbardziej popularnych metod walki z kamieniem na praniu. Tym bardziej, że opcja ta nadaje się do wszystkich rodzajów powierzchni. Będziesz potrzebować kawałka materiału i samej oliwki.

Jak wyczyścić pranie za pomocą trzepaczki?

  • Połóż ręcznik plażowy obok podstawy prania. Rozgrzać urządzenie. Weź chochlę sody i rozprowadź ją na twardych miejscach. Gdy produkt zacznie się topić i brudzić płytkę, przetrzyj skórę przygotowaną szmatką.

W czasie procedury owce mogą zacząć aktywnie pić, pojawiają się ostre zapachy, więc czyste pranie jest zalecane w masce zahisnіy pobyt w pokoju z otwartymi oknami.

Soda

Pasta z sody zwyczajnej pomoże pozbyć się sadzy, rdzy i innych zanieczyszczeń na praniu.

Jak wyczyścić piekarnik za pomocą sody oczyszczonej? Rozpuścić ciecz w niewielkiej ilości wody lub kwasu octowego do uzyskania gęstej masy. Uzyskaną konsystencję nanieść pędzelkiem na ciepłą powierzchnię ściereczki i pozostawić na kilka minut. Zrobione! Skórkę można zetrzeć gąbką lub miękką szmatką.

Sól

Jak wyczyścić pranie z węgla, jeśli w domu nie ma specjalnych urządzeń chemii gospodarczej? Nie dopuść do wypadku. Praktycznie w każdym gospodarstwie domowym znajduje się zwykła sól kuchenna, która może oszukać sytuację. Na kartce A4 równomiernie rozłożyć dwie łyżki stołowe soli. Mocno odtłuścić patelnię i kilka razy "przeporcjować" sól. Nawet stara płytka nazębna rozpadnie się po kilku minutach tej manipulacji.

Pasta do zębów

Jako część pasty do zębów zawiera wiele aktywnych rechovines, dołączony do czyszczenia szczoteczki do zębów. Jednak ta jędrność jest ważna tylko dla białej pasty do zębów, struktury żelowe nie będą działać.

Jak wyczyścić pranie pastą do zębów? Nałożyć cienką kulkę pasty do zębów na powierzchnię plaż i pozostawić na 5-10 hivin. Następnie oczyść brygadę czystym, suchym hakiem i kilkakrotnie postukaj niepotrzebną szmatką, aby całkowicie pozbyć się żużlu.

Jak wyczyścić pranie z kamienia w środku?

Zdarza się, że z powodu kamienia, który nagromadził się w całej pralce, niektóre plaże mogą pozostać na naczyniach przez cały czas gotowania. Woda solankowa na ulubionej ściereczce, obrusie czy pościeli może trwale zniszczyć nastrój. Aby uniknąć wysublimowanych uciążliwości, stosuj sprawdzone metody ludowe.

Kwas cytrynowy

Skala jest zwykle tworzone na całym metalowych części, umieszczone nad zlewem, i dostać się do nich nie jest tak proste. W tym trudnym przypadku pomoże roztwór kwasu cytrynowego. Należy pamiętać, że poniższa metoda będzie odpowiednia do mycia naczyń z powierzchnią ceramiczną i teflonową.

Jak wyczyścić pranie za pomocą kwasku cytrynowego?

  • Opróżnij całą wodę w pralko-suszarce. Rozpuść dwie łyżki stołowe kwasku cytrynowego w szklance wody. Otrzymany roztwór wlać do spryskiwacza. Podgrzać urządzenie i szlifować do momentu usunięcia kamienia.

Czystość całej umywalki można sprawdzić poprzez wylanie ścieków. Jeśli woda jest brutalna, procedurę należy powtórzyć. Zamiast kwasku cytrynowego z wodą można użyć wysoko gazowanej wody mineralnej. Obecność kwasów w składzie napoju pomoże w rocynityzacji nieprzetworzonych osadów na całej powierzchni.

Acetat

Kolejne narzędzie do walki z wagą - stół otset. Przygotuj mały pojemnik, dwie butelki sprayu i cztery łyżki octanu.

Jak więc wyczyścić piekarnik z octanu? Rozpuść oktet we wrzącej wodzie, wlej roztwór do pojemnika i zanurz w nim niezniszczone pranie twarzą do dołu. Upewnij się, że poziom cieczy obejmuje tylko dłoń urządzenia. Po ostygnięciu wody można wyjąć pranie. Urządzenie należy pozostawić na gazie, stroną dłoniową do dołu, do całkowitego wyschnięcia - przez 1-2 dni. Dopiero wtedy można przystąpić do działania.

Opisana powyżej metoda jest odpowiednia tylko dla ściereczek z metalowymi powierzchniami.

Funkcja samooczyszczania

Jeśli Twój model jest wyposażony w funkcję samooczyszczania, jesteś w dobrych rękach. Producent podał informacje, jak usunąć kamień z myjki. Musisz tylko aktywować tę opcję.

  • Napełnić zbiornik wodą tak mocno, jak to możliwe. Ustawić temperaturę na najwyższy poziom. Podgrzewaj pranie powoli, a następnie pozwól mu kilkakrotnie ostygnąć. Zawieś urządzenie nad zbiornikiem lub umywalką. Nacisnąć przycisk samooczyszczania.

Szumowiny muszą wypaść z otworów na palecie. Po zabiegu należy umyć zbiornik i wytrzeć pranie do sucha. Jeśli zachowałeś instrukcję, dokładnie przeczytaj zalecenia producenta i postępuj zgodnie z opisem. Funkcja samooczyszczania może nie działać, jeśli urządzenie nie jest nowe. W takim przypadku należy zastosować jedną z metod opisanych powyżej.

Jak czyścić bieliznę w domu: wskazówki i know-how

Nie próbuj brudzić bielizny szmatką, nożem i innymi ostrymi przedmiotami. Spowoduje to jedynie uszkodzenie powierzchni i może doprowadzić do unieruchomienia urządzenia. Jedynym wyjątkiem jest aluminiowa podstawa piekarnika. Jeśli powierzchnia robocza jest wykonana z aluminium, dopuszczalne są mechaniczne narzędzia czyszczące.

Zawsze lepiej jest zapobiegać zanieczyszczeniom, niż walczyć z ich skutkami. Czy jesteś na to gotowy? Zalecamy przestrzeganie specyfikacji kontroli temperatury dla danego ubrania. Proszę zapoznać się z etykietami odzieży i innych wyrobów włókienniczych. Jeśli tkanina jest delikatna, wyczyść ją gazą nasączoną wodą.

Zwróć uwagę na jakość wody używanej do gotowania na parze. Używaj wody filtrowanej lub z dalszej destylacji, ponieważ twarda woda z kranu jest często przyczyną powstawania kamienia w środku spryskiwacza.

Jak można wyczyścić pranie, jeśli do podkładki przyklejony jest styropian lub kawałek tkaniny syntetycznej? Nasączyć wacik lub patyczek kosmetyczny płynem do usuwania lakieru i przetrzeć miejscowo zablokowane miejsce. Należy uważać, aby nie spalić korpusu spryskiwacza, ponieważ aceton zawarty w płynie może spowodować uszkodzenie plastikowych części. Po rozpuszczeniu się brudu przetrzeć czystą szmatką.

Kup wałek do malowania ze specjalnym podkładem. Pozostaw pralko-suszarkę w pozycji pionowej, jeśli musisz na chwilę odwrócić uwagę od procesu czyszczenia.

Po każdym użyciu urządzenia należy przetrzeć jego spód suchą, czystą szmatką.