Uczciwy przewodnik po wyborze samochodu

Kwarantanna dobiegła końca, co oznacza, że obozy są zamknięte, a wielu z nas przeniosło się do pracy zdalnej. W tych warunkach trzeba się szybko przystosować, zorganizować swoje miejsce pracy i zaplanować czas. Aby poczuć się swobodnie, musisz zachować rytuały, które towarzyszą Ci na co dzień, takie jak filiżanka gorącego Americano lub cappuccino!

Badania pokazują, że przeciętny Ukrainiec wypija blisko 100 filiżanek kawy dziennie lub 1,5 kg w domu. Wraz z nadejściem boomu, punkt ciężkości przesunął się coraz bardziej z kaszek butelkowanych na naturalne kaszki na bazie zbóż.

Jeśli i Ty nie możesz żyć bez smacznej cavy, pomożemy Ci wybrać ekspres do cavy, który będzie pracował w Twoim rytmie, uwzględniając Twoje potrzeby i budżet.

ILE PIJESZ CAVY?

Przed zakupem ekspresu do kawy należy zastanowić się, jak często i jak dużo kawy chcemy mieć w domu. Na przykład, potrzeby rodziny z dwoma lub więcej miłośnikami piwa będą się różnić od rodziny z jedną osobą.

Jeśli w domu jest pełno osób, które lubią się napić, warto zainwestować w browar, który może przygotować kilka misek na raz. Czajnik z automatycznym ociekaniem to świetne rozwiązanie dla dużej rodziny.

Jest łatwy w użyciu i czyszczeniu, zaletą jest to, że można go kupić i utrzymywać samodzielnie. Potrzebna jest tylko kreda do żyły głównej i filtry (jeśli kuchenka jest przystosowana do filtrów jednorazowych). Ogólnie rzecz biorąc, czajnik nie posiada żadnych mocnych cech, poza podgrzewaniem zbiornika i automatycznym parzeniem, więc kava będzie łatwa do delektowania się.

Jeśli jesteś jedynym domownikiem, który pije cavę, rozważ opcję garnka żytniego lub chaldea, który przygotowuje jedną partię na raz. Te czajniki są również łatwe w użyciu, w przypadku czajnika żytniego należy napełnić kava w żytni, ale dla innych typów czajników są specjalne chaldi - już zapakowana wstępnie sprasowana kava na 1 partię. Mogą mieć różne smaki i są łatwe do czyszczenia (w porównaniu do kaszek czy filtrów). Z reguły jednak granulki są nieco droższe niż paczka kaszki z drobnym filtrem.

JAKI RODZAJ OWSIANKI PIJESZ?

Teraz zastanów się, jaki rodzaj jedzenia preferujesz. Są tacy, którzy nie mogą pić zwykłej czarnej, i tacy, którzy są wierni idei nibypiórek czy syropów.

Jeśli lubisz czystą i niezafałszowaną kava, tradycyjny czajnik będzie dla Ciebie odpowiedni. Jeśli zależy nam na mocniejszym i bardziej wyrafinowanym smaku, możemy zaopatrzyć się w prasę francuską - nie wymaga ona specjalnego procesu parzenia, ale po prostu gotujemy kaszę w podgrzanej wodzie.

Prasa francuska to niedroga opcja, łatwa w użyciu, myciu i czyszczeniu. Nie są wymagane strączki ani filtry. Tylko kredowa cava, tylko hardcore.

Jeśli wolisz latte, cappuccino i inne napoje na bazie mleka, możesz zachęcić swojego wewnętrznego baristę do zakupu kavovara. Czajnik do espresso jest odpowiedni dla miłośników kava, którzy poszukują mocnego smaku i aromatu.

Ekspresy do cappuccino mogą być dość drogie (zwłaszcza te do samodzielnego przygotowywania cappuccino i latte), więc zanim je kupisz, zastanów się, jak często pijesz kawę z mlekiem i pomyśl, czy potrzebujesz ekspresu do latte.

ILE MASZ MIEJSCA?

Ważna jest również ilość miejsca w domu, ponieważ mała kuchnia nie nadaje się na duży i skomplikowany czajnik. Upewnij się, że w kuchni jest wystarczająco dużo miejsca i już na wstępie zdecyduj, gdzie chcesz postawić czajnik po zamontowaniu.

Jeżeli w kuchni znajdują się wiszące szafki ścienne, należy sprawdzić wysokość od szafki ściennej do szafki wiszącej. Parametry wyjściowe mogą natychmiast wpłynąć na wybór kuchenki.

Główna część kuchenek - czajniki drip, ekspresy do kawy, prasy francuskie i dzbanki Geyser - pasuje praktycznie do każdej kawiarni. Być może nie ma tu wystarczająco dużo miejsca na wyrafinowany ekspres do kawy, ale są one niewielkie i posiadają szereg funkcji.

DODATKOWE KORZYŚCI

Teraz, gdy zdecydowałeś, czego chcesz od kuchenki domowej, w oparciu o to, ile pijesz, jaki rodzaj żywności lubisz najbardziej i ile masz miejsca, oto kilka dodatkowych czynników, które musisz rozważyć przed dokonaniem zakupu.

JAKICH FUNKCJI POTRZEBUJESZ?

Zdziwisz się, jak proste mogą być nowoczesne urządzenia do gotowania. Czy trudno jest Ci wstać z łóżka? Czy masz w zwyczaju wychodzić z domu bez wstawania? Jest do tego odpowiednia funkcja. Często zapominasz o włączeniu czajnika, gdy wychodzisz z domu? Istnieje również funkcja, która to umożliwia.

Czajnik może pełnić następujące funkcje:

    automatyczne włączanie; Szybka para; Wybór porcji (1 lub 2 filiżanki); Zatrzaśnięcie; opóźniony start; regulacja ilości wody; Samoczyszczący się kamień; sterowanie smartfonem.

Dowiedz się więcej o funkcjach kuchenki w tym artykule.

Funkcje dodatkowe można wybrać na podstawie planu gotowania i nawyków związanych z piciem cavy. Należy pamiętać, że im więcej funkcji posiada kuchenka, tym będzie droższa. Poświęć chwilę na zapoznanie się z właściwościami swojego czajnika, aby dowiedzieć się, czego naprawdę potrzebujesz.

PAKIET STARTOWY DLA CAVALIERA

Niezależnie od tego, czy jest się zwolennikiem kava, czy też po prostu chce się wypić wieczorem kawę, ten pakiet startowy jest niezbędny:

    Ulubiony ekspres do kawy. Poręczny i piękny dzbanek na mleko do polewy lub mleka. Tsukornitsa - dla tych, którzy kochają słodowe trunki. Kubek termiczny, który dobrze utrzymuje ciepło. Pojemnik do przechowywania kaszki. Należy pamiętać, że kava nie lubi światła słonecznego, dlatego pojemnik musi mieć nieporowatą powierzchnię lub znajdować się w ciemnym miejscu, np. w szafce kuchennej.