Jak podłączyć monitor do laptopa: standardowe narzędzia systemu Windows i programy innych firm

 Ważne jest, aby skonfrontować fakt, że laptop - mobilny, autonomiczny i funkcjonalny gadżet. Jednak standardowy rozmiar ekranu laptopa nie jest odpowiedni dla wszystkich użytkowników. Jeśli potrzebujesz dwóch ekranów lub jednego dodatkowego wyświetlacza do pracy lub komunikacji, problem ten można rozwiązać poprzez podłączenie monitora do laptopa. Jak podłączyć inny wyświetlacz do notebooka i uniknąć ewentualnych błędów - szczegóły w tym artykule.

zdjęcie 1

Podłączanie monitora przez HDMI, DVI, Displayport lub VGA

Po pierwsze, zwróć uwagę na gniazda w swoim notebooku. Na jednej z tych stron znajduje się gniazdo do montażu zewnętrznego. Gniazda mogą być różne. Najczęściej spotykane typy to:

  • HDMI; DVI; Displayport; VGA.

Każde z tych wyjść różni się wyglądem i właściwościami. Na przykład VGA ma ograniczoną jakość obrazowania - 1280×1024 pikseli, ale DVI wyróżnia się wydajnością dystrybucji do 7,4 Gb/s. Znalazłeś właściwe gniazdo w laptopie? Teraz spójrz na tylny panel zasilacza i znajdź to gniazdo. W zależności od typu portu należy wybrać kabel. Co należy zrobić, jeśli porty w różnych urządzeniach są różne? Konieczne będzie dokupienie złączki.

Jak więc podłączyć laptopa do monitora? Podłącz jeden koniec kabla do wyświetlacza, a drugi do laptopa. Lepiej, jeśli oba urządzenia będą wyłączone w momencie połączenia: w ten sposób uchronisz sprzęt przed spaleniem karty graficznej. Jeśli wszystko zrobiłeś poprawnie, wygaszacz ekranu pulpitu pojawi się na laptopie. Ale użytkownicy nie zawsze muszą powielać obraz z laptopa na inny komputer, a także automatyczna dystrybucja wydajności w wyświetlaczu czasami sprawia, że pragną czegoś lepszego. Sytuację można rozwiązać za pomocą ustawień konkretnego systemu operacyjnego.

fot. 2

Podłączanie drugiego komputera przenośnego do systemu Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy/ touchpada w dowolnym miejscu na pulpicie i wybierz z menu "Udostępnianie ekranu". Jeśli nie widzisz od razu dodatkowego monitora, kliknij opcję "Znajdź".

Jak podłączyć drugi monitor w systemie Windows 10? Zwróć uwagę na rozdział "Kilka ekranów". W tym miejscu można wybrać jeden z następujących trybów:

  • rozmycie ekranów (wszystko co robisz na jednym ekranie jest całkowicie zamazane na drugim); Rozwiń ekrany (pojawi się jeden duży ekran); Wyświetl tabelę roboczą tylko na 1 (dane będą wyświetlane tylko na monitorze, a polecenia będą wykonywane na laptopie).

Po wybraniu innej opcji "poszerzenie ekranów", możliwe jest wybranie wydajności i kolorów oddzielnie dla każdego monitora. Przy wyborze ustawień kolorów należy pamiętać, że maksymalne wartości są akceptowane tylko w przypadku wyświetlaczy i kart graficznych o dużej mocy.

Podłączanie monitora zewnętrznego do systemów Windows 7, Windows 8 i Windows XP

Na urządzeniach wyposażonych w system Windows XP, jak również "wizja" i "połączenie" schemat jest podobny do procesu opisanego w poprzedniej części tego artykułu. Po prostym i szybkim połączeniu dwóch urządzeń, należy wejść w menu możliwości partycji ekranu i dostosować ustawienia według własnego uznania.

Szybkie przełączanie pomiędzy trybami pracy poprzez naciśnięcie Win+P. Ten skrót klawiaturowy powoduje, że program pozwala na szybkie wybranie trybu pracy.

fot. 3

Programy do łączenia wielu jednostek

Czasami mogą wystąpić problemy podczas podłączania innego komputera do laptopa. Na przykład pasek zadań jest wyświetlany tylko na jednym urządzeniu. W tej sytuacji pomocna będzie instalacja dodatkowych programów.

Wśród popularnych usług:

  • Dual Monitor Taskbar - rozszerza pasek zadań na dwa urządzenia jednocześnie; MurGeeMon - upraszcza proces zarządzania ekranami; DisplayFusion wyciąga obrazy na dwa monitory i oferuje listę dodatkowych funkcji, takich jak zmiana tła.

Co zrobić, jeśli potrzebujesz dwóch zewnętrznych monitorów? Jak podłączyć 2 monitory do laptopa w tym przypadku? Po pierwsze, upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje ten format, sprawdzając oficjalną stronę producenta lub instrukcje do technologii. Jeśli okaże się, że Twój notebook należy do grona urządzeń, które nie są przystosowane do pracy z dwoma monitorami jednocześnie, spróbuj wykorzystać jako dodatkowy ekran tablet lub specjalny model monitora, który podłączany jest przez USB.

Jak podłączyć dwa monitory do laptopa, jeśli jednym z nich jest tablet? Potrzebne będzie połączenie Wi-Fi (lub kabel USB), a także instalacja oprogramowania iDisplay. Wewnątrz urządzenia użytkownik znajdzie przyjazny, intuicyjny interfejs oraz wszystkie niezbędne funkcje. Posiadacze urządzeń Apple do połączenia będą musieli dodatkowo podać adres IP komputera.

Proszę mieć pewność, że wskazówki przedstawione w tym artykule pomogą Państwu szybko i bezproblemowo podłączyć komputer do notebooka.