Inteligentny" dzwonek do drzwi Belle (wideo)

Wielu powiedziałoby zapewne, że start-upy są przyszłością. Dzięki dzisiejszym możliwościom realizacji pomysłów młodych wizjonerów, dziś możemy korzystać z takich urządzeń jak okulary VR, drukarki 3D i inne przydatne gadżety. Teraz platforma crowdfundingowa IndieGoGo rozpoczęła zbieranie funduszy na realizację nowego projektu - inteligentnego dzwonka do drzwi Belle.

Dzwonek do drzwi Belle

Nowość zawiera szereg przydatnych funkcji, które są aktywowane po podłączeniu do domowego Wi-Fi. Po pierwsze i najważniejsze, oczywiście, połączenie - gość może nacisnąć przycisk w zwykły sposób i w ten sposób powiadomić o swoim przybyciu. W skład "inteligentnego" gadżetu wchodzi również kamera wideo, dzięki której właściciel mieszkania (lub domu) widzi obraz z zewnątrz w rozdzielczości HD i widoczności 170 stopni. Kamera posiada funkcję nagrywania w nocy, dzięki czemu obraz zawsze będzie wyraźny. Oprócz tego urządzenie Belle posiada czujnik ruchu, za pomocą którego można dowiedzieć się, czy ktoś stoi w pobliżu drzwi wejściowych (zakładając, że nikogo nie ma na obrazie). Ponieważ urządzenie można łatwo podłączyć do smartfona, możesz łatwo sprawdzić drzwi wejściowe za pomocą czujnika lub kamery, nawet jeśli jesteś daleko od miasta.

Ale to nie wszystko. Podczas opracowywania projektu Belle, projektanci zastosowali intuicyjne urządzenie, które wykrywa pojawienie się gości i automatycznie otwiera drzwi. Użytkownik będzie musiał zainstalować specjalny zamek dla tej funkcji. Jeśli bliscy krewni i przyjaciele odwiedzili dom więcej niż jeden raz, inteligentny rozmówca rozpoznaje ich tożsamość i odblokowuje drzwi.

Alarm jest wbudowaną notatką głosową. Belle call pozwoli właścicielowi na komunikację z osobą dzwoniącą do drzwi za pośrednictwem smartfona, nawet jeśli właściciela nie ma w domu. Alternatywnie urządzenie może włączyć automatycznego asystenta głosowego.

Jak widać, nowość zapewni najwyższy poziom ochrony domu i dodatkowy komfort dla właściciela.

Koszt takiego "inteligentnego" i bagatofunktsionnogo projektu producenci oszacowali na 169 USD. W chwili obecnej zbiórka pieniędzy na IndieGoGo przebiega bardzo pomyślnie, więc pierwsza sprzedaż nowości rozpocznie się już w czerwcu tego roku.

Źródło: IndieGoGo