Mi Band 4 vs Mi Band 3: czy warto aktualizować bransoletkę fitness

Latem 2019 roku wyszła odnowa legendarnej bransoletki fitness Xiaomi Mi Band. Ten gadżet zdołał zdobyć miłość wśród użytkowników i zasłużenie otrzymał tytuł "ludowego". Foxtrot porównał cechy i właściwości bransoletek, dzięki czemu można dokonać właściwego wyboru i zdecydować, czy warto uaktualnić do 4 wersji.

Futerał i pasek

Wielką zaletą gadżetów Mi Band jest ogromny wybór akcesoriów - takiego asortymentu nie ma w żadnej marce.

Sama w sobie, nowa bransoletka Mi Band 4 nie różni się zbytnio od poprzedniego modelu. Nadal ma ten sam silikonowy pasek i wyjmowaną wodoodporną kapsułę, którą wyjmuje się do ładowania.

Ponieważ styki ładowania w nowej opasce Mi Band zostały przeniesione na spód kapsuły, ładowanie odbywa się w nieco inny sposób. Oczywiście nie jest możliwe użycie ładowarki z poprzedniego modelu.

W Mi Band 3 ładowarka znajduje się na bocznej ścianie, musi być umieszczony na opłatę pionowo, a 4 spoczywa poziomo. Ogólnie rzecz biorąc, oba warianty są łatwe w użyciu.

Pasek można regulować za pomocą przycisku i jest on regulowany w zakresie 155-216 mm.

Ekran .

Jedną z głównych wad Mi Band 3 - niska czułość na doki i nieprzezroczysty ekran, który szybko się psuje. Producent wziął pod uwagę ten punkt i nowy tracker Xiaomi polipish ekran poprzez zastosowanie odpornego na uszkodzenia utwardzonego magazynu. Ale to nie jest jedyna zmiana.

Mi band 4 otrzymał kolorowy wyświetlacz AMOLED, który jest o 40% większy w porównaniu do poprzedniego modelu. Dużo łatwiej jest przeglądać wiadomości i wykonywać połączenia. Zwiększyła się również pojemność ekranu - 240x120 pikseli przy przekątnej 0,95 cala, różnica jest wyraźnie widoczna. Poprzednia wersja miała format 120x80 o kącie 0,78 cala.

Czujniki i komunikacja

Podstawowe funkcje pozostały takie same, dwie bransoletki mogą szacować czas, tętno, odbierać lub odrzucać połączenia, monitorować aktywność fizyczną i sen.

Pulsometry w zainstalowanych akcesoriach identyczne, ale Mi Band 4 otrzymał nowy akcelerometr z ulepszonym sześciosensorowym. Jest w stanie zebrać dokładniejsze dane na temat Twojej aktywności fizycznej.

Czwarta wersja posiada również inteligentny budzik oparty na bardziej wydajnym procesorze.

Jego cechą szczególną jest obecność wbudowanej technologii, która mierzy tętno i jest w stanie analizować otrzymane dane pod kątem anomalii. Implementacja tej technologii pomaga zapewnić bardziej efektywne wykorzystanie energii i wydajną pracę chipsetu.

Nowe urządzenie wprowadza technologię Bluetooth 5.0 LE zapewniającą większy zasięg, mniejsze zużycie energii i szybszą transmisję danych.

Dodatkowe cechy

Oba modele mogą wyświetlać wiadomości, które przychodzą na smartfon, ale Mi Band 4 ułatwia ich przeglądanie dzięki zwiększonej powierzchni ekranu.

Kolorowa matryca AMOLED o wysokiej zdolności rozdzielczej otwiera przed użytkownikami nowy świat personalizacji interfejsu. Teraz możesz wybrać wygląd gadżetów, tarcz zegarka, ikon i przycisków (więcej niż trzy warianty).

Wersja NFC daje możliwość płacenia za zakupy w systemie płatności AliPay. Czy będzie wsparcie dla usługi Mi Pay na Ukrainie, nie jest znany.

Autonomia

Podstawowa wersja Xiaomi Mi Band 4 ma baterię 135 mA / rok, co jest trzy razy więcej niż poprzedni model z 110 mA / rok. Oba gadżety działają bez dodatkowego ładowania przez około 20 dni. Wersja z NFC może być ładowana nawet przez 15 dni.

W poniższej tabeli możecie zobaczyć porównanie specyfikacji Mi Band 4 i Mi Band 3.

Zamiast konkluzji.

Mi Band 4 może konkurować z innymi producentami zarówno pod względem kosztów, jak i funkcji. Nowy design urządzenia doda więcej jasnych świateł w Twoim życiu wraz z nowymi funkcjami i możliwościami. ????