Czarna lista w telefonie: wszystko, co należy wiedzieć

Pokaż treść

 1. Jak dodać numer do czarnej listy
 2. Jak dodać numer do Czarnej Listy na stockowym Androidzie
 3. Jak zablokować numer w telefonie komórkowym Samsung
 4. Dodaj numer do czarnej listy w LG
 5. Jak dodać numer do czarnej listy na gadżetach HTC
 6. Jak dodać numer do czarnej listy na Meizu
 7. Jak dodać numer do czarnej listy na Xiaomi
 8. Jak dodać numer do czarnej listy na iPhonie
 9. Dodatki blokujące kontakty
 10. Blokowanie przez operatora komórkowego

Dostępność telefonii komórkowej dała możliwość komunikowania się z bliskimi na dowolnie duże odległości. Jednak nie wszystkie połączenia przychodzące wywołują pozytywne emocje. Ale nawet w tym przypadku technologia może pomóc: szczególnie nieprzyjemnych i niemiłych abonentów można dodać do czarnej listy. O tym, jak to zrobić - czytaj więcej w tym artykule.

Jak dodać numer do czarnej listy

Co znajduje się na czarnej liście w Twoim telefonie? Jest to jedna z funkcji telefonów, która pozwala na pozbycie się irytujących połączeń telefonicznych i wiadomości do osób, na których nam nie zależy. Należy zauważyć, że blokowanie połączeń przychodzących może działać różnie w zależności od firmware'u telefonu. W niektórych przypadkach, właściciel smartfona nie będzie nawet wiedział, że próbował zadzwonić, w innych - dźwięki sygnału będą nieobecne, ale powiadomienie przyjdzie.

Jak znaleźć czarną listę w telefonie i wpisać tam abonenta? Sposób wpisania telefonu na czarną listę zależy od typu urządzenia. Przyjrzyjmy się najskuteczniejszym metodom na popularne gadżety.

Jak wpisać numer na czarną listę w systemie Android stock

Większość smartfonów działa w oparciu o system Android. Ale niezależnie od ogólnego systemu operacyjnego, sposoby blokowania kontaktów różnią się w zależności od konkretnego producenta urządzenia i używanej wersji systemu operacyjnego. Dla posiadaczy Nexusów, Motoroli, Nokii, Xiaomi i innych gadżetów na czystym Androidzie odpowiednia będzie poniższa metoda.

 • Przejdź do punktu menu "Call log".
 • Wybierz numer, który chcesz zablokować.
 • Stuknij i przytrzymaj ten numer, aż w podzielonym menu pojawi się opcja "Blokuj". Następnie kliknij na tę opcję.

W razie potrzeby możesz również zaznaczyć pole "Powiadom mnie o spamie" w oknie.

Inny sposób blokowania numerów dla urządzeń z systemem Android.

 • Podczas korzystania z funkcji "Telefon".
 • Wejść do menu ustawień.
 • Obok ustawień znajduje się opcja o nazwie "Blokowanie połączeń", kliknij na nią.
 • Wystarczy wybrać opcję "Dodaj numer" i wprowadzić kontakt niechcianego rozmówcy.

Jak dodać numer do czarnej listy, jeśli system operacyjny został zmodyfikowany przez producenta? Będziemy postępować punkt po punkcie.

Jak zablokować numer w telefonie Samsung

 • Stuknij w menu "Telefon" i "Kontakty".
 • Znajdź niezaufany numer i kliknij na niego.
 • W prawym górnym rogu znajduje się przycisk "Opcje".
 • W menu dzielonym pojawi się opcja "Numer bloku".

Inny sposób - z menu "Telefon" można od razu wejść w "Abonamenty" i wybrać "Abonamenty". W zakładce "Blokowanie połączeń" wybierz "Lista blokowania" i wprowadź numer telefonu w puste pole.

Czarna lista numerów w LG

Jak umieścić numer na czarnej liście, jeśli posiadasz smartfon LG? Pomocna będzie ta sama pozycja menu Telefon. W środku sekcji należy kliknąć na ikonę dodatkowego menu (trzy pionowe strzałki) i wybrać opcję "Dezaktywuj połączenia". Kolejnym krokiem jest wybranie opcji "Zadzwoń na numer wewnętrzny" i wpisanie numeru konkretnego abonenta.

Ten sam efekt można osiągnąć, przechodząc do menu połączeń (lub kontaktów), klikając na wybrany numer i wybierając opcję "zablokuj numer" w podzielonym oknie.

Co zrobić, jeśli zmienisz zdanie i będziesz chciał usunąć numer z czarnej listy?

 • W menu "Telefon" naciśnij trzy pionowe kropki.
 • Podczas korzystania z pozycji "Dostrój połączenia".
 • Stuknij w "Zablokowane i odblokowane połączenia według powiadomień".
 • W menu "Zablokowane numery" wybierz ten, który chcesz zablokować.

Jak dodać numer do czarnej listy na urządzeniach HTC

Posiadacze telefonów HTC mają prosty sposób na zablokowanie numeru. Wszystko, co musisz zrobić:

 • Przejdź do punktu menu "Telefon";
 • Stuknij w odblokowany numer i dotknij go palcem;
 • w oknie podziału wybierz funkcję blokowania.

Zrobione! Możesz korzystać z telefonu bez obawy, że ktoś do Ciebie zadzwoni.

Jak umieścić numer na czarnej liście w Meizu

Jeśli masz urządzenie Meizu, możesz umieścić swój telefon na czarnej liście w ten sposób.

 • Wejdź w menu "Telefon", a następnie "Wybieranie numeru".
 • Dotknij numeru rozmówcy, z którym chcesz się połączyć, dotykając ikony linii na stosie.
 • Stuknij w informację, że wyświetlana jest opcja "czarna lista".

Oprócz zablokowania dzwoniącego można również natychmiast usunąć wszystkie zapisy jego rozmów, wystarczy zaznaczyć odpowiednią pozycję w oknie.

Jak wpisać numer na czarną listę w Xiaomi

Jak umieścić numer na czarnej liście, jeśli masz telefon Xiaomi? Pierwszy krok - przejdź do dodatku "Bezpieczeństwo" i otwórz sekcję o nazwie "Blokowanie spamu". Następnie kliknij na "Add-On Menu" i wybierz "Black List Maintenance". Znajdziesz tam opcję dodawania subskrybentów do czarnej listy.

Jeśli widzisz żądany numer w rejestrze połączeń, po prostu dotknij słuchawki i przytrzymaj ją, aż zobaczysz opcję "Blokuj". Następnie wystarczy dotknąć i przytrzymać wiadomość. Zrobione! Nie będzie już możliwe odbieranie połączeń na koszt abonenta.

Numer można również zablokować poprzez menu "Kontakty" (przydatne w sytuacji, gdy abonent znajduje się w książce telefonicznej). Aby to zrobić, otwórz kartę kontaktu, dotknij trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu i kliknij opcję "Blokuj".

Jak działa czarna lista w telefonie iPhone?

Blokowanie nietykalnych numerów na iPhonie różni się nieco od tej samej procedury na urządzeniu z Androidem. Istnieją jednak pewne niuanse. Więc, jak dodać numer do czarnej listy na iPhone?

 • Przejdź do książki telefonicznej i otwórz kontakt, który ma zostać zablokowany.
 • Po przejściu przez opcje i znaleźć opcję blokowania na dole.
 • Kliknij na "Blokuj" i potwierdź akcję.

Właściciele iPhone'ów mają też do dyspozycji opcje blokowania niechcianych wiadomości iMessage. Aby skonfigurować ustawienia i ograniczyć liczbę osób, które mogą wysyłać do Ciebie wiadomości, przejdź do sekcji Powiadomienia. Następnie otwórz okno dialogowe i kliknij na ikonę informacji i sam numer telefonu. Przewiń listę opcji w dół do opcji "Lock".

Dodatki blokujące kontakt

Czasami zdarza się, że nie można zablokować kontaktów za pomocą sprzętu. Ale nie wahaj się. Zawsze można użyć dodatkowego sprzętu, który rozwiąże problem. Wśród najbardziej rozpowszechnionych i skutecznych programów:

 • Mr.Number - Funkcja ta pozwala nie tylko na szybkie blokowanie numerów, ale również na otrzymywanie powiadomień o podejrzanych numerach;
 • Blocking Calls to prosty i darmowy program z przyjaznym dla użytkownika interfejsem i możliwością szybkiego tworzenia czarnych list;
 • Blacklist to dodatek umożliwiający szybkie blokowanie połączeń i powiadomień zarówno z numerów znanych, jak i nieznanych.

Kolejny dodatek, który pomaga blokować telemarketing, telefony od inkasentów, wszelkiego rodzaju oferty usług finansowych itp - "Nie podnoś słuchawki". Podejrzane numery zostaną natychmiast zablokowane, a dzwoniący zostaną powiadomieni o podjętych działaniach.

Na jakiej podstawie są blokowane? Abonent korzysta z bazy danych wszystkich użytkowników i dokonuje blokowania na podstawie negatywnych ocen użytkowników. Baza danych jest stale aktualizowana, więc nawet jeśli strażnicy przejmą nowe numery, będziesz chroniony. Wszystkie wymienione programy można pobrać i zainstalować za darmo za pośrednictwem platformy Google Play.

Blokowanie przez operatora sieci komórkowej

Jeśli nie chcesz dowiedzieć się, jak umieścić numer telefonu na czarnej liście samodzielnie, zawsze możesz skontaktować się z dostawcą usług. Blokowanie numerów w ten sposób jest najskuteczniejsze. Chodzi o to, że dodając numer do czarnej listy telefonu, spowodujesz, że połączenie zostanie odrzucone lub po prostu sprawisz, że będzie się wydawało, że dzwoniący próbował się do Ciebie dodzwonić.

Jeśli zaakceptowałeś usługę blokowania od operatora, zostaniesz całkowicie zablokowany do wymaganej cyfry. Operatorzy oferują również wybór wariantów tego, co będzie czuła osoba zablokowana podczas próby nawiązania połączenia. Może to być krótki sygnał dźwiękowy (tak jakby linia była zajęta) lub standardowy zwrot o tym, że urządzenie znajduje się poza obszarem zasięgu sieci.

Podsumowanie wyników

Czarna lista w telefonie może być przydatna na wiele sposobów. Ta opcja może uchronić Cię przed niechcianymi połączeniami od irytujących abonentów, a także pomóc w blokowaniu reklam. Problem ten można rozwiązać za pomocą standardowych narzędzi dla systemów Android i iOS lub za pomocą specjalnych dodatków. Prosimy o kontakt z operatorem sieci komórkowej w celu całkowitego zablokowania abonenta.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy