Charakterystyka porównawcza flagowców Samsung Galaxy A32, A52 i A72

 Samsung od dawna opiera się na średnim segmencie cenowym. Należy zaznaczyć, że odniosła w tej dziedzinie sukces i nie przestaje cieszyć użytkowników nowościami. W 2020 roku smartfony z serii A stały się najpopularniejsze na świecie, więc w 2021 roku Samsung postanowił nie rozluźniać uścisku i wprowadził trzy zaktualizowane modele na raz Galaxy A32, A52 i A72. Dlaczego się różnią i na czym polega ich podobieństwo - o wszystkim szczegółowo opowiemy.

Tabela porównawcza Galaxy A32, A52 i A72

Wygląd zewnętrzny.

Wizualnie telefony bardzo się od siebie różnią. A racja nie leży tylko w wielkości i kącie nachylenia ekranu. Tylny panel wszystkich trzech telefonów różni się jednym elementem - modułem aparatu. W modelu A32 wszystkie główne aparaty są wyświetlane jako samodzielne jednostki, natomiast A52 i A72 są połączone w jednej, wyróżniającej się jednostce. Oba urządzenia wyglądają świetnie i stylowo.

Jeśli chodzi o paletę kolorów, wszystkie trzy telefony oferują tę samą paletę:

  • jasnofioletowy; fioletowy; niebieski; czarny.

Materiał, z którego wykonany jest tylny panel wszystkich modeli z serii A nosi nazwę Glasstic (pochodzącą od połączenia dwóch słów Glass i Plastic). Błyszczące tworzywo sztuczne pokryte glazurą sprawia wrażenie magazynu. Odporna na uderzenia warstwa szkła Gorilla Glass 5 generacji pokrywa tylko ekran wszystkich trzech modeli smartfonów. W przeciwieństwie do poprzedniej generacji Galaxy, A32, A52 i A72 charakteryzują się ostrzejszymi, a nie zaokrąglonymi krawędziami. To znacznie poprawiło ergonomię smartfonów, a także ułatwiło ich trzymanie.

Ekran

Ekran we wszystkich trzech modelach ma rozdzielczość 1080x2400 pikseli (FHD+). Ekran Super AMOLED 90 Hz pozwala na oglądanie filmów w rozdzielczości FullHD, granie w gry oraz czytanie stron z wiadomościami w Internecie. Automatyczna regulacja jasności do 800 nitów również przyczynia się do maksymalnego komfortu korzystania ze smartfonów.

Kamery

Producenci wyposażyli wszystkie trzy modele w aparat główny o rozdzielczości 64 MP. A52/A72 posiadają aparaty z optyczną stabilizacją obrazu. A72 jest również wyposażony w 3-krotny zoom optyczny. Aparat w zwisie: model A32 posiada sensor 8 MP, podczas gdy A52 i A72 mają sensor 12 MP.

Dodatkowo, A52 / A72 posiadają ten sam 32 MP przedni aparat. A32 - 20MP. Takie parametry wystarczą do tworzenia wysokiej jakości materiałów wideo i zdjęć, nawet w nocy.

Procesor

Prawdopodobnie sam procesor był uważany za "słabe ogniwo" poprzedniej generacji serii A. I Samsung poczuł krytykę użytkowników, więc w miejsce Exynosa przyszedł OneUI 3. Na pewno procesor poprawił i przyspieszył interfejs, więc jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem telefonów Samsunga, na pewno zauważysz różnicę.

Jaki telefon wybrać

To pytanie dręczy wielu, i tu należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby. Na przykład, dla ucznia lub jako inny telefon roboczy jest w pełni odpowiedni model A32 i A52. Ale jeśli chcesz usunąć profesjonalne zdjęcia i treści wideo, grać w gry lub po prostu aktywnie korzystać ze smartfona do wyszukiwania informacji w Internecie, to powinieneś rozważyć model Samsung Galaxy A72.

Każdy z tych modeli można obejrzeć i przetestować w sklepach Foxtrot.