Ciesz się swoją pracą: 8 prostych zasad

Często, gdy kupujesz urządzenie, które znasz od dawna, nawet nie myślisz, aby zajrzeć do instrukcji obsługi, aby dowiedzieć się, jak używać go poprawnie. Dzisiaj opowiemy Wam o wielu fascynujących rzeczach związanych z piekarnikiem. Pojawia się pytanie: "Jakie wiadomości możesz nam przekazać? My już wszystko wiemy - włączamy i gotowe!

W rzeczywistości istnieje kilka prostych zasad, których należy przestrzegać, aby przedłużyć żywotność pralki i sprawić, by działała lepiej:

Zasada # 1

Twarda woda, której używamy, powoduje osadzanie się kamienia w praniu. Odkamienianie pralni można łatwo przeprowadzić w domu. Najszerszą metodą jest metoda z użyciem kwasu cytrynowego. Konieczne jest rozpuszczenie opakowania kwasu cytrynowego w osobnej misce i wlanie powstałego rudinu do zbiornika pralko-suszarki. Następnie ustaw urządzenie na maksymalną temperaturę roboczą i włącz je. Gdy urządzenie jest w pełni rozgrzane, naciśnij przycisk pary. Z powierzchni kosza na bieliznę usuwane są resztki kamienia. Po zakończeniu procedury należy dokładnie wypłukać zbiornik czystą wodą i wytrzeć patelnię.

Zasada # 2

Zanim rozpoczniesz proces mycia, upewnij się, że masz przygotowaną gładką powierzchnię i wodę. Woda do prania nie może być zbyt twarda, dlatego najlepsza jest woda destylowana.

Zasada nr 3

Teraz sprawdź powierzchnię spryskiwacza i upewnij się, że nie ma na niej grzęzawisk. Jeśli się zatka, należy użyć specjalnego środka czyszczącego do czyszczenia, który jest bardzo popularny. Metoda czyszczenia za pomocą puszki jest niezwykle prosta - rozgrzej patelnię do najwyższej możliwej temperatury i użyj puszki, aby przejechać nią po dłoni. Zobaczysz, jak soda się rozpuści i będziesz mógł łatwo usunąć cały płyn z patelni. Po oczyszczeniu uwolnij parę klapek i przetrzyj skórę serwetką.

Zasada nr 4

Czyścić należy tylko czystymi płynami, w przeciwnym razie tabliczki na odzieży pozostaną tam na zawsze.

Zasada nr 5

Każdy wyrób włókienniczy posiada etykietę ze szczegółowymi instrukcjami bezpieczeństwa. Użyj tych "wskazówek" podczas malowania.

Zasada #6

Aby odzież nie była luźna i jak najdłużej zachowała swój pierwotny kształt, należy ją ubierać zgodnie z kierunkiem nici, a nie w poprzek.

Zasada #7.

Dla różnych rodzajów tkanin należy stosować odpowiedni zakres temperatur:

  • Produkty welurowe i oksamitne należy parzyć bez wyjmowania ich z młynka;
  • Produkty szyte pozostaną wilgotne, jeśli będą suszone na mokro lub nie będą wyprane i wysuszone w pralni;
  • Aby zapobiec odkształcaniu się dzianin, najlepiej suszyć je w niskiej temperaturze;
  • Produkty lniane i murarskie nie są wrażliwe na wysokie temperatury;
  • Produkty zewnętrzne muszą być suszone za pomocą kawałka gazy do włosów lub sznurka, aby uniknąć kurczenia się;
  • Zanim zafarbujesz ciasto, możesz chcieć je skrobać. To nada im kształt i ochroni przed przypadkowymi uszkodzeniami spowodowanymi wysokimi temperaturami.

Zasada #8.

Aby zapobiec kurczeniu się tkanin, umieść je w przestrzeni do gotowania po ostygnięciu.

Jeśli myślisz, że pralko-suszarka powinna być używana tylko zgodnie z jej przeznaczeniem, jesteś w błędzie. Przedstawimy Państwu kilka niezwykłych sposobów wykorzystania tego urządzenia:

  1. Łatwo pozbyć się płatków parafiny na tkaninach: wyszczotkować miejsce zatoru papierowym dwutlenkiem siarki.
  2. Zadbaj o świeżość i konserwację żywności przed wyjazdem na wycieczkę lub piknik. Używając ściereczki i folii, uszczelnij plastikową torbę tak, aby nie dostały się do niej trociny ani inne szkodniki. Wystarczy owinąć brzegi worka folią aluminiową i umieścić na nim pralko-suszarkę.
  3. Płyn do mycia naczyń, myjka i ścierka do naczyń pomogą usunąć nieświeże płytki z beli. Ogolić bagno z detergentem, przykryć ściereczką i użyć pralko-suszarki. Powtarzaj procedurę aż do zniknięcia zabrudzeń.

Po zatrzymaniu urządzenia należy upewnić się, że na skórze nie ma żadnych zanieczyszczeń.

Jeśli tak, zalecamy zastosowanie się do powyższych wskazówek. Życzymy Państwu komfortowego korzystania z urządzeń.

Zapoznaj się z gamą powiązanych produktów do prania, klikając tutaj:

Tablety

Akcesoria do prania

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubProszę zostawić komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy