Uczciwy przewodnik po wyborze samochodu

Pokaż treść artykułu

 1. ILE PIJESZ CAVY?
 2. JAKI RODZAJ CAVY PIJESZ?
 3. ILE MASZ MIEJSC?
 4. EXTRAS
 5. JAKICH FUNKCJI POTRZEBUJESZ?
 6. PAKIET STARTOWY DLA CAVALIERA

Kwarantanna dobiegła końca, co oznacza, że kopalnie są zamknięte, a wielu z nas przeniosło się do pracy zdalnej. W tych warunkach trzeba się szybko przystosować, zorganizować swoje miejsce pracy i zaplanować czas. Aby czuć się swobodnie, musisz zachować swoje wczesne rytuały, które towarzyszą Ci każdego dnia, takie jak filiżanka gorącego Americano lub cappuccino!

Badania pokazują, że przeciętny Ukrainiec wypija blisko 100 filiżanek kawy dziennie lub 1,5 kg w domu. Wraz z nadejściem boomu, punkt ciężkości przesunął się coraz bardziej z kaszek butelkowanych na naturalne kaszki na bazie zbóż.

Jeśli nie możesz żyć bez smacznej cavy, pomożemy Ci wybrać ekspres do cavy, który będzie działał zgodnie z Twoim rytmem i uwzględni Twoje potrzeby i budżet.

ILE PIJESZ CAVY?

Przed zakupem ekspresu do kawy należy zastanowić się, jak często i jak dużo kawy chcemy mieć w domu. Na przykład, potrzeby rodziny składającej się z dwóch lub więcej osób, które lubią pić piwo, będą się różnić od potrzeb jednej osoby.

Jeśli w domu jest pełno osób, które lubią się napić, warto zainwestować w browar, który może przygotować kilka misek na raz. Czajnik z automatycznym ociekaniem to świetne rozwiązanie dla dużej rodziny.

Jest łatwy w użyciu i czyszczeniu, zaletą jest to, że można go kupić i utrzymywać samodzielnie. Potrzebna jest tylko kreda do żyły głównej i filtry (jeśli kuchenka jest przystosowana do filtrów jednorazowych). Ogólnie rzecz biorąc, czajnik nie posiada żadnych mocnych cech, poza podgrzewaniem zbiornika i automatycznym parzeniem, więc kava będzie łatwa do delektowania się.

Jeśli jesteś jedynym domownikiem, który pije cavę, rozważ opcję garnka żytniego lub chaldea, który przygotowuje jedną partię na raz. Te czajniki są również łatwe w użyciu, w przypadku czajnika żytniego należy napełnić kava w żytni, ale dla innych typów czajników są specjalne chaldi - już zapakowana wstępnie sprasowana kava na 1 partię. Mogą mieć różne smaki i są łatwe do czyszczenia (w porównaniu do kaszek czy filtrów). Z reguły jednak granulki są nieco droższe niż paczka kaszki z drobnym filtrem.

JAKI RODZAJ OWSIANKI PIJESZ?

Teraz zastanów się, jaki rodzaj jedzenia preferujesz. Są tacy, którzy nie mogą pić zwykłej czarnej owsianki, i tacy, którzy nie mogą znieść myśli o syropie czy polewie.

Jeśli lubisz czystą i niezafałszowaną kava, tradycyjny czajnik będzie dla Ciebie odpowiedni. Jeśli zależy nam na mocniejszym i bardziej wyrafinowanym smaku, możemy zaopatrzyć się w prasę francuską - nie wymaga ona specjalnego procesu parzenia, ale po prostu gotujemy kaszę w podgrzanej wodzie.

Prasa francuska to niedroga opcja, łatwa w użyciu, myciu i czyszczeniu. Nie są wymagane strączki ani filtry. Tylko kredowa cava, tylko hardcore.

Jeśli wolisz latte, cappuccino i inne napoje na bazie mleka, możesz zachęcić swojego wewnętrznego baristę do zakupu kavovara. Czajnik do espresso jest odpowiedni dla miłośników kava, którzy poszukują mocnego smaku i aromatu.

Ekspresy do cappuccino mogą być dość drogie (zwłaszcza te, które same przygotowują cappuccino i latte), więc przed zakupem zastanów się, jak często pijesz kawę z mlekiem i oceń, czy potrzebujesz ekspresu do latte.

ILE MASZ MIEJSCA?

Ważna jest również ilość miejsca w domu, ponieważ mała kuchnia nie nadaje się na duży i skomplikowany czajnik. Upewnij się, że w kuchni jest wystarczająco dużo miejsca i już na wstępie zdecyduj, gdzie chcesz postawić czajnik po zamontowaniu.

Jeżeli w kuchni znajdują się wiszące szafki ścienne, należy sprawdzić wysokość od szafki ściennej do szafki wiszącej. Parametry wyjściowe mogą mieć natychmiastowy wpływ na wybór naczynia.

Główna część kuchenek - czajniki drip, ekspresy do kawy, prasy francuskie i dzbanki Geyser - pasuje praktycznie do każdej kawiarni. Być może nie ma tu wystarczająco dużo miejsca na wyrafinowany ekspres do kawy, ale są one niewielkie i posiadają szereg funkcji.

DODATKOWE KORZYŚCI

Teraz, gdy zdecydowałeś, czego chcesz od kuchenki domowej, w oparciu o to, ile pijesz, jaki rodzaj żywności lubisz najbardziej i ile masz miejsca, oto kilka dodatkowych czynników, które musisz rozważyć przed dokonaniem zakupu.

JAKICH FUNKCJI POTRZEBUJESZ?

Zdziwisz się, jak proste mogą być nowoczesne urządzenia do gotowania. Czy trudno jest Ci wstać z łóżka? Czy masz w zwyczaju wychodzić z domu bez wstawania? Jest do tego odpowiednia funkcja. Często zapominasz o włączeniu czajnika, gdy wychodzisz z domu? Istnieje również funkcja, która to umożliwia.

Kuchenka może posiadać następujące funkcje:

 • autoswitching;
 • Quick Steam;
 • kontrola porcji (1 lub 2 filiżanki);
 • Zatrzaśnięcie;
 • opóźniony start;
 • regulacja ilości wody;
 • Samoczyszczący się kamień;
 • sterowanie smartfonem.

W tym artykule dowiesz się więcej o funkcjach kuchenki.

Wybierz dodatkowe funkcje w oparciu o swój plan gotowania i swoje nawyki związane z piciem cavy. Należy pamiętać, że im więcej funkcji posiada kuchenka, tym będzie droższa. Poświęć chwilę na zapoznanie się z funkcjami czajnika, aby zobaczyć, czego naprawdę potrzebujesz.

PAKIET STARTOWY DLA CAVALIERA

Bez względu na to, czy uważasz się za miłośnika cavy, czy po prostu potrzebujesz dawki kofeiny na wieczór, ten pakiet startowy będzie Ci niezbędny:

 • Ulubiony czajnik do kawy.
 • Poręczny i piękny dzbanek do mleka na płyny z kolcami lub mleko.
 • Tsukornitsa - dla miłośników słodowych trunków.
 • Kubek termiczny, który dobrze utrzymuje ciepło.
 • Pojemnik do przechowywania kaszki. Należy pamiętać, że kava nie lubi światła słonecznego, dlatego pojemnik musi mieć nieporowatą powierzchnię lub znajdować się w ciemnym miejscu, np. w szafce kuchennej.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubProszę zostawić komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy.