Jak podłączyć Mishę bez baterii: wszystkie instrukcje w jednym artykule

 Misie bez drona są wygodniejsze, szybsze i dłuższe niż ich przewodowe odpowiedniki. Niektórzy użytkownicy mają jednak problemy z podłączeniem tych urządzeń. Abyś mógł uniknąć wszelkich możliwych trudności i cieszyć się zaletami bezczynszowego gadżetu, ten artykuł opisuje, jak podłączyć Bezkropkowego Misia do notebooka lub domowego komputera PC.

Zalety misia bezramkowego

Bezzałogowe misie - wybór konsumentów, dla których priorytetem jest wygoda i mobilność. Wszystkie zalety bezprzewodowych gadżetów, w rzeczywistości, jest lustrzanym odbiciem wad niedźwiedzi z przewodem.

Po pierwsze, ołów powoduje, że miś galopuje i zmniejsza dokładność podczas pracy z grafiką lub podczas grania w gry komputerowe. Dzięki bezbateryjnemu misiowi użytkownik nie musi ciągle wyciągać smyczki na stół "na zapas", aby móc płynnie poruszać urządzeniem.

Po drugie, przewód zakłóca zakres pracy. Jak działa suchy niedźwiedź? Jeśli chcesz, możesz odbierać go nawet z telewizorem i cieszyć się rozgrywką na dużym ekranie.

I wreszcie, kropki często się gubią i z czasem przestają współgrać. Ze względu na ostre szarpnięcia istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia nie tylko samego przewodu, ale również innych, podłączonych do niego elementów (np. płyty głównej). Pomimo braku przewodów, bez przewodów przy urządzeniu są większe szanse na dłuższą pracę i zachowanie porządku na biurku.

Co więcej, gdy używasz myszy bez baterii w połączeniu z laptopem, masz absolutną swobodę ruchu. Możesz pracować lub bawić się w dowolnym miejscu i pozycji.

Jak podłączyć i skonfigurować misia bez baterii?

Bezzałogowego misia można połączyć na dwa sposoby - drogą radiową i przez Bluetooth. Pierwsza opcja jest często istotna dla posiadaczy domowych komputerów z jednostkami systemowymi, które nie obsługują Bluetooth, a także dla graczy. Urządzenia te są zawsze dostarczane z pamięcią USB. Zasięg działania tych urządzeń zaczyna się czasami od 10 metrów. Druga opcja połączenia jest optymalna dla notebooków wyposażonych w technologię Bluetooth. Rozważymy każdą z opisanych poniżej metod łączenia.

Podłączanie radia bezprzewodowego za pomocą adaptera USB

Jak podłączyć misia bez promieniowania do komputera? Weź adapter USB i włóż go do wolnego portu w komputerze. Poczekaj, aż komputer wykryje nowe urządzenie. Za około minutę będziesz mógł korzystać z komputera. Nie będziesz musiał ładować żadnych sterowników, połączenie zostanie wykonane automatycznie, bardzo szybko i łatwo.

Co mam zrobić, jeśli mój komputer nie działa? Upewnij się, że bateria urządzenia jest wystarczająco naładowana (lub zainstalowane są nowe baterie). Spróbuj naładować urządzenie, włączając je i wyłączając po krótkim czasie. Inną możliwą przyczyną problemu jest uszkodzony port USB. Podłącz tester i podłącz go do innego portu. Jeśli żadna z powyższych metod nie doprowadziła do połączenia gadżetu, najprawdopodobniej telefon jest uszkodzony.

Jak podłączyć telefon bez stacji dokującej do innego adaptera? Do połączenia misia z dowolnym adapterem potrzebny jest program o nazwie Logitech Connection Utility. Pobierz go z oficjalnej strony i zainstaluj na swoim komputerze. Następnie podłącz adapter do portu USB i uruchom narzędzie. Podłącz pamięć flash USB i postępuj zgodnie z instrukcjami programu. Nie zapomnij potwierdzić konfiguracji na końcu procedury parowania.

Podłączanie bezprzewodowych noży Bluetooth

Jak podłączyć misia Bluetooth? Najpierw musisz włączyć Bluetooth w urządzeniu. W większości przypadków, w dniu lub na tylnym panelu gadżetu znajduje się przełącznik, który musi być ustawiony w pozycji "On". Tryb wyszukiwania Bluetooth w urządzeniu jest wskazywany przez wskaźnik przyciemnienia.

W przypadku systemu operacyjnego Windows 10 procedura jest następująca.

  • Umieść kursor na przycisku "Start". Kliknij prawy przycisk touchpada/miszmaszu. Wybierz w menu "Ustawienia". W oknie wybierz "Urządzenia", kliknij na "Dodaj Bluetooth lub inne urządzenie" w środku.

Następnie należy wybrać opcję "Bluetooth". W ciągu jednej sekundy komputer znajdzie urządzenie Bluetooth i wyświetli jego nazwę na liście urządzeń Bluetooth dostępnych do sparowania. Wystarczy, że klikniesz na imię misia i naciśniesz "Gotowe", aby potwierdzić akcję.

Należy zwrócić uwagę, że opisany sposób podłączenia obowiązuje tylko przy pierwszym użyciu testera. Dalsze połączenie zostanie wykonane automatycznie po włączeniu gadżetu.

Wady misiów bez matek.

Główną wadą urządzeń bez arytmetyki jest postrzegane przez wielu użytkowników źródło zasilania. Innymi słowy - konieczność wymiany baterii lub okresowego ładowania baterii. Miś na baterie - trzy razy wygodniejszy, ponieważ baterie można przechowywać z tyłu i szybko je wymienić w wymaganym czasie. Aby gadżet nie rozładował się w najważniejszym momencie, kontroluj poziom naładowania. Zaleca się dokładne zapoznanie się z danymi technicznymi urządzenia przed jego zakupem. Niektóre opony mogą pracować przez 2-3 miesiące bez doładowywania baterii, a inne mogą zużyć zapas energii w ciągu kilku dni.

Kolejną wadą jest problem z łącznością bezprzewodową. W przeciwieństwie do radia, które wykorzystuje specjalny kanał pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem, miny bluetooth działają dzięki kodowaniu różnych systemów. To ostatnie może powodować opóźnienia w transmisji sygnału. Czasami sygnał może stać się słabszy lub opóźniony o kilka sekund. Wada całkowicie znośna, ale nie dla graczy. Jeśli jesteś zawodnikiem sportów motorowych, dla którego każdy ułamek sekundy jest ważny w grze, słaby sygnał może stać się poważną wadą. Dlatego zaleca się zakup myszy kompatybilnych z USB dla zapalonych graczy.

Wynik

Mysz bez HDL ma wiele zalet - mobilność, wygoda, porządek w przewodach, swoboda przemieszczania się. Jak podłączyć bezprzewodową Mishę? Urządzenie można podłączyć za pomocą adaptera USB lub Bluetooth. W obu przypadkach cały proces nie zajmie Ci więcej niż dwa tygodnie. Przy odpowiednim doborze modelu gadżetu i kontroli poziomu naładowania, bezbateryjna Misha nie ma wad. Jeśli szczególnie zależy Ci na niezakłóconym sygnale i każdej sekundzie podczas pracy lub zabawy, wybierz model bezbateryjny z adapterem USB.