Jak wybrać igator: rodzaje i najważniejsze parametry urządzenia

Pokaż treść artykułu

 1. Wyznaczenie wiertnika
 2. Rodzaje rigatorów
 3. Dysze i ich różnorodność
 4. Balsam i roztwory do sanitariatów
 5. Jak korzystać z igatora
 6. Jak dbać o igatora
 7. Częste błędy.
 8. Podsumowując

Irygator jest urządzeniem przeznaczonym do czyszczenia trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Za pomocą tego urządzenia można łatwo oczyścić przestrzenie między zębami, granulki popiołu, zęby mądrości itp.

Wiele osób nadal uważa, że ekstraktory są odpowiednie tylko dla pacjentów ortodontycznych lub tych, którzy noszą korony zębowe. W rzeczywistości, aplikacje te są odpowiednie dla wszystkich osób, które dbają o pełną higienę i zdrowie swoich zębów.

Definicja wyciągu

Istnieje wiele celów, do których służy ekstraktor dentystyczny. Przyjrzyjmy się najważniejszym z nich.

 • Zapobieganie próchnicy zębów - szybkie i skuteczne usuwanie zanieczyszczeń ze wszystkich powierzchni jamy ustnej zapobiega rozwojowi procesu próchnicowego.
 • Profilaktyka chorób jamy ustnej - po czyszczeniu ergatorem zwiększa się przepływ krwi w jamie ustnej, przyspiesza się regeneracja tkanek, śluzówki są napięte.
 • Staranne leczenie konstrukcji ortodontycznych i protetycznych (aparaty, protezy, implanty, itp.).
 • Likwidacja nieprzyjemnego zapachu poprzez eliminację płytki bakteryjnej.

Należy zauważyć, że wszyscy mogą korzystać z irygatorów bez wyjątku, nie ma żadnych przeciwwskazań. Najważniejsze jest prawidłowe dobranie typu i parametrów urządzenia. O tym, jak to zrobić, czytaj dalej.

Rodzaje irygatorów

Jak wybrać oczyszczacz powietrza dla moich ust? Pierwszym krokiem do świadomego wyboru jest zapoznanie się z rodzajami technologii. Istnieją tylko trzy rodzaje płynów do płukania jamy ustnej. Są to:

 • Konstrukcje stacjonarne i pooperacyjne;
 • urządzenia przenośne;
 • mierniki przepływu.

Urządzenia stacjonarne wyróżniają się dużymi rozmiarami i koniecznością podłączenia do prądu. Urządzenia te zawierają niezależną lodówkę i zbiornik płynu. Urządzenia te muszą być przechowywane w specjalnie wyznaczonym miejscu. Najczęściej odbywa się to przy umywalce w łazience lub przy specjalnej konstrukcji podwieszanej. Jak wybrać oczyszczacz powietrza dla całej rodziny? Odpowiedzią na to pytanie może być wysokiej jakości, dużych rozmiarów model stacjonarny. Główną zaletą modeli stacjonarnych jest duża liczba przystawek oraz uniwersalność urządzenia, które z łatwością może być używane przez wszystkich członków rodziny.

Przenośne digitizery zasilane bateryjnie są wybierane ze względu na ich kompaktowość i mobilność. W większości przypadków modele te są przeznaczone dla jednej osoby. Technologia nie wyróżnia się wysoką mocą, ale proces działania nie jest jako hałas bagaż, i dopasować przenośny irigator w każdej torbie.

Najczęściej spotykane są dysze kranowe lub rozpylacze przepływowe. Jak wybrać domowego groomera, jeśli nie chcesz się martwić o pobieranie opłat? Wybierz dyszę do kranu. ⁷ Są bardzo łatwe w użyciu: wystarczy podłączyć do prądu i gotowe (bez baterii, bez prądu, bez miejsca do przechowywania).

Kryterium podziału pistoletów natryskowych na grupy może być również rodzaj zasilania płomieniem. Urządzenia z nieprzerwanym strumieniem nazywane są bagatostruzhenymi, z częściowym przepływem - pulsacyjnymi, z bulwarowym dopływem wody - ultradźwiękowymi.

Jaki rodzaj płynu do płukania ust wybrać, jeśli zależy nam na przenośnym gadżecie bez konieczności korzystania z prądu? Warto rozważyć urządzenia mechaniczne, które działają za pomocą ręcznych silników.

Przystawki i ich warianty

Tradycyjnie stacjonarne odkurzacze powietrza są dostarczane z minimum czterema przystawkami. W przypadku urządzeń przenośnych, są one wyposażone w jedną lub dwie wymienne końcówki. Oczywiście zawsze można rozszerzyć zakres dostawy o wymaganą kątnicę. Co to może być?

 • Standard - do pielęgnacji zębów i jamy ustnej.
 • Ortodontyczny - dla tych, którzy chcą wiedzieć jak dobrać igator do aparatu ortodontycznego.
 • Periodontal - do masażu i czyszczenia zębów.
 • Łyżeczka - do kompleksowego oczyszczania powierzchni ust i policzków.

Jak wybrać urządzenie do implantacji? Dla tych przypadków opracowano specjalną nasadkę, która zapewnia optymalny widok na korony, mosty i inne konstrukcje i nosi nazwę "nasadka implantologiczna". W asortymencie znajduje się również nasadka nosowa przeznaczona do odsysania nosowego. Dysza jest odpowiednia dla osób, które cierpią na przewlekłe zapalenie nerek lub nieżyt nosa.

Balsamy i rozwiązania dla irytatora

Wybór najlepszego irytatora to połowa sukcesu. Ważne jest również stosowanie dodatków wzmacniających efekt zabiegu. Balsamy są dostępne w różnych celach: od zmiękczania szkliwa po właściwości antybakteryjne i przeciwbólowe.

Do płukania nie zalecamy stosowania zwykłej wody z kranu. Jeśli nie chcesz, aby Twoje zęby zostały uszkodzone lub aby urządzenie szybko się zepsuło, używaj czystej wody destylowanej. Jeśli jesteś podatny na alergie, używaj hipoalergicznych rozwiązań.

Jak używać ściągacza

Napełnić zbiornik myjki wodą o temperaturze pokojowej. Następnym krokiem jest przymocowanie instrumentu do podstawy i wybranie żądanej przystawki.

Jeśli zamierzasz używać irygatora po raz pierwszy, plan jest następujący.

 • Ustawić ciśnienie wody na najwyższy poziom.
 • Skierować dyszę w stronę zlewu.
 • Zamocuj iskrownik i pozwól wodzie płynąć, aż woda zacznie przepływać przez dyszę.
 • Ponownie włączyć urządzenie.

W ciągu kilku minut igator może być uznany za całkowicie gotowy do zabiegu. Przede wszystkim należy ustawić głowicę na średni lub minimalny poziom ciśnienia. Następnie umieść dyszę w ustach i naciśnij przycisk ON. Przesuwać kątnicę wzdłuż linii wzdłuż rzędów zębów, zaczynając od zębów tylnych. Należy robić przerwy w wybranych miejscach i nie zapomnieć o oczyszczeniu ust i policzków na koniec zabiegu.

Jak pilnować irygatora

Aby maksymalnie wydłużyć żywotność irytuatora, należy przestrzegać następujących prostych wskazówek.

 • Urządzenie należy dotykać tylko suchymi rękami.
 • Unikaj kontaktu z wodą, gdy zasilacz jest włączony.
 • Nie należy używać urządzenia, jeśli przewód jest uszkodzony.
 • Trzymaj urządzenie z dala od łatwopalnych przedmiotów i urządzeń grzewczych.
 • Zapewnić zbyt długi okres postoju - wysokie ryzyko spalenia silnika.
 • Stosować złączki wysokiej jakości.

A teraz porada sezonowa. Jeśli planujesz zabrać zraszacze na zimową wyprawę, najpierw opróżnij cały zbiornik z wody. W przeciwnym razie woda może zamarznąć i spowodować uszkodzenia.

Rozległe wady

Pomimo korzyści płynących z zastosowania oczyszczacza, korzystanie z urządzenia może mieć negatywny wpływ, jeśli dojdzie do przestojów lub urządzenie będzie używane nieprawidłowo. Wśród najbardziej rozpowszechnionych mitów o igatorach są następujące.

Groomer zastępuje szczoteczkę do zębów. Nie jest to prawdą; iryzatory są uważane za urządzenie pomocnicze w celu poprawy opieki stomatologicznej. Zaleca się stosowanie igatorów po okresowym oczyszczeniu jamy ustnej szczoteczką i płynem do płukania jamy ustnej.

Wystarczy używać płynu do płukania ust kilka razy dziennie. Niepotrzebnie. Płyn do czyszczenia jamy ustnej powinien być stosowany codziennie, bezpośrednio po umyciu zębów.

Konieczne jest stosowanie specjalnych balsamów. Nie, wystarczy napełnić zbiornik czystą wodą o temperaturze pokojowej. Balsamy mają za zadanie zintensyfikować działanie kuracji i zwalczać różne dolegliwości. Nie wszyscy użytkownicy tego wymagają.

Im dłuższy wąż, tym lepiej. Zbyt długi wąż może się zaplątać i powodować problemy podczas pracy, ponieważ użytkownik będzie musiał ciągle wisieć nad zlewem podczas czyszczenia.

Priorytetem jest wysoka wydajność. Nie zaleca się stawiania sobie zbyt wysokich wymagań w zakresie wydajności, ponieważ wysokiej wydajności towarzyszy zwiększone zużycie energii. O wiele lepiej jest dążyć do średniej mocy i wybrać środek.

Wynik końcowy

Tajemnica udanego zakupu zawsze tkwi w indywidualnym podejściu i doborze urządzenia do potrzeb kupującego. Chcesz kupić oczyszczacz powietrza dla całej rodziny? Odpowiedni jest model stacjonarny z wystarczającą liczbą końcówek i wystarczającą pojemnością zbiornika. Który igator wybrać, jeśli jesteś osobą często podróżującą? Kompaktowe, przenośne urządzenie.

Dla wrażliwych i początkujących użytkowników obecność kontroli przepływu jest bardzo ważna. Intensywność podawania płynu ma wpływ na zdrowie oczu: jeśli wrażliwość jest wysoka, ciśnienie wody powinno być ograniczone do minimum. Jak wybrać ekstraktor stomatologiczny z typem dyszy? Dla skutecznego usuwania płytki nazębnej dobrym wyborem jest strumień pulsujący, natomiast strumień mikrobąbelkowy jest idealny do polerowania zębów.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę objętość (wagę) zbiornika, która jest dla Ciebie wygodna. Pojemność przenośnych nawilżaczy powietrza wynosi od 120 ml do 300 ml. Maksymalna pojemność urządzenia stacjonarnego wynosi 1 litr.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubPROSZĘ zostawić komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy