Jak odnowić (REFURBISHED, CPO) iPhone: pełny samouczek

Pokaż treść artykułu

 1. Dlaczego warto wyremontować iPhone'a
 2. Co to jest odnowiony iPhone?
 3. Po co kupować odnowione, skoro można kupić nowe?
 4. Które modele iPhone'ów są odnawiane?
 5. Jak odróżnić iPhone'a "odnowionego" (Apple Certified Pre-Owned, CPO) od używanego?
 6. Jak odróżnić odnowionego iPhone'a od chińskich kopii?
 7. Opakowania
 8. Sprawdzenie statusu i numeru telefonu
 9. Wygląd
 10. Ustawienia
 11. Menu "Pre-Owned

Stare iPhony mają duży udział w światowym rynku smartfonów. Każdego miesiąca na portalach aukcyjnych pojawiają się tysiące propozycji na iPhone'a, których pochodzenie bywa wątpliwe. I o ile wprawne oko natychmiast rozpoznaje ten pierwszy wynalazek, o tyle odnowione urządzenia, tzw. "REFURBISHED, CPO", stwarzają problemy. Ważne jest, aby zrozumieć, gdzie jest odnowiony model, a gdzie, na przykład, jednostka do wymiany, podany przez Apple z żądaniem usługi. A w ogóle, co to jest inidnovleniy ayfon, i jak go rozpoznać? O tym wszystkim krótko opowiemy.

Dlaczego warto aktualizować iPhone'a

Dziesiątki tysięcy iPhone'ów z różnymi usterkami często trafiają do zakładów partnerskich Apple. Niektóre nie mają działającego aparatu, inne mają padnięty czujnik, jeszcze inne nie reagują na odciski palców. Uszkodzone urządzenia nie są wyrzucane ani utylizowane.

Inżynierowie serwisowi Apple przeprowadzają kompleksową wymianę części i modułów urządzenia (nie naprawę!), po której zaktualizują wyświetlacz, obudowę, przeinstalują system operacyjny iPhone. Aktau podaj nowy numer seryjny, opakowanie, a także akcesoria i ładowarkę. W efekcie - jest to odnowiony, oryginalny według standardów mobilny gadżet Apple z gwarancją 12 miesięcy!

Często pod "Certified Pre-Owned" (nazwa programu nazywa się upgrade ayfoniv) wpada zupełnie nowe urządzenia z drobnymi wadami fabrycznymi, które nigdy nie były używane. W tych iPhonach wymienia się część i sprzedaje urządzenie, notabene o rząd wielkości taniej! To świetny argument dla wielu nabywców. Ale, są tacy właściciele, którzy boją się odnowionych iPhone'ów. Problem polega na tym, że bez zrozumienia, jak wygląda odnowione urządzenie, można go kupić pod pozorem nowego! Co należy zrobić, aby nie dać się nabrać na taki przekręt? Czytaj więcej.

Co to jest odnowiony iPhone?

Termin ten oznacza dwa rodzaje urządzeń:

 • Certified Pre-Owned (fabrycznie odnowiony) - gadżety z wadami fabrycznymi. Procedura ponownej regulacji polega na wymianie elementów sprzętowych, po czym urządzenie jest ponownie montowane i poddawane testom. Funkcjonalność, wygląd i inne parametry smartfona nie ulegną zmianie, pozostając takie same jak w nowym urządzeniu. Modele odnowione są oferowane do sprzedaży po niższej cenie.
 • Odnowione przez sprzedawcę - starsze iPhone'y zostały naprawione przez zewnętrzny serwis (nie serwis Apple). Usunęli płytę główną i zamontowali nową pokrywę. Design telefonu jest analogiczny do fabrycznego, ale za to jakość jest bardzo cicha.

Jaki rodzaj iPhone odnowiony kupić? Oczywiście, obie opcje są dostępne. Jednak renowacja fabryczna jest uważana za bardziej niezawodną i długotrwałą.

Po co kupować odnowione, skoro można kupić nowe?

Jest kilka dobrych argumentów.

 • Cena. Logicznie rzecz biorąc, że odnowiony iPhone będzie kosztować taniej. Konsument może kupić urządzenie ze znaczną oszczędnością. A w przypadku fabrycznego odnawiania gadżetów nie tracą na jakości.
 • Gwarancja. W przeciwieństwie do innych producentów, Apple udziela oficjalnej gwarancji na smartfony SRO. Okres ich ważności - 1 rok, jak dla fabrycznie nowych iPhone'ów. Dodatkowo urządzenie otrzymuje nowy numer seryjny.
 • Zakończenie. W pudełku wraz z iPhone'em znajdują się nowe słuchawki, ładowarka, pin do karty SIM oraz cała dokumentacja uzupełniająca.

Kupując iPhone Refresh, nie możesz się wahać, aby zainstalować wszystkie oryginalne szczegóły, a urządzenie przeszło wszystkie niezbędne testy na cierpliwość. Najważniejsze jest to, aby kupić telefon od oficjalnych dealerów.

Jakie modele iPhone'ów zostały zaktualizowane?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Apple wysyła wszystkie swoje produkty do naprawy. Ale tak nie jest. Aktualne modele kwalifikują się do odnowienia, co jest całkiem logiczne.

 • iPhone XS i XR. Występują na rynku w WNP niezwykle rzadko. Jeśli doradzono Wam zakup tego urządzenia, koniecznie sprawdźcie, czy numer modelu na pudełku, w opcjach smartfona i w iTunes był taki sam.
 • iPhone X. Dostępny u autoryzowanych dealerów Apple na Ukrainie. O 15% tańsze od fabrycznych analogów. W pudełku z urządzeniem nie znajdziemy wizerunku iPhone'a - jest ono całkowicie białe, z nazwą modelu na froncie. Wizualnie również nie jest odróżnialny od fabrycznie nowego. Oznaczenia na obudowie, że telefon jest Certified Pre-Owned, nie jest również dostępna.
 • iPhone 8. Nie jest to tak popularna generacja jak bardziej zaawansowana "Dziesiątka". Dostępne są jednak zaktualizowane modele. Smartfon ma dobry procesor Apple A11 Bionic, który jest bardziej produktywny niżeli Snapdragon 845. Pudełko ze smartfonem jest białe, również bez zdjęcia, a na etykiecie obok nazwy urządzenia znajdują się litery RFB, które wskazują, że jest to odświeżenie.
 • iPhone 7. Nayavoedninly i dlatego opłacalny aparat wśród wszystkich remontów fabrycznych! Jego koszt o 15-20% niższy niż nowy. Sprawdzić, czy należał do urzędnika, można na ten sam numer modelu, który jest wymieniony na iTunes, na pudełku i w ustawieniach iPhone.

Jak odróżnić iPhone'a zaktualizowanego w trybie off-line ("odnowiony", Apple Certified Pre-Owned, CPO) od używanego?

Jeżeli nowe urządzenie jest identyczne z RFB (zewnętrznie i funkcjonalnie), to różnica między nim a starym telefonem jest dobrze pamiętana. Różnice te są odzwierciedlone w następujących punktach.

 • Pakowanie. Powyżej już wspomnieliśmy, jak to jest w telefonie. Pudełko używanych iPhone'ów jest podobne do nowego, ale gorzej wykonane. Na przykład, film jest zapamiętany małe plamy kleju lub krzywe patyczki.
 • Gwarancja. Wszystkie modele REFURBISHED są objęte oficjalną roczną gwarancją, telefony używane są bez gwarancji. Skąd mam wiedzieć, czy iPhone jest objęty gwarancją? "Sprawdź numer seryjny" na oficjalnym zasobie Apple.
 • Sprawa. Odrestaurowany smartfon nie posiada żadnych obić i innych wad typowych dla używanych smartfonów. Naprawiamy fabrycznie, urządzenia otrzymują całkowicie nowe części, zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie.
 • Instalacja odgromowa. Refy wyglądają zupełnie jak nowe, bez żadnych śladów użytkowania czy piłowania. Obecność drobnych uszkodzeń wskazuje na to, że mobilne urządzenie było używane.
 • Zakres dostawy. Wszystkie akcesoria i dokumentacja iPhone SRO jest dobrze zapakowana, w pełni nowa.
 • Aktywacja. Jeśli włączasz iPhone'a, natychmiast pojawia się ekran główny, tracąc głos i poprzednie ustawienia - wtedy urządzenie było używane wcześniej.
 • Oznakowanie modelu. Numer na opakowaniu, w opcjach smartfona i w iTunes, aby dopasować. W przeciwnym razie jest to produkcja chińska.

Wiedząc, w jaki sposób iPhone jest sprawdzany pod kątem oryginalności, można łatwo zabezpieczyć się przed zakupem używanego urządzenia.

Jak odróżnić odnowionego iPhone'a od chińskiej kopii?

Takie drogie i wysokiej klasy urządzenia, jak iPhony, są często podrabiane. Stworzony chałupniczo smartfon próbuje się sprzedawać jako oryginał, oszukując klientów i zarabiając na tym duże pieniądze.

Naturalnie, odświeżenie iPhone'a jest znacznie lepsze z zewnątrz niż produkcja. Dlatego część wizualna jest dobrym miejscem do rozpoczęcia.

Opakowania

Ogólnie rzecz biorąc, nikt nie może nie zauważyć, że pudełko ma kiepski wygląd. Pognieciony karton, przekrzywione patyki, niewyraźne pismo - wszystko to powinno zaalarmować kupującego.

Kolejna uwaga - na cichej stronie opakowania urządzenia refurbished znajdują się oznaczenia F i RFB, czego nie ma na replikach.

Po trzecie - kolor obudowy, wielkość pamięci, IMEI, podane na opakowaniu, mogą nie odpowiadać parametrom telefonu. Podrobione urządzenia są często pakowane w nieodpowiednie pudełka.

Sprawdzanie statusu i numeru

Odbywa się to za pośrednictwem oficjalnych zasobów internetowych firmy Apple. Po wybraniu numeru w przeznaczonym do tego polu wyświetlane są dane dotyczące gwarancji i serwisu smartfona. Początkowo zaktualizowany iPhone będzie nieaktywny i musi zostać aktywowany, aby gwarancja zadziałała. Android nie ma nic takiego w tym planie, w ogóle nie ma o tym informacji.

Czasami zdarza się tak, że "seryjny" jakoś jest, ale jest on skopiowany z oryginalnego iPhone'a. Po sprawdzeniu iPhone'a w tym przypadku otrzymasz powiadomienie, że okres konserwacji wygasł.

IMEI, numer seryjny znajduje się na pudełku, z tyłu oraz w opcjach oprogramowania iphone RCO. Bardzo często liczby w oprogramowaniu nie zgadzają się. Jest to również ważny punkt, który należy ponownie sprawdzić.

Wygląd

Po sprawdzeniu opakowania, statusu i numeru iPhone'a można przystąpić do sprawdzenia wyglądu.

 • Śruby. Musi wyglądać zupełnie jak nowy.
 • Moduły kamer. Їx centrum musi być w pełnej harmonii ze szklanym "okiem" na ekranie i obudową gadżetu.
 • Gniazdo karty pamięci i przyciski dotykowe muszą być w tym samym kolorze co obudowa urządzenia, a przycisk HOME musi być dotykowy, w żadnym wypadku mechaniczny.
 • Wyświetlacz. Nie mogą być śliskie ani skrzypieć.
 • Obudowa. Urządzenia mobilne Apple monolityczne, tylko mistrz centrum serwisowego może je otworzyć. Tylna pokrywa jest często wyjmowana z obudowy.
 • Ładowanie urządzenia. Urządzenie jest bardzo lekkie i niskiej jakości. Również nieadekwatne do parametrów marki iPhone.

Jeszcze jedna rzecz: na akcesoriach i dokumentach pudełka mogą znajdować się chińskie znaki.

Rozemi

Jeśli iPhone ma gniazda na karty pamięci, to z pewnością nie jest to oficjalny smartfon Apple.

Menu ustawień

Czcionki i obrazy w systemie operacyjnym mogą mieć inny wygląd. Aby zweryfikować ważność RCO na iPhone'a, poszukaj w AppStore wyboru oryginalnego programu, który z pewnością nie będzie dostępny w Google Play.

Czy warto więc kupować odświeżone iPhone'y? Oczywiście, nowe to nowe. Jednak urządzenia Apple REFURBISHED, CPO są bardzo popularne nie tylko za granicą, ale także na Ukrainie. To jest naprawdę dobre apparati, kupić je naprawdę w przystępnej cenie, a które będą służyć Ci więcej niż jeden rok, i działać bez przerwy. Hamowanie pomysłu kupowania sędziów nie jest tego warte. Najważniejsze to wiedzieć dokładnie, na co wydaje się swoje "ciężko zarobione" pieniądze.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubwprowadź swoje komentarze

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy