Nowy projekt kampusu firmy Microsoft

Microsoft zdecydował się na modernizację swojego kampusu zlokalizowanego w Redmondi w stanie Waszyngton (USA). Duża powierzchnia siedziby producenta to 622 tys. m2, na której obecnie znajduje się 125 budynków, w których zatrudnionych jest 47 tys. pracowników.

Zgodnie z planem, nowy projekt przekształci ten obszar w prawdziwe miasto, które będzie miało własne nazwane ulice, drogi i korytarze rowerowe, strefy dla pieszych, mosty, a nawet stację kolejową. W czasie wolnym pracownicy Microsoftu będą mieli do dyspozycji dwa boiska piłkarskie, areny sportowe i kawiarnie, a dla ułatwienia poruszania się - ścieżki spacerowe i duże podziemne parkingi. Firma postanowiła zburzyć 12 dawnych budynków i wybudować 18 nowych, a na terytorium powstanie 131 budynków, w których będzie mogło zamieszkać 55 tysięcy osób. Skala i zakres Microsoft, oczywiście, zdumiewające.

Widok 3D nowego projektu

Na oficjalnej stronie firmy poinformowano, że budowa rozpocznie się na początku 2018 roku. Projekt będzie długotrwały - na podstawie wcześniejszych szacunków może być realizowany przez kilka lat. Kwoty nie są podane - oczywiście projekt ten będzie wymagał dużych nakładów. Na razie Microsoft opublikował na oficjalnym kanale klip wideo, na którym można zobaczyć planowany model 3D kampusu, a nawet odbyć internetowy spacer po jego ulicach.

Źródło: blogs.microsoft.com