Google+ Projekty | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Projekty

Serwis Gry-Fabularne.pl tworzy grupa miłośników gier fabularnych. Jesteśmy fanami RPG, gry to nasza pasja i chcemy się nią dzielić z innymi.

Skład redakcji:

Wojciech "Sethariel" Żółtański (2063 Posts)

Kieruje działaniami całej strony Gry-Fabularne.pl, odpowiada za jej kształt i zawartość. Mistrz gry, nauczyciel i tłumacz, handlowiec, mąż, ojciec. Miłośnik angielskiej piłki nożnej, fantastyki, dobrych filmów oraz oczywiście gier fabularnych, w szczególności "Earthdawna" - systemu od którego zaczynał i na którym zjadł zęby, łącznie z administrowaniem przez wiele lat strony fanowskiej i forum.


Jacek "Darken" Gołębiowski (160 Posts)

Założyciel i administrator Gry-Fabularne.pl, autor gier "Przetrwaliście Zagładę", "Opowieści z Karczmy" oraz "Twierdza: Pieśń Bohaterów", współautor i współwydawca polskiej edycji "The Shadow of Yesterday". Współpracował z wydawnictwem Portal (m.in. "Monastyr 2.0") oraz wydawnictwem Rebel.pl, współorganizował kilka największych konwentów mangi i anime w Polsce. Lubi czekoladę, anime i bezkompromisowe podejście do gier fabularnych.


Marcin "Seji" Segit (0 Posts)

Geek, cthulhtysta, miłośnik fantastyki, wszelakich gier oraz kotów. W trakcie swojej przygody z fandomem współpracował z „Magią i Mieczem”, współtworzył oficjalny dodatek do „Warhammera”, organizował konwenty, szefował klubowi i spamował listy dyskusyjne. Redaktor tekstów, audytor i uniżony sługa dwóch uroczych kotek.


Tomasz Chmielik (0 Posts)

Były szef działu Książki i korekty serwisu Poltergeist, publikował również na łamach serwisu Paradoks oraz pomagał przy redakcji niektórych projektów wydawnictwa Portal (m. in. "Monastyru"). Od lat związany z fantastyką i grami fabularnymi, wielki miłośnik "Świata Mroku", gry karcianej "Vampire: The Eternal Struggle", mitologii Cthulhu, kryminałów Raymonda Chandlera i postmodernistycznych wizji Jeana Baudrillarda. Pozafantastycznie absolwent Socjologii oraz Politologii UMCS, dziennikarz i doktorant na wydziale Politologii wymienionego wyżej uniwersytetu.


Jakub "Arathi" Nowosad (95 Posts)

Magister prawa i magister politologii; obecnie doktorant. Wśród jego zainteresowań znaleźć można szeroką gamę dziedzin od polityki, IT, memetyki i militariów, a na fantastyce kończąc. Grywa głównie w gry science fiction, ale nie gardzi czymkolwiek innym, nowym. Sędzia ENnie Awards 2013, 2014, 2015 i 2016. Organizator kilkunastu rzeszowskich konwentów fantastyki i współpracownik przy konwentach w całej Polsce.


Michał "Komondo" Komenda (125 Posts)

Wielki fan wszelakiego rodzaju gier, fantastyki, komiksów i piłki nożnej. W 2007 roku pierwszy raz usłyszał o grach fabularnych, zagrał i zakochał się w nich bez pamięci. Pierwszy i ulubiony system to druga edycja "Warhammera" później doszły między innymi: "Neuroshima", "Savage Worlds" i "Klanarchia". Z gier karcianych najbardziej poważa starego "WarCry" oraz wiecznie młodego "Magic: The Gathering". Poza tym otwarty na wszelkiego rodzaju inne gry: planszowe, paragrafowe czy też bitewne – krótko mówiąc zagra we wszystko, co podsunie mu się pod nos.


Adam "Behir" Stachura (116 Posts)Mateusz "Darcane" Nowak (0 Posts)

Student prawa i komunikacji. Mistrz gry od 2003 roku, wychowawca i kierownik na obozach RPG, prelegent na konwentach, recenzent w Rebel Times, publicysta Spotkań Losowych, autor podkastu Siedzicie w karczmie. Miłośnik gór, gotowania i Lovecrafta. Zwolennik prowadzenia w piaskownicy (sandbox RPG).


Współpracownicy:

Tomasz Smejlis (0 Posts)

Nauczyciel, wykładowca, od pewnego czasu redaktor. Miłośnik popkultury (zresztą zrobiony doktorat w tej dziedzinie) i historii. W erpegach od ok. 21-22 lat. Co nieco grzebał przy „Sensacji i Przygodzie”, trochę publikował w dziedzinie teorii komunikacji, ludologii i ogólnie rozumianej fantastyki.


Łukasz "Salantor" Pilarski (0 Posts)

Magister historii, człowiek szerokich zainteresowań i wielki miłośnik fantastyki, gier i dobrej literatury. Maczał palce przy tekstowym erpegu "Cerelain", współtworzył drugą edycję "The Shadow of Yesterday", współpracuje z serwisem Poltergeist i Efantastyka. Tekściarz i mistrz gry z nadmiarem pomysłów i ustawicznym brakiem wolnego czasu.


Marcin Roszkowski (0 Posts)

Tłumacz i być może kiedyś autor. Pracował nad przekładem drugiej edycji "Warhammera", sagi "Samotnego Wilka" i powieści ze świata "Warhammera 40 000" oraz kilku innych projektach. Fan Lovecrafta i science fiction, od lat zafascynowany światami "Dungeons & Dragons".


Mariusz "Kot" Butrykowski (0 Posts)

Bibliotekarz z zawodu, dziennikarz z wykształcenia, mistrz gry z zamiłowania. Sławetny organizator jedynego konwentu w Piekle, tytułowy Malkontent, cynik i umiarkowany bywalec fandomowy. Ma za sobą współpracę z serwisem Poltergeist (odszedł zanim stali się sławni), gdzie prowadził dział Kaer Earthdawn. Miłośnik twardego science fiction i starej, dobrej fantastyki.


Andrzej "Enc" Stój (1 Posts)

Fan gier fabularnych z niemal dwudziestoletnim doświadczeniem, przez wiele lat kiepski MG (ale się wyrobił). Miłośnik d20, FATE i innych mechanik uniwersalnych, do niedawna zapalony twórca systemów autorskich. Publikował w „Portalu”, „Magii i Mieczu” oraz „Inkluzie”, jest autorem „Drogi Ku Chwale”, „Nemezis”, „Światotworzenia”, "Graj fair" oraz współautorem „Nemezis: Eclipse” i „Kroniki Skradzionych Legend”.


Marigold (0 Posts)

Prawnik. Kobieta wielu pasji i namiętności, przede wszystkim życia, jakie by nie było, książek i filmów. Nigdy nie zetknęła się na żywo z grami fabularnymi, rzadko grywa w planszówki, na konwentach bywa jeszcze rzadziej niż grywa w planszówki. Redaktor. Nie lubi pisać o sobie.


Aleksandra Jursza (0 Posts)


W przeszłości Gry-Fabularne.pl współtworzyli: Ignacy „Trzewik” Trzewiczek, Michal „Puszon” Stachyra, Artur „Garnek” Ganszyniec, Rafał „Multidej” Szyma, Tomasz „Yubi” Barański, Piotr „Neurocide” Haraszczak, Maciek „Szpaku” Szpakowski, Tomasz „Gnomasz” Dunal.