Google+ Redakcja | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Redakcja

Serwis Gry-Fabularne.pl tworzy grupa miłośników gier fabularnych. Jesteśmy fanami RPG, gry to nasza pasja i chcemy się nią dzielić z innymi.

Skład redakcji:

Wojciech "Sethariel" Żółtański (2040 Posts)

Kieruje działaniami całego serwisu Gry-Fabularne.pl, odpowiada za jego kształt i zawartość. Mistrz gry, niespełniony nauczyciel i tłumacz, handlowiec, mąż. Gry fabularne nie przestają go fascynować, nawet "Earthdawn: Przebudzenie Ziemi" – system od którego zaczynał i na którym zjadł zęby, łącznie z administrowaniem przez wiele lat strony fanowskiej i forum.


Jacek "Darken" Gołębiowski (160 Posts)

Założyciel i administrator serwisu Gry-Fabularne.pl, autor gier "Przetrwaliście Zagładę", "Opowieści z Karczmy" oraz "Twierdza: Pieśń Bohaterów", współautor i współwydawca polskiej edycji "The Shadow of Yesterday". Współpracował z wydawnictwem Portal (m.in. "Monastyr 2.0") oraz wydawnictwem Rebel.pl, współorganizował kilka największych konwentów mangi i anime w Polsce. Lubi czekoladę, anime i bezkompromisowe podejście do gier fabularnych.


Jakub "Arathi" Nowosad (94 Posts)

Magister prawa i magister politologii; obecnie doktorant. Wśród jego zainteresowań znaleźć można szeroką gamę dziedzin od polityki, IT, memetyki i militariów, a na fantastyce kończąc. Grywa głównie w gry science fiction, ale nie gardzi czymkolwiek innym, nowym. Sędzia ENnie Awards 2013, 2014, 2015 i 2016. Organizator kilkunastu rzeszowskich konwentów fantastyki i współpracownik przy konwentach w całej Polsce.


Andrzej "Enc" Stój (1 Posts)

Fan gier fabularnych z niemal dwudziestoletnim doświadczeniem, przez wiele lat kiepski MG (ale się wyrobił). Miłośnik d20, FATE i innych mechanik uniwersalnych, do niedawna zapalony twórca systemów autorskich. Publikował w „Portalu”, „Magii i Mieczu” oraz „Inkluzie”, jest autorem „Drogi Ku Chwale”, „Nemezis”, „Światotworzenia”, "Graj fair" oraz współautorem „Nemezis: Eclipse” i „Kroniki Skradzionych Legend”.


Mikołaj "Maltorius" Brudnias (0 Posts)

Czternastoletni Mistrz Gry, fan science fiction i fantastyki, bloger. Swą przygodę z RPG rozpoczął dwa lata temu od D&D, teraz wraz z kolegą tworzy autorski system.


Miris Dor (0 Posts)

Młody gracz i Mistrz Gry. Pragnie doskonalić swój warsztat erpegowy i pisarski, lubi próbować nowych rzeczy. Zaczynał od D&D. Obecnie tworzy z kolegą system autorski.


 

Współpracownicy:

Mateusz "Darcane" Nowak (0 Posts)

Student prawa i komunikacji. Mistrz gry od 2003 roku, wychowawca i kierownik na obozach RPG, prelegent na konwentach, recenzent w Rebel Times, publicysta Spotkań Losowych, autor podkastu Siedzicie w karczmie. Miłośnik gór, gotowania i Lovecrafta. Zwolennik prowadzenia w piaskownicy (sandbox RPG).


Nikola "Szpon" Adamus (6 Posts)

Erpegowiec i figurkowiec, wielka fanka D&D, chociaż nie stroni od innych RPG, nawet indie. Między sesjami grywa w planszówki, a kiedy naprawdę się nudzi, staje się tłumaczem. Ponadto interesuje się też grami od strony naukowej. Współtworzy e-ziny „Spotkania Losowe” oraz „Creatio Fantastica”, a także prowadzi bloga (Szpon Playing Games). Oprócz grania i pisania często marudzi.


Adrian "Aviko" Topa (0 Posts)

Z RPG zetknął się 7 lat temu, będąc zmuszonym do poprowadzenia sesji (był tyo drugoedycyjny Warhammer). Pomimo trudności (jak nieznajomość podręcznika) spodobało mu się i od tego czasu gra, kiedy tylko może. Aktywny członek Oświęcimskiego Klubu Fantastyki.


Marcin "Seji" Segit (0 Posts)

Geek, cthulhtysta, miłośnik fantastyki, wszelakich gier oraz kotów. W trakcie swojej przygody z fandomem współpracował z „Magią i Mieczem”, współtworzył oficjalny dodatek do „Warhammera”, organizował konwenty, szefował klubowi i spamował listy dyskusyjne. Redaktor tekstów, audytor i uniżony sługa dwóch uroczych kotek.


Tomasz Smejlis (0 Posts)

Nauczyciel, wykładowca, od pewnego czasu redaktor. Miłośnik popkultury (zresztą zrobiony doktorat w tej dziedzinie) i historii. W erpegach od ok. 21-22 lat. Co nieco grzebał przy „Sensacji i Przygodzie”, trochę publikował w dziedzinie teorii komunikacji, ludologii i ogólnie rozumianej fantastyki.


Marcin Roszkowski (0 Posts)

Tłumacz i być może kiedyś autor. Pracował nad przekładem drugiej edycji "Warhammera", sagi "Samotnego Wilka" i powieści ze świata "Warhammera 40 000" oraz kilku innych projektach. Fan Lovecrafta i science fiction, od lat zafascynowany światami "Dungeons & Dragons".


Maciej "Aureus" Gajzlerowicz (1 Posts)

Twórca gry fabularnej "Wiatyk". Autor licznych tekstów blogowych i artykułów związanych z grami fabularnymi, publikowanych na łamach serwisu Poltergeist, a także w reaktywowanym magazynie "Magia i Miecz". Regularny prelegent na konwentach odbywających się w Poznaniu, główny opiekun działającego przez kilka lat Lubońskiego Klubu Fantastów “Hastur”. W cywilu słusznie niedoceniany poeta, niedoszły polonista raczkujący w karierze tłumacza. Niekoniecznie chce zostać Kimś, bardziej chce zrobić Coś.


Mariusz "Kot" Butrykowski (0 Posts)

Bibliotekarz z zawodu, dziennikarz z wykształcenia, mistrz gry z zamiłowania. Sławetny organizator jedynego konwentu w Piekle, tytułowy Malkontent, cynik i umiarkowany bywalec fandomowy. Ma za sobą współpracę z serwisem Poltergeist (odszedł zanim stali się sławni), gdzie prowadził dział Kaer Earthdawn. Miłośnik twardego science fiction i starej, dobrej fantastyki.


 

W przeszłości Gry-Fabularne.pl współtworzyli także:

Ignacy „Trzewik” Trzewiczek, Michal „Puszon” Stachyra, Artur „Garnek” Ganszyniec, Rafał „Multidej” Szyma, Tomasz „Yubi” Barański, Piotr „Neurocide” Haraszczak, Maciek „Szpaku” Szpakowski, Tomasz „Gnomasz” Dunal, Adam „Behir” Stachura, Tomasz „Sting” Chmielik, Łukasz „Salantor” Pilarski, Michał „Komondo” Komenda, Marigold,