Google+ Otwarte testy piątej edycji „Vampire: The Masquerade” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Otwarte testy piątej edycji „Vampire: The Masquerade”

Wydawnictwo White Wolf udostępniło zestaw playtestowy wersji pre-alpha piątej edycji gry fabularnej „Vampire: The Masquerade”.

Planowana premiera gry to początek 2018 roku. Głównym projektantem jest wielokrotnie nagradzany Keneth Hite, autor między innymi „The Day After Ragnarok”, „Night’s Black Agents”, „Trail of Cthulhu” oraz współautor wielu innych gier i dodatków. Dyrektorką artystyczną jest Mary Lee, redaktorem naczelnym Karim Muammar, producentem Jason Carl, a za całą linię fabularną odpowiada Martin Ericsson.

Nowa linia fabularna skupiać się będzie na XXI wieku, a istniejący kanon traktować jak pochodzący z nierzetelnego źródła. Mechanika nadal oparta będzie na pulach kości dziesięciościennych (k10), lecz nie będzie to już Storyteller.

Udostępnione zasady są w wersji pre-alpha, co oznacza, że nie są kompletne, a twórcy nie podjęli jeszcze ostatecznych decyzji co do poszczególnych elementów mechaniki.

Wraz z zasadami udostępniono także przygodę wprowadzającą „The Last Night” oraz ankietę dotyczącą testowanej mechaniki, a także prezentację wideo z konwentu WoD Berlin.

Zestaw playtestowy pre-alpha „Vampire: The Masquerade 5th Edition”

Więcej informacji na blogu wydawnictwa White Wolf.

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


Vampire The Masquerade

White Wolf