Google+ Zwycięzcy Origins Awards 2017 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Zwycięzcy Origins Awards 2017

Ogłoszono wyniki 43. edycji Origins Awards, amerykańskich nagród dla najlepszych gier fabularnych, karcianych, planszowych i bitewnych, przyznawanych co roku na konwencie Origins Game Fair w Columbus, Ohio.

Tak jak w zeszłym roku, nagrody przyznano w siedmiu kategoriach.

W kategorii Best Role-Playing Game zwyciężyła gra „No Thank You, Evil!” wydana przez wydawnictwo Monte Cook Games. Ta kierowana przede wszystkim do dzieci (od lat 5) narracyjna gra fabularna powstała dzięki zbiórce w serwisie Kickstarter, a jej autorami są Shanna Germain oraz Monte Cook. Gra wymaga jednego prowadzącego, minimum dwóch grających oraz kości sześciościennych.

„No Thank You, Evil!”

Natomiast do Origins Hall of Fame wprowadzono Mike’a Elliott (twórcę gier takich jak „Duel Masters” oraz „Battle Spirits”), a także Jennell Jacquays (główną redaktorkę magazynu „Dungeoneer”)

Listę wszystkich zwycięzców znajdziecie w serwisie ICv2.

Źródło wieści: ICv2


Dowiedz się więcej:


Monte Cook Games

Origins Award

Nagrody przyznawane przez the Academy of Adventure Gaming Arts and Design w trakcie konwentu Origins Game Fair. Swą historią sięgają lat 70. XX wieku. Przyznawane w kilkunastu kategoriach dla gier fabularnych, planszowych, karcianych i bitewnych.

Origins Game Fair

Jeden z najstarszych konwentów w Stanach Zjednoczonych, którego pierwsza edycja odbyła się w 1975 w Baltimore, w stanie Maryland. Konwent organizowany jest przez stowarzyszenie GAMA (Game Manufacturers Association) i jest jednym z ważniejszych wydarzeń w branży gier. Podczas konwentu odbywają się premiery gier, a także ceremonia wręczenia prestiżowych nagród Origins.