Google+ Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2017 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2017

Z okazji Dnia Darmowych Gier Fabularnych udostępniono między innymi nieoficjalny dodatek do „Dark Heresy 2”, setting „Nemezis” do Savage Worlds, starter „Adventurers!” oraz wczesną wersję gry „Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia”.

Dzień Darmowych Gier Fabularnych to polska wersja znanej za granicą akcji Free RPG Day, powstałej w 2007 roku z inicjatywy North American Roleplaying Industry, której celem było promowanie małych i dużych wydawnictw związanych z grami fabularnymi.

Z okazji tegorocznej edycji, odbywającej się 17 czerwca, Fajne RPG udostępniło setting „Nemezis” autorstwa Andrzeja Stója do Savage Worlds (wraz z dodatkiem) oraz starter do „Adventurers!”. Powyższe materiały będą dostępne tylko do poniedziałku (19 czerwca). Ponadto możecie ściągnąć dodatek o kultystach, zakonnikach i tropicielach do „Evernight: Noc Bohaterów”.

„Nemezis” – paczka zawierająca podręcznik oraz dodatek „Adventurers!” Starter Kultyści, zakonnicy i tropiciele

Z kolei wydawnictwo Copernicus Corporation przygotowało dla fanów nieoficjalny dodatek „Księga Mrocznych Potęg” do gry fabularnej „Dark Heresy 2”.

„Księga Mrocznych Potęg”

Michał „Kuglarz” Dzidt udostępnił swoją staroszkolną grę fantasy „Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia” w polskiej wersji bez ilustracji i profesjonalnego składu (wczesny dostęp). Prace nad grą cały czas trwają. Premiera na przełomie lipca i sierpnia.

„Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia” – wczesny dostęp

Fanpage Warhammer Fantasy Roleplay 2 PL udostępnił fanowski dodatek „Bohaterowie Starego Świata” do drugiej edycji „Warhammera”, zawierający zbiór ciekawych bohaterów niezależnych.

„Bohaterowie Starego Świata”

Blog Daily Kraken przygotował z okazji Dnia Darmowych Gier Fabularnych internetową wersję wykazu zasad (SRD) „Fate Accelerated Edition”.

Fate SRD

Łukasz „Skavenloft” Kołodziej udostępnił dwa dodatki do swojej gry fabularnej fantasy „Fajerbol”.

„Zemsta królowej węży” – przygoda „Potwory: Kłębowisko Żmijów” – bestiariusz do pierwszej edycji „Fajerbola”

Tomasz „Szerszen” Misterka udostępnił sandboxowy moduł utrzymany w klimacie mroźnej północy i wikingów.

Jonasgard i okolice

Piotr „Jagmin” Rasiński podzielił się pierwszą oficjalną publikacją mechaniki Obuszek100, inspirowanej grami „Warhammer Fantasy Roleplay” oraz „Wiedźmin”.

Obuszek100

W ramach Free RPG Day (odbywającego się głównie w sklepach stacjonarnych) także możecie za darmo ściągnąć różne materiały.

Onyx Path Publishing udostępniło za darmo system science fiction „Trinity”.

„Trinity Rulebook”

Paizo Publishing opublikowało zestaw tapet z grafikami z nadchodzącej gry fabularnej science fiction „Starfinder”.

„Starfinder” – tapety

DriveThruRPG z kolei przygotowało listę ponad 800 tytułów (starterów, darmowych gier i innych materiałów) dostępnych za darmo lub w opcji zapłać ile chcesz.

#EveryDayIsFreeRPGDay!

Źródło wieści: informacja własna


Dowiedz się więcej:


DDGF

To skrót Dnia Darmowych Gier Fabularnych, polskiej edycji corocznej akcji. W jej trakcie fani i wydawcy za darmo udostępniają materiały do gier fabularnych, jak i same gry.