Google+ „Pathfinder: Kingmaker” – pierwsze cRPG w uniwersum Golarionu | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Pathfinder: Kingmaker” – pierwsze cRPG w uniwersum Golarionu

Owlcat Games zapowiedziało wydanie we współpracy z Paizo gry wideo opartej na grze fabularnej „Pathfinder”.

„Pathfinder: Kingmaker” będzie klasyczną drużynową grą fabularną wideo dla jednego gracza (twórcy nie wykluczają jednak opcji multiplayer), z widokiem izometrycznym, z walką prowadzoną w czasie rzeczywistym (z możliwością pauzy).

Owlcat Games, odpowiedzialne za cały projekt, jest nowym studiem, powstało w 2016 roku, zatrudnia jednak osoby, które poprzednio, między innymi w ramach Nival Interactive, pracowały nad takimi tytułami jak „Evil Islands”, „Etherlords”, „Heroes of Might and Magic V” oraz „Silent Storm”.

Do współpracy zaproszono Chrisa Avellone (znanego z takich gier jak „Planescape: Torment”, „Fallout 2” czy seria „Icewind Dale”), który zajmie się elementami fabularnymi gry.

Gra korzystać będzie z silnika Unity i zostanie wydana na komputery PC w drugim kwartale 2018 roku.

Więcej informacji o grze zostanie ujawnione podczas konwentu PaizoCon (26-29 maja, Seattle).

Przy okazji warto przypomnieć o innej próbie przeniesienia świata „Pathfindera” na ekrany komputerowe, czyli grze MMO „Pathfinder Online”. Projekt studia Goblinworks zbierał fundusze na realizację za pośrednictwem Kickstartera. Druga zbiórka przyniosła ponad milion dolarów. Finalna wersja gry musi jednak jeszcze poczekać z premierą. Zgodnie z zapowiedziami Lisy Stevens (CEO wydawnictwa Paizo), oficjalnej premiery możemy spodziewać się dopiero w marcu 2018 roku.


AKTUALIZACJA

Trwa zbiórka na rozwinięcie gry „Pathfinder: Kingmaker”. Twórcy, korzystając z funduszy zebranych na Kickstarterze, zamierzają poszerzyć możliwości dostępne w grze, rozbudować świat gry i usprawnić gameplay. Dzięki kolejnym celom finansowym, twórcy pragną także udostępnić grę na systemy Linux oraz OS X, a także dodać kolejne wersje językowe. Podstawowy cel finansowy to 500 000 dolarów. Zbiórka potrwa do 12 lipca.

Projekt „Pathfinder: Kingmaker” na Kickstarterze

Źródło wieści: Owlcat Games


Dowiedz się więcej:


Paizo

Założone w 2002 roku amerykańskie wydawnictwo specjalizujące się w produktach do gier na mechanice d20. Początkowo, do roku 2007 wydawało magazyny "Dungeon" oraz "Dragon" przeznaczone dla fanów "Dungeons & Dragons". Obecnie wydawca gry fabularnej "Pathfinder" oraz jedno z największych wydawnictw na rynku.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.