Google+ Nowe settingi „Savage Worlds” oparte na komiksach | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nowe settingi „Savage Worlds” oparte na komiksach

Do sprzedaży na DriveThruRPG trafiły ufundowane za pośrednictwem Kickstartera settingi „Savage Worlds” oparte na komiksach „The Goon” oraz „Fear Agent”.

Projekty zebrały na Kickstarterze w sumie ponad 60 tysięcy dolarów (1, 2).

„Fear Agent” to oparty na serii komiksów autorstwa Ricka Remendera, Tony’ego Moore’a i Jerome’a Opeña setting pulp science fiction. Podczas międzygalaktycznej wojny między dwiema obcymi rasami zostaje zniszczona Ziemia. Gracze wcielą się w członków Fear Agents, organizacji stworzonej przez ocalałych ludzi, których głównym celem jest zemsta na obcych.

W liczącym 192 strony podręczniku znajdziecie zasady dla statków kosmicznych, napędów warpowych, podróży w czasie i wiele innych, a także opisy nowych planet, ras obcych znanych z komiksów.

„Fear Agent: The Fear Agent Roleplaying Game” (19,99 dolarów)

„The Goon” to oparty na komiksie autorstwa Erica Powella setting w konwencji zombie noir. Gracze wcielą się w członków gangu walczącego o wpływy w mieście, z nadnaturalnymi zagrożeniami (np. zombie) w tle.

Liczący 192 strony podręcznik zawiera między innymi nowe przewagi i zawady, zasady settingowe, generator przygód oraz kampanię splotów.

„The Goon: The Goon Roleplaying Game” (19,99 dolarów)

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Pinnacle Entertainment Group

Powstałe w 1994 amerykańskie wydawnictwo znane między innymi z gier fabularnych opartych o mechanikę Savage Worlds.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.