Google+ Druga edycja „Eclipse Phase” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Druga edycja „Eclipse Phase”

Posthuman Studios zapowiedziało wydanie drugiej edycji posthumanistycznej gry fabularnej „Eclipse Phase”.

Zbiórka w serwisie Kickstarter oraz otwarte playtesty ruszą już niebawem. Planowana data premiery to październik tego roku.

Nowa edycja charakteryzować będzie się usprawnioną mechaniką (szybsze tworzenie postaci, mniejsza liczba umiejętności, brak kosztu sprzętu itp.) oraz zreorganizowanym układem podręcznika. Będzie kompatybilna z już wydanymi podręcznikami dodatkowymi.

Świat gry znacząco się nie zmieni, twórcy zapowiedzieli jedynie drobne modyfikacje.

Na stronie twórcy gry znajdziecie darmowe wersje PDF wszystkich aktualnych podręczników i dodatków do „Eclipse Phase”.

Podręczniki „Eclipse Phase” – wersje PDF

Dodatkowo dla zainteresowanych pierwszą edycją dostępny jest dokument z tłumaczeniem podręcznika na język polski wykonanym przez Rafała Sejlisa.

„Eclipse Phase” – tłumaczenie na język polski (dokument docx)

Źródło wieści: Posthuman Studios


Dowiedz się więcej:


Eclipse Phase

Gra fabularna science-fiction postapokaliptycznego transhumanizmu, konspiracji i horroru. Gracze wcielają się w agentów tajnej, niezależnej sieci bezpieczeństwa zwanej Firewall, której zadaniem jest przeciwdziałanie zagrożeniom ostatecznym – takim, które zagrażają istnieniu transludzkości: od wojen biologicznych, przez samoreplikujące się chmary nanorobotów, konflikty nuklearne, terrorystów z bronią masowego rażenia, ataki komputerowe, SI poza kontrolą, kontakty z kosmitami, czy cokolwiek co doprowadziłoby już zdziesiątkowaną transludzkość do zagłady. Gra korzysta z mechaniki opartej na rzutach procentowych.

Posthuman Studios

Amerykańskie wydawnictwo gier fabularnych znane z gry "Eclipse Phase" oraz angielskojęzycznego wydania niemieckiej gry "Degenesis".