Google+ „Afterglow RPG” – polska postapokalipsa fantasy | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Afterglow RPG” – polska postapokalipsa fantasy

Ruszyła zbiórka na wydanie polskiej postapokaliptycznej gry fabularnej fantasy „Afterglow RPG”.

Gra oparta jest na świecie strategicznej gry figurkowej „Afterglow – The Miniatures Game”.

„Afterglow” różni się od większości światów znanych z filmów, książek i gier poruszających temat postapokalipsy. Przed kataklizmem było to miejsce gdzie obok ludzi żyły krasnoludy, elfy i inne niezwykłe istoty. Wyobraźcie sobie świat smoków, rycerzy, krasnoludzkich wojowników czy elfich magów, w którym z czasem zachodzą zmiany. Magia powoli zanika, smoki wyginęły, nadeszła rewolucja przemysłowa, a po niej era samochodów, komputerów i internetu, którą znamy z naszych czasów.

Świat ten uległ jednak zagładzie, która odmieniła go na zawsze. Cywilizacja upadła. Przetrwali tylko nieliczni, którzy po latach zaczęli tworzyć nowe społeczności przemierzając pustkowia i zagłębiając się w ruiny dawnych miast by tam szukać artefaktów z dawnych dni. Każdy dzień to brutalna walka o przetrwanie, walka o żywność, wodę, broń, amunicję czy niewolników.

Mechanika gry oparta jest na kościach dziesięciościennych (k10). Gracze wcielą się w przedstawiciela jednej z trzech grywalnych ras (ludzie, krasnoludy i Naiym’vael) i będą walczyć o przetrwanie w świecie pełnym niebezpieczeństw.

Podręcznik w wersji PDF dostępny jest przy wsparciu od kwoty 35 złotych. Zbiórka potrwa do 14 kwietnia.


AKTUALIZACJA

Dostępne są też już podręczniki w druku. Wspierając projekt kwotą 90 złotych otrzymacie liczący 300 stron kolorowy podręcznik w twardej oprawie na kredowym papierze oraz wersję elektroniczną. Ci, którzy wybrali wcześniej pakiet z podręcznikiem w PDF mogą wykupić podręcznik w druku za 55 złotych.

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


Afterglow