Google+ „Starfinder” w przedsprzedaży | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Starfinder” w przedsprzedaży

Zbliża się premiera zapowiedzianej podczas konwentu PaizoCon 2016 nowej gry fabularnej science fiction opartej na zasadach „Pathfindera”.

„Starfinder” osadzony jest w układzie słonecznym Golarionu, w liczącej tysiące lat przyszłości, w której bogowie tajemniczo odeszli, a rozumne rasy ewoluowały i sięgnęły gwiazd. Głównym tłem akcji oraz centralnym punktem galaktyki jest ogromna stacja kosmiczna Absalom Station. Gra jest kompatybilna z dużą częścią wydanych już do „Pathfindera” materiałów, wprowadza jednak wiele nowych zasad, w tym nowe rasy i klasy postaci, a także rozwiązania mechaniczne związane między innymi z hakowaniem, sztuczną inteligencją czy podróżami międzygwiezdnymi.

Liczący 560 stron podręcznik główny w twardej oprawie zawiera między innymi:

  • zasady dotyczące ras science fiction takich jak androidy, telepathic lashunta, ysoki ratfolk, a także wszystkich klasycznych ras fantasy znanych z „Pathfindera”,
  • 7 nowych klas postaci w konwencji science fiction,
  • opis świata gry,
  • zasady walk w kosmosie (a także tworzenia i modyfikacji statków kosmicznych),
  • setki opisów broni, pancerzy oraz innych urządzeń w konwencji science fantasy,
  • setki zaklęć,
  • zasady dla obcych światów oraz związanych z nimi zagrożeń,
  • porady dotyczące konwersji materiałów z „Pathfindera” do „Starfindera”.

Podręcznik można zamówić w przedsprzedaży w sklepie Paizo w cenie 59,99 dolarów.

„Starfinder Core Rulebook”

Do przedsprzedaży trafiła także przygoda „Incident at Absalom Station” z serii „The Dead Suns Adventure Path” oraz różne akcesoria (ekran MG, karty postaci itp.).

Inne produkty do „Starfindera”

Przewidywana data premiery to sierpień 2017 roku.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Paizo

Założone w 2002 roku amerykańskie wydawnictwo specjalizujące się w produktach do gier na mechanice d20. Początkowo, do roku 2007 wydawało magazyny "Dungeon" oraz "Dragon" przeznaczone dla fanów "Dungeons & Dragons". Obecnie wydawca gry fabularnej "Pathfinder" oraz jedno z największych wydawnictw na rynku.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.

Starfinder

Gra fabularna, oparta na mechanice "Pathfindera", osadzona w układzie słonecznym Golarionu, w liczącej tysiące lat przyszłości, w której bogowie tajemniczo odeszli, a rozumne rasy ewoluowały i sięgnęły gwiazd. Głównym tłem akcji oraz centralnym punktem galaktyki jest ogromna stacja kosmiczna Absalom Station. Gra jest kompatybilna z dużą częścią wydanych już do „Pathfindera” materiałów, wprowadza jednak wiele nowych zasad, w tym nowe rasy i klasy postaci, a także rozwiązania mechaniczne związane między innymi z hakowaniem, sztuczną inteligencją czy podróżami międzygwiezdnymi.