Google+ „Neuroshima” powraca! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Neuroshima” powraca!

Portal Games zapowiedziało dodruk podręcznika podstawowego do gry fabularnej „Neuroshima”.

Wydana przez Wydawnictwo Portal po raz pierwszy w 2003 roku „Neuroshima” to polska gra fabularna, czerpiąca inspirację z dzieł postapokaliptycznych, zarówno z głośnej serii filmów „Mad Max”, jak i kultowej serii gier komputerowych „Fallout”, jak i dziesiątków mniej znanych dzieł tego nurtu.

Gra korzysta z mechaniki 3k20.

Liczący 416 stron podręcznik (wersja 1.5) w twardej oprawie dostępny jest już w przedsprzedaży w cenie 59,99 złotych.

Zamów teraz!

Wydawnictwo nie wyklucza dodruku innych podręczników z linii gry.

W ramach przypomnienia Portal Games dodatkowo udostępniło „Pierwsze spojrzenie”, czyli wprowadzenie do świata „Neuroshimy”.

Wprowadzenie do świata „Neuroshimy”

Źródło wieści: Portal Games


Dowiedz się więcej:


Neuroshima

Polska gra fabularna, której akcja osadzona jest w postnuklearnym świecie przyszłości. Jest rok 2050, Stany Zjednoczone rzucone na kolana w wyniku buntu maszyn nie potrafią się podnieść i sprostać naporowi wroga. Potężny Moloch, po części istota, po części monumentalna konstrukcja i sieć sprzężonych ze sobą maszyn napiera na południe zdobywając kolejne amerykańskie miasteczka. Ludzie zatracili ze sobą kontakt, są zdziesiątkowani, zdruzgotani końcem świata, który niechybnie nadchodzi… Gra czerpie z tradycji dzieł postapokaliptcznych, zarówno z głośnej serii filmów Mad Max, jak i kultowej serii gier komputerowych Fallout, jak i dziesiątków mniej znanych dzieł tego nurtu.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.