Google+ „Conan: Adventures in an Age Undreamed Of” w sprzedaży | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Conan: Adventures in an Age Undreamed Of” w sprzedaży

Podręcznik główny do zapowiadanej przez wydawnictwo Modiphius w 2015 roku gry fabularnej sword & sorcery „Robert E. Howard’s Conan: Adventures in an Age Undreamed Of” jest dostępny w wersji PDF.

Grę stworzono z wielką dbałością o zgodność materiałów z duchem prozy Roberta E. Howarda, za co odpowiadał Jeffrey Shanks (nagrodzony badacz literatury i felietonista), a także wielu innych badaczy. Za oprawę graficzną odpowiedzialni byli między innymi znani z ilustracji Conana Tim Truman, Simon Bisley, Esteban Sanjulian, Maroto, Mark Schultz, Tomás Giorello, oraz wielu innych znanych grafików. Okładkę zaprojektował Brom.

Oparta na prozie Roberta E. Howarda gra korzysta z mechaniki 2d20, zaprojektowanej przez Jaya Little’a do nowej edycji „Mutant Chronicles”, zmodyfikowanej na potrzeby nowej gry o Conanie.

W liczącym 368 stron podręczniku głównym znajdziecie:

  • kompletny system 2d20, zawierający zasady walki, umiejętności, talentów, magii oraz sprzętu,
  • opis świata gry,
  • porady dotyczące prowadzenia przygód i kampanii w erze hyboryjskiej,
  • opisy przeciwników, od bandytów przez czarnoksiężników po gigantyczne węże, diabły leśne, a także znanych postaci ze świata gry, takich jak Conan lub jego największy wróg Thoth-Amon.

Podręcznik w wersji PDF zakupicie za 20 funtów w sklepie wydawnictwa Modiphius lub za 24,99 dolarów na DriveThruRPG.

„Conan: Adventures in an Age Undreamed Of „

Do sprzedaży trafił także pierwszy dodatek do systemu, zawierający zestaw 6 przygód, dostępny w sklepie wydawnictwa za 8 funtów lub na DriveThruRPG za 10,99 dolarów.

„Jeweled Thrones of the Earth”

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Conan

Modiphius

Brytyjskie wydawnictwo założone przez Chrisa Bircha, twórcę nominowanych do ENnie Awards settingów "Starblazer Adventures" oraz "Legends of Anglerre". Wydawca między innymi "Achtung! Cthulhu" oraz "Mutant: Year Zero".

Mutant Chronicles

Szwedzka postapokaliptyczna gra fabularna, po raz pierwszy wydana w 1993 roku przez Target Games. Gra, pomimo zapowiedzi, niestety nigdy nie została wydana w Polsce. Polscy gracze mogą za to kojarzyć inne gry osadzone w uniwersum „Mutant Chronicles”, takie jak „Doom Trooper”, „Dark Eden” czy „Warzone”.