Google+ Top 5 najlepiej sprzedających się gier wiosny 2016 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Top 5 najlepiej sprzedających się gier wiosny 2016

Portal ICv2 opublikował kolejny kwartalny raport na temat sprzedaży gier hobbystycznych.

Pierwsze miejsce, od premiery nowej edycji w zeszłym roku, utrzymuje „Dungeons & Dragons”. Na dwóch kolejnych pozycjach także bez zmian, „Pathfinder” oraz seria gier wydawnictwa Fantasy Flight Games, osadzonych w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”.

W porównaniu z wynikami z jesieni 2015 do zestawienia powróciła gra fabularna „Shadowrun”, której piąta odsłona ma już ponad 3 lata.

Na miejscu piątym znalazły się natomiast działające na tej samej mechanice „Dragon Age” i „Fantasy Age” od Green Ronin Publishing.

  1. „Dungeons & Dragons” (Wizards of the Coast)
  2. „Pathfinder” (Paizo Publishing)
  3. „Star Wars” (Fantasy Flight Games)
  4. „Shadowrun” (Catalyst Game Labs)
  5. „Dragon/Fantasy Age” (Green Ronin Publishing)

Lista oparta jest na rozmowach z dystrybutorami, sprzedawcami i producentami gier fabularnych, a od tego zestawienia uwzględnia także sprzedaż gier fabularnych poprzez akcje crowdfundingowe na Kickstarterze.

Według nowych założeń portal ICv2 ocenia, że wzrost sprzedaży w całym segmencie branży gier tradycyjnych (gry planszowe, gry karciane, gry bitewne, gry fabularne itd.) w roku 2015 wyniósł około 29 procent (w porównaniu z rokiem 2014). Przy czym wartość sprzedaży dla gier fabularnych wzrosła o 40%, z 25 milionów dolarów w roku 2014 do 35 milionów dolarów w roku 2015.

Źródło wieści: ICv2


Dowiedz się więcej:


ICv2

Strona internetowa oraz kwartalny magazyn "Internal Correspondence" swoją historią sięgający lat 80. ubiegłego wieku, poświęcony kulturze popularnej, w szczególności branży komiksów, gier, filmów, zabawek i książek.