Google+ Przyznano Indie RPG Awards 2015 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Przyznano Indie RPG Awards 2015

W trakcie konwentu Gen Con Indy przyznano nagrody Indie RPG Awards za rok 2015.

Nagrody przyznawane są niezależnym grom i twórcom, którzy często wydają własnym sumptem i nie są związani z dużym wydawnictwem. O zwycięstwie decydują sami twórcy głosując na zgłoszone pozycje.

Tytuł Niezależnej Gry Roku 2015 przypadł dwóm grom opartych o mechanikę gry „Apocalypse World„. Pierwsza z nich, „Night Witches”, pozwala się wcielić w członkinie 588 Pułku Nocnych Bombowców, który walczył po stronie ZSRR w trakcie II Wojny Światowej. Druga z gier, „World Wide Wrestling”, pozwala odgrywać wrestlerów w świecie amerykańskich zapasów.

Najlepszym suplementem wybrano „Fiasco Playset Anthology”, czyli zestaw gotowych settingów do gry „Fiasco”.

Wszystkich zwycięzców znaleźć można na stronie nagród.

Źródło wieści: Strona nagród


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.

Fiasco

Narracyjna gra fabularna dla 3-5 osób, bez Mistrza Gry, w której korzystając z zasad oraz wyobraźni rozgrywa się niebezpieczne i głupie historie, kończące się porażką.

Indie RPG Awards

Istniejąca od 2002 roku inicjatywa nagradzająca gry niezależne w kilku kategoriach m.in. Niezależna gra roku, Najlepsza produkcja, najlepsza gra darmowa, najlepsze wsparcie, najlepszy dodatek oraz za najbardziej innowacyjną grę.