Google+ Seria dokumentalna o Świecie Mroku | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Seria dokumentalna o Świecie Mroku

Wydawnictwo White Wolf we współpracy ze szwedzkim studiem Luckyday wyprodukuje dwuczęściową serię dokumentalną o historii i ewolucji marki „World of Darkness”.

Prace już się rozpoczęły w Sztokholmie.

Seria zawierać będzie wywiady oraz niepublikowane wcześniej materiały od założycieli wydawnictwa White Wolf, twórców i artystów, a także fanów i znanych osobistości, które swą działalnością przyczyniły się do rozwoju marki Świata Mroku. Widzowie zobaczą, jak „Wampir: Maskarada” oraz cała linia Świata Mroku stworzyły w połowie lat 90. fenomen, który miał duży wpływ nie tylko na gry fabularne, ale także film, literaturę, modę i kulturę klubową tamtych czasów.

W serii znajdą się między innymi wypowiedzi Mark Rein-Hagena, Stewarta Wiecka, Justina Achilli, Andrew Greenburga oraz Tima Bradstreeta, a także wielu innych.

Za scenariusz i produkcję odpowiedzialny jest Kevin Lee ze studia Luckyday. Reżyserem natomiast został brytyjczyk Giles Alderson.

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


White Wolf

World of Darkness

Nazwa nadana uniwersum gier utrzymanych w klimatach nadnaturalnego horroru wydawanych przez White Wolf, a obecnie Onyx Path Publishing. Gracze wcielają się w śmiertelników odkrywających mroczne sekrety świata lub nadnaturalne istoty jak wampiry czy wilkołaki. Obecnie prowadzone są dwie linie: klasyczny Świat Mroku i nowy Świat Mroku. W Polsce nakładem wydawnictwa ISA wydawane były gry z linii klasycznego Świata Mroku.