Google+ Ogłoszono nominacje do ENnie Awards 2016 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Ogłoszono nominacje do ENnie Awards 2016

Ogłoszono nominacje do międzynarodowych nagród dla gier fabularnych The Gen Con EN World RPG Awards.

Do nagród zgłoszono setki produktów, z których jury wybrało te, które zostały nominowane w poszczególnych kategoriach.

Internetowe głosowanie rozpocznie się 11 lipca i potrwa do 21 lipca. Zwycięzców poznamy 5 sierpnia o godzinie 2:00 w nocy polskiego czasu w trakcie uroczystej gali podczas konwentu Gen Con Indy.

Listę wszystkich kategorii wraz z nominowanymi produktami przedstawiamy poniżej.

1. Najlepsza gra fabularna (Best Game):

  • „Urban Shadows” (Magpie Games)
  • „Ten Candles” (Cavalry Games)
  • „Dragon Age Core Rulebook” (Green Ronin Publishing)
  • „Degenesis: Rebirth Edition” (Six More Vodka)
  • „Feng Shui 2 Core Rulebook” (Atlas Games)

2. Najlepszy setting (Best Setting):

  • „Fragged Empire RPG” (Modiphius Entertainment)
  • „Feng Shui 2 Core Rulebook” (Atlas Games)
  • „Degenesis: Rebirth Edition” (Six More Vodka)
  • „Warrior Princesses Realms of Everafter” (Galileo Games)
  • „Southlands Campaign Setting” (Kobold Press)

3. Najlepsze zasady (Best Rules):

  • „Feng Shui 2 Core Rulebook” (Atlas Games)
  • „Urban Shadows” (Magpie Games)
  • „Ten Candles” (Cavalry Games)
  • „Lone Wolf Adventure Game” (Cubicle 7)
  • „War of Ashes: Fate of Agaptus” (Evil Hat Productions)

4. Najlepszy suplement (Best Suplement):

  • „The Dresden Files RPG Vol. 3: The Paranet Papers” (Evil Hat Productions)
  • „Encyclopedia of Impossible Things” (Monte Cook Games)
  • „The Dracula Dossier: Hawkins Papers” (Pelgrane Press)
  • „Pathfinder RPG: Ultimate Intrigue” (Paizo, Inc)
  • „Delta Green: Agents Handbook” (Arc Dream Publishing)

5. Najlepszy tekst (Best Writing):

  • „Maze of the Blue Medusa” (Satyr Press)
  • „The Dracula Dossier: Directors Handbook” (Pelgrane Press)
  • „Delta Green: Agents Handbook” (Arc Dream Publishing)
  • „The Dresden Files RPG Vol. 3: The Paranet Papers” (Evil Hat Productions)
  • „Snow White” (AAW Games)

6. Najlepsza przygoda (Best Adventure):

  • „The Dracula Dossier” (Pelgrane Press)
  • „Curse of Strahd” (Wizards of the Coast)
  • „Achtung! Cthulhu: Shadows of Atlantis Campaign” (Modiphius Entertainment)
  • „Maze of the Blue Medusa” (Satyr Press)
  • „Deadlands: Stone and a Hard Place” (Pinnacle Entertainment Group)

7. Najlepsza pomoc do gry/akcesorium (Best Aid/Accessory):

  • „Adventure Scents” (Adventure Scents)
  • „Non-Player Cards: An Artful and Inspriational NPC Generator” (Metal Weave Games)
  • „All Rolled Up – Dracula Dossier: The Black Archive” (All Rolled Up)
  • „13th Age GM’s Screen and Resource Book” (Pelgrane Press)
  • „Feng Shui 2 GM Screen” (Atlas Games)

8. Najlepsze grafiki z wnętrza podręcznika (Best Interior Art):

  • „Low Life: The Rise of the Lowly – Redredged from the Muck by Andy Hopp” (Mutha Oith Creations)
  • „Baby Bestiary Handbook Volume 1” (Metal Weave Games)
  • „Degenesis: Rebirth Edition” (Six More Vodka)
  • „Dragon Age Core Rulebook” (Green Ronin Publishing)
  • „War of Ashes: Fate of Agaptus” (Evil Hat Productions)

9. Najlepsza grafika z okładki (Best Cover Art):

  • „Fragged Empire RPG” (Modiphius Entertainment)
  • „Curse of Strahd” (Wizards of the Coast)
  • „Pathfinder RPG: Ultimate Intrigue” (Paizo, Inc)
  • „Achtung! Cthulhu: Shadows of Atlantis Campaign” (Modiphius Entertainment)
  • „Ryuutama – Natural Fantasy Roleplay (Kotodama Heavy Industries)

10. Najlepsze mapy (Best Cartography):

  • „Cthulhu Britannica London” (Cubicle 7)
  • „Shadows of Esteren Cartography of Tri-Kazel” (Agate Editions)
  • „Snow White” (AAW Games)
  • „Maze of the Blue Medusa” (Satyr Press)
  • „Southlands Campaign Setting Map” (Kobold Press)

11. Najlepszy produkt w formie elektronicznej (Best Electronic Book):

  • „Snow White” (AAW Games)
  • „Ten Candles” (Cavalry Games)
  • „Trail of Cthulhu: The Long Con” (Pelgrane Press)
  • „Maze of the Blue Medusa” (Satyr Press)
  • „Shadowrun Missions: Ten Fifty-Seven” (Catalyst Game Labs)

12. Najlepsza gra familijna (Best Family Game):

  • „No Thank You, Evil!” (Monte Cook Games)
  • „Lone Wolf Adventure Game” (Cubicle 7)
  • „Ryuutama – Natural Fantasy Roleplay (Kotodama Heavy Industries)
  • „It’s Element-ary!” (Nothing Ventured Games)
  • „War of Ashes: Fate of Agaptus” (Evil Hat Productions)

13. Najlepsza darmowa gra (Best Free Game):

  • „TOONZY! the Cartoon Role Playing Game” (Genres Game System LLC)
  • „Delta Green: Need to Know” (Arc Dream Publishing)
  • „ScreenPlay: The Rehearsal Edition” (Mystical Throne Entertainment)
  • „FAITH: the Sci-Fi RPG pdf rulebook” (Burning Games LTD)
  • „King of Slimes” (Sproutli Games)

14. Najlepszy darmowy produkt (Best Free Product):

  • „Pathfinder Module: We Be Goblins Free” (Paizo, Inc)
  • „Chill Quickstart: Good Fences Make Good Neighbors” (Growling Door Games, Inc.)
  • „Toast of the Town” (Cumberland Games & Diversions)
  • „Epic Space Battles” (End Transmission Games, LLC)
  • „Race to Starport”” (Pelgrane Press)

15. Najlepszy bestiariusz (Best Monster/Adversary):

  • „Pathfinder RPG: Bestiary 5” (Paizo, Inc)
  • „Baby Bestiary Handbook Volume 1” (Metal Weave Games)
  • „Aventyr Bestiary” (AAW Games)
  • „Colonial Gothic: Lovecraft” (Rogue Games, Inc)
  • „Larger Than Life: Savage Worlds Edition” (High Rock Press)

16. Najlepszy produkt figurkowy (Best Miniature):

  • „WGC Hydra Brush Set” (Games and Gears)
  • „Frostgrave: Fantasy Wargames in the Frozen City” (Osprey Publishing)
  • „Pathfinder Battles – The Rusty Dragon Inn: Bar Case Incentive” (Paizo, Inc)
  • „Gaming Paper Mega Dungeon 3 – Sewers” (Gaming Paper)
  • „Death & Taxes Collector’s Set” (Lesser Gnome)

17. Najlepsza jakość wydania (Best Production Values):

  • „Degenesis: Rebirth Edition” (Six More Vodka)
  • „Numenera Boxed Set Edition: Reliquary” (Monte Cook Games)
  • „Death & Taxes Collector’s Set” (Lesser Gnome)
  • „Cthulhu Britannica London” (Cubicle 7)
  • „Lone Wolf Adventure Game” (Cubicle 7)

18. Najlepszy produkt związany z RPG (Best RPG Related Product):

  • „Don’t Turn Your Back” (Evil Hat Productions)
  • „Epic Treasure Coins” (Campaign Coins)
  • „Pathfinder Adventure Card Game: Wrath of the Righteous” (Paizo, Inc)
  • „Focal Point: The Complete Game Master’s Guide to Running Extraordinary Sessions” (Engine Publishing)
  • „Ken Writes About Stuff Volume 3” (Pelgrane Press)

19. Najlepsza strona internetowa (Best Website):

20. Najlepszy blog (Best Blog):

21. Najlepszy podcast (Best Podcast):

22. Najlepsze oprogramowanie (Best Software):

  • Hero Lab for D&D 5th Edition SRD on Windows, Mac and iPad (Lone Wolf Development)
  • Storium, the online storytelling game (Storium)
  • Tabletop Audio – Ambient Audio and Music for Tabletop Games (Tabletop Audio)
  • Syrinscape Dragon’s Demand SoundPack (Syrinscape)
  • Roll20 (The Orr Group, LLC)

23. Rozgrywki zorganizowane (Organized Play): – za mało zgłoszeń.

24. Produkt Roku (Product of the Year):

  • „Degenesis: Rebirth Edition” (Six More Vodka)
  • „Maze of the Blue Medusa” (Satyr Press)
  • „Snow White” (AAW Games)
  • „Ten Candles” (Cavalry Games)
  • „Urban Shadows” (Magpie Games)
  • „Feng Shui 2 Core Rulebook” (Atlas Games)
  • „War of Ashes: Fate of Agaptus” (Evil Hat Productions)
  • „Dracula Dossier” (Pelgrane Press)
  • „Curse of Strahd” (Wizards of the Coast)
  • „Dragon Age Core Rulebook” (Green Ronin Publishing)

25. Wybór sędziów (Judge’s Spotlight):

  • Kayra Keri Kupcu: „Out of the Abyss” (Wizards of the Coast)
  • Kurt Wiegel: „Sword Coast Adventure’s Guide” (Wizards of the Coast)
  • Stacy Muth: „Worlds in Peril” (Samjoko Publishing)
  • Jakub Nowosad: „Eclipse Phase: Firewall” (Posthuman Studios)

Źródło wieści: Strona nagród


Dowiedz się więcej:


ENnie Awards

Jedne z najważniejszych nagród rynku gier fabularnych. Nazwa pochodzi od serwisu EN World, który zainicjował akcję. Początkowo dotyczyły jedynie gier z linii d20 i odbywały się za pośrednictwem internetu. Teraz dotyczą całej rzeszy produktów i przyznawane są co roku na konwencie Gen Con. W odróżnieniu od innych nagród, w ENnies o wygranej decydują internauci, sędziowie wybierają tylko nominowane produkty.