Google+ „Beszamel” niedługo na stołach erpegowców | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Beszamel” niedługo na stołach erpegowców

Fajne RPG zapowiedziało wydanie settingu „Beszamel” w dwóch wersjach, jako jeden ze światów do „Adventurers!” oraz na mechanice Savage Worlds.

Autorem settingu jest Marek Starosta. Starsi fani gier fabularnych powinni kojarzyć „Beszamel” z megakonkursu „Rewolucja Kreatywna” na setting do mechaniki d20.

Konkurs odbył się w 2006 roku, z inicjatywy Bartosza „Finna” Kubery we współpracy z wydawnictwem Alea. Przez rok 20 projektów, wybranych spośród 200 nadesłanych propozycji, rywalizowało o zwycięstwo, które zależało od ilości nadesłanych przez fanów smsów premium. Zwycięski projekt miał zostać wydany, a jego autor otrzymać wynagrodzenie oraz procent od sprzedaży. Po dziesięciu rundach zwyciężył „Nemezis” autorstwa Andrzeja „Enca” Stója, „Beszamel” zajął drugie miejsce.

Żaden z projektów jednak w ramach konkursu nie ujrzał światła dziennego. Dopiero pięć lat później, za sprawą wydawnictwa Gramel udało się wydać „Nemezis”, ale już na mechanice Savage Worlds.

Teraz, dziesięć lat po konkursie, szansę oficjalnej publikacji otrzyma także”Beszamel”, setting inspirowany „Podróżami Kulinarnymi Roberta Makłowicza”, trylogią „Indiana Jones”, „Światem Dysku” i „Baśniami Braci Grimm”.

Beszamel to baśniowa kraina pełna zamków, skarbów, smoków i przygód. Jest jedna rzecz, która różni Beszamel od wszystkich innych światów. W Beszamelu wszystko kręci się wokół jedzenia. Najważniejszymi miejscami są karczmy na rozstajach dróg, wojownicy władają w walce zaostrzonymi widelcami, czarodzieje zioną płomienną czkawką, a straszliwi orkowie kradną żółty ser.

Już niedługo zostanie wydana lekka wersja settingu „Beszamel” do „Adventurers!”. Jesienią natomiast ruszy zbiórka crowdfundingowa w serwisie Wspieram.to na wydanie „Beszamelu” na mechanice Savage Worlds.

Źródło wieści: Fajne RPG


Dowiedz się więcej:


Fajne RPG

Marka wydawnicza, założona przez Michała „Puszona” Stachyrę, Piotra „Ramela” Korysia i Jacka „Darkena” Gołebiowskiego, znanych na polskim (i nie tylko) rynku wydawców gier fabularnych.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.