Google+ Przyznano Origins Awards 2016 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Przyznano Origins Awards 2016

Ogłoszono wyniki 42. edycji Origins Awards, amerykańskich nagród dla najlepszych gier fabularnych, karcianych, planszowych i bitewnych, przyznawanych co roku na konwencie Origins Game Fair w Columbus, Ohio.

W tym roku nagrody przyznano tylko w siedmiu kategoriach. W kategorii Best Role-Playing Game zwyciężyła gra „Star Wars: Force & Destiny” wydana przez wydawnictwo Fantasy Flight Games. Gra pozwala wcielić się w rycerzy Jedi i innych adeptów Mocy. Jest ona częścią całą serii gier osadzonych w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”.

Natomiast do Origins Hall of Fame wprowadzono prezesa wydawnictwa Atlas Games, Johna Nephew.

Listę wszystkich zwycięzców znajdziecie na stronie nagród.

Źródło wieści: originsawards.net


Dowiedz się więcej:


Fantasy Flight Games

Amerykańskie wydawnictwo gier znane między innymi z publikacji gier planszowych oraz gier fabularnych ze świata "Warhammera 40 000" oraz uniwersum "Gwiezdnych Wojen".

Origins Award

Nagrody przyznawane przez the Academy of Adventure Gaming Arts and Design w trakcie konwentu Origins Game Fair. Swą historią sięgają lat 70. XX wieku. Przyznawane w kilkunastu kategoriach dla gier fabularnych, planszowych, karcianych i bitewnych.

Origins Game Fair

Jeden z najstarszych konwentów w Stanach Zjednoczonych, którego pierwsza edycja odbyła się w 1975 w Baltimore, w stanie Maryland. Konwent organizowany jest przez stowarzyszenie GAMA (Game Manufacturers Association) i jest jednym z ważniejszych wydarzeń w branży gier. Podczas konwentu odbywają się premiery gier, a także ceremonia wręczenia prestiżowych nagród Origins.

Star Wars: Force and Destiny

Trzeci z wydawanej przez Fantasy Flight Games serii systemów osadzonych w świecie „Gwiezdnych Wojen”, pozwalający wcielić się w rycerzy Jedi i innych adeptów Mocy.