Google+ Nowe dodatki do „Castle Falkenstein” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nowe dodatki do „Castle Falkenstein”

Fat Goblin Games nabyło prawa do publikacji nowych suplementów do gry fabularnej „Castle Falkenstein”, wydanej w 1994 roku przez R. Talsorian Games.

„Castle Falkenstein” to gra fabularna łącząca konwencje steampunk i fantasy, osadzona w alternatywnej wersji naszego XIX-wiecznego świata, w której magia oraz baśniowe stworzenia istnieją. Mechanika gry oparta jest na talii tradycyjnych kart.

Nakładem wydawnictwa Copernicus Corporation w 2012 roku gra ukazała się także w języku polskim.

„Zamek Falkenstein” – recenzja

Jeszcze pod koniec tego lata Fat Goblin Games wyda „Curious Creatures”, bestiariusz inspirowany średniowiecznymi mitami i opowieściami. Następnie w planach są różnego rodzaju podręczniki źródłowe opisujące krainy Nowej Europy, dodatki z nowymi zasadami i inne przydatne suplementy.

Źródło wieści: Fat Goblin Games


Dowiedz się więcej:


Fat Goblin Games

Amerykańskie wydawnictwo założone w 2011 roku przez Ricka Hersheya, specjalizujące się w publikacji dodatków "Pathfindera" oraz innych popularnych gier fabularnych.

R. Talsorian Games

Wydawnictwo założone przez Mike'a Pondsmitha w 1982 roku. Znane między innymi z gier fabularnych "Cyberpunk 2020, "Castle Falkenstein" i "Dragon Ball Z". Obecnie wydawnictwo współpracuje z CD Projekt RED nad grą komputerową "Cyberpunk 2077" oraz grą fabularną "The Witcher Role-playing Game".

Zamek Falkenstein

to gra fabularna łącząca konwencje steampunk i fantasy. Gracze wcielają się szlachetnych awanturników, mierzących się z intrygami i przygodami w wiktoriańskim stylu. Gra osadzona jest w Nowej Europie, alternatywnej wersji naszego XIX-wiecznego świata, w której magia oraz baśniowe stworzenia istnieją. Mechanika gry oparta jest na talii tradycyjnych kart, a jednym z jej najbardziej charakterystycznych elementów jest prowadzenie przez graczy dzienników zamiast kart postaci.