Google+ Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2016 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2016

Z okazji polskiej wersji Free RPG Day udostępniono między innymi przygodę do „Dark Heresy 2”, setting „TimeZero” do Savage Worlds oraz starter „Adventurers!”.

Dzień Darmowych Gier Fabularnych to polska wersja znanej za granicą akcji Free RPG Day, powstałej w 2007 roku z inicjatywy North American Roleplaying Industry, której celem było promowanie małych i dużych wydawnictw związanych z grami fabularnymi.

Z okazji tegorocznej edycji, odbywającej się 18 czerwca, Fajne RPG udostępniło anglojęzyczny setting „TimeZero” autorstwa Umberto Pignatelliego do Savage Worlds. W „TimeZero” gracze wcielają się w agentów organizacji TimeGuard, której głównym celem jest dbanie o utrzymanie niezmienionej linii czasu. Bohaterowie graczy przenosząc się w czasie będą walczyć między innymi z tajemniczą organizacją The Triad i innymi niebezpieczeństwami pilnując, by nikt nie zmieniał historii.

„TimeZero” – paczka zawierająca podręcznik oraz 2 przygody

Ponadto możecie też ściągnąć za darmo polski starter do gry fabularnej „Adventurers!”.

„Adventurers!” Starter

Z kolei wydawnictwo Copernicus Corporation przygotowało dla fanów darmową przygodę „Dobre intencje” do gry fabularnej „Dark Heresy 2”.

„Dobre intencje” to przygoda traktująca o wrogu wewnętrznym. Akolici zmierzą się z potężnym przeciwnikiem powstałym w szalonym umyśle naukowca, który urzeczywistnia swoją wizję. W obliczu zagrożenia Bohaterowie Graczy będą zmuszeni stawić czoła bionicznym istotom, jak i niechętnie ujawniającym swe tajemnice zakonnikom Czarnych Templariuszy. Akolici poprowadzą śledztwo w oparciu o poszlaki, pościg i walkę. Ostatecznie dotrą do jednego z Monastyrów – klasztoru, gdzie zakon Czarnych Templariuszy prowadzi nabór i szkoli swoich akolitów. Tam zaś stawią czoła herezji, która trawi Adeptus Astartes od środka. Akolici będą nękani atakami tajemniczego Kultu Odnowienia, który pragnie zaskarbić sobie wiedzę o nowej mutacji.

„Dobre intencje” – przygoda do „Dark Heresy 2”

AKTUALIZACJA [00:21]

Michał Markowski, autor „Klanarchii” udostępnił do końca niedzieli (19.06.2016) przygodę „Szarpane Miasto” do „Klanarchii” wraz z całym pakietem dodatkowych materiałów: artykułów, dodatkowych manewrów i socjotechnik wraz z ich layoutem, karty postaci, i wiele więcej.

„Klanarchia” na Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2016

AKTUALIZACJA [12:13]

Daniel Kurzeja udostępnił przygodę „Złotowłosa bogini” do settingu „Bestie i Barbarzyńcy” na mechanice Savage Worlds.

„Złotowłosa bogini” – przygoda do „Bestii i Barbarzyńców”

AKTUALIZACJA [12:15]

Misiołak z bloga Ursus Ludens opublikował:

Tym razem coś dla miłośników Fate’a i komiksowych crossoverów – karta postaci do gry Atomic Robo oraz sześcioro komiksowych bohaterów i bohaterek.

Atomowa Strzała z Piekła Rodem

AKTUALIZACJA [23:29]

Michał „Dzemeuksis” Zemełka zainteresowanym osobom prześle wersję alfa aplikacji erpegowej, nad którą pracuje.

Quodmeturbat: Z okazji DDGF

AKTUALIZACJA [23:32]

Erpegowe Piekiełko udostępniło artykuł poświęcony narkotykom w grach osadzonych w uniwersum „Star Wars”.

Materiały Star Wars – Narkotyki

AKTUALIZACJA [19.06.2016]

Na blogu Fear and loathing in the Old World udostępniono sandboksowy moduł wraz z mapami do gry fabularnej „Warhammer”.

Sylvania – Moduł Sylvania – Mapa Sylvania – Mapa Czysta

Dowiedz się więcej:


Adventurers!

Czterostronicowa minigra fabularna autorstwa Umberto Pignatelliego nawiązująca do klasycznych, staroszkolnych gier fabularnych.

Copernicus Corporation

Polskie wydawnictwo powstałe w 1995 roku, zajmujące się publikowaniem gier fabularnych, paragrafowych i karcianych oraz książek science fiction i fantasy. Wśród gier fabularnych wydanych przez Copernicus Corporation są takie tytuły jak "Cyberpunk 2020", druga edycja "Warhammera" oraz "Zamek Falkenstein".

Dark Heresy

Gra fabularna osadzona w uniwersum "Warhammera 40 000", w której gracze wcielają się w akolitów służących Inkwizycji, walczących z nieprawością, grzechem i herezją w świecie przyszłości.

DDGF

To skrót Dnia Darmowych Gier Fabularnych, polskiej edycji corocznej akcji. W jej trakcie fani i wydawcy za darmo udostępniają materiały do gier fabularnych, jak i same gry.

Fajne RPG

Marka wydawnicza, założona przez Michała „Puszona” Stachyrę, Piotra „Ramela” Korysia i Jacka „Darkena” Gołebiowskiego, znanych na polskim (i nie tylko) rynku wydawców gier fabularnych.

Klanarchia

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.

Warhammer

Gra fabularna dark fantasy, w której gracze wcielają się w postaci różnych profesji, przemierzające Stary Świat - krainę zamieszkałą przez ludzi, krasnoludy, elfy, halflingi inne fantastyczne rasy, nękaną bezustannie przez siły Chaosu.