Google+ Polska edycja „Murderous Ghosts” w przedsprzedaży | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Polska edycja „Murderous Ghosts” w przedsprzedaży

Wydawnictwo Gindie wyda „Krwiożercze Duchy”, polską edycję opartej na mechanice Apocalypse World Engine gry fabularnej dla dwóch osób.

„Murderous Ghosts” to mieszcząca się na dwóch, liczących 20 stron, broszurach gra autorstwa Vincenta Bakera, twórcy nagradzanych gier fabularnych takich jak „Dogs in the Vineyard” oraz „Apocalypse World”.

Grający, dzieląc się na role i korzystając z odpowiednich broszur (Broszura Mistrza Ceremonii, Broszura Gracza) tworzą wspólnie opowieść o miejskim eksploratorze, który trafiając w nieodpowiednie miejsce o nieodpowiednim czasie będzie musiał zmierzyć się z tytułowymi krwiożerczymi duchami.

Grę można zamówić w przedsprzedaży w sklepie wydawnictwa Gindie, w druku oraz w wersji elektronicznej (PDF).

KUP – wersja w druku (19,90 zł) KUP – wersja w PDF (9,90 zł)

Źródło wieści: Gindie


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.

Gindie

Polskie wydawnictwo założone przez Jacka Gołębiowskiego, odpowiedzialne między innymi za polskie wydanie "The Shadows of Yesterday" oraz "Dogs in the Vineyard", a także fabularnych gier karcianych takich jak "Przetrwaliście zagładę" czy "Opowieści z karczmy".

Vincent Baker

Wielokrotnie nagradzany amerykański twórca gier fabularnych, autor między innymi "Dogs in the Vineyard", "Poison’d" czy "Apocalypse World".