Google+ Nowe opcje publikacji materiałów na DriveThruRPG | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nowe opcje publikacji materiałów na DriveThruRPG

Na DriveThruRPG udostępniono trzy nowe programy publikacji materiałów do znanych gier. Swoich odpowiedników Dungeon Masters Guild doczekały się systemy Cypher System, Traveller oraz Cortex Plus.

W ramach programów (Community Content Programs) będziecie mogli, tak jak w przypadku uruchomionego na początku roku Dungeon Masters Guild, publikować swoje materiały do licencjonowanych systemów i sprzedawać je innym fanom. Za każdą sprzedaż będziecie musieli podzielić się z wydawnictwem (posiadającym prawa do danego systemu) połową dochodu ze sprzedaży.

Obecnie funkcjonują już cztery programy dla twórców:

DriveThruRPG zapowiada uruchomienie kolejnych już wkrótce.

Więcej informacji o programach znajdziecie na stronie wsparcia na DriveThruRPG.

Poza programami dla twórców materiałów do gier fabularnych uruchomiono też podobne programy dla twórców materiałów do gier karcianych (np. Numenera Card Creator, Pathfinder Adventure Card Game)

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Cortex Plus

Cypher System

DriveThruRPG

Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Traveller

to wydany po raz pierwszy w 1977 roku, klasyczny system science-fiction, w którym bohaterowie, podróżując pomiędzy różnymi układami słonecznymi, handlują, eksplorują nowe światy, a także toczą naziemne i kosmiczne bitwy. Mechanika gry oparta jest na rzutach dwoma kośćmi K6.