Google+ „I Am Zombie: Toxicity” – retro zombie RPG | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„I Am Zombie: Toxicity” – retro zombie RPG

Make-Believe Games wyda wersję gry fabularnej „I Am Zombie” inspirowaną oryginalną edycją „Dungeons & Dragons” z lat siedemdziesiątych.

Założone przez Marka Rein-Hagena (twórcy „Wampira: Maskarady” i „Świata Mroku”) wydawnictwo rozpoczęło zbiórkę na „I Am Zombie: Toxicity” w serwisie Kickstarter 19 kwietnia, i już w ciągu pierwszego dnia udało się zebrać cel finansowy wynoszący 5 tysięcy dolarów. Zbiórka potrwa do 16 maja.

„I Am Zombie: Toxicity” to alternatywna propozycja rozgrywki w klimatach wydanej w zeszłym roku gry fabularnej „I Am Zombie” (korzystającej z mechaniki Axiom System, opartej na kościach, kartach i żetonach). Gra opowiada o postaciach zamienionych w żywe trupy, które zachowały świadomość w świecie odmienionym przez tajemniczą zarazę.

„I Am Zombie: Toxicity” proponuje rozgrywkę zbliżoną do konwencji dungeon crawl oraz staroszkolnych gier fabularnych z lat siedemdziesiątych.

Szczegóły w serwisie Kickstarter.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


I AM ZOMBIE

Gra fabularna twórcy "Świata Mroku" łącząca elementy gry fabularnej z elementami gry karcianej. Gracze wcielają się w zombie, które ukrywają przed światem swoje prawdziwe oblicze, próbując kontrolować swoje zarażenie i nie wywołać epidemii.

Make Believe Games

Założone przez Marka Rein-Hagena międzynarodowe wydawnictwo z siedzibą w Gruzji. Wydawca gier karcianych, planszowych i fabularnych.