Google+ „Earthdawn: The Age of Legend” po polsku! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Earthdawn: The Age of Legend” po polsku!

Vagrant Workshop ogłosiło rozpoczęcie prac nad tłumaczeniem gry fabularnej „Earthdawn: The Age of Legend” na języki polski oraz niemiecki.

Nim powstała nauka, nim spisano historię, w zamierzchłych czasach panowała w naszym świecie era magii. Magiczna energia przenikała swobodnie, dotykając każdego aspektu życia kobiet i mężczyzn różnych ras Dawców Imion. Dzielni bohaterowie, uzbrojeni w magiczne skarby i zaklęcia, stawali do wspólnej walki o wolność i przetrwanie. Był to czas niezwykłych czynów i mitycznych opowieści.

Był to Wiek Legend.

Gra autorstwa Carstena Damma (edytora linii trzeciej edycji „Earthdawna” oraz edycji Classic, twórcy settingu „Equinox”) korzysta z lekkiej mechaniki opartej na systemie FU (Freeform / Universal) Nathana Russella. W podręczniku znajdziecie wszystkie potrzebne do rozgrywki zasady, łącznie z wprowadzeniem do świata Przebudzenia Ziemi.

Termin premiery w języku polskim nie jest jeszcze znany. Podręcznik zostanie wydany w wersji elektronicznej (PDF) oraz w druku na żądanie za pośrednictwem DriveThruRPG.

Za tłumaczenie odpowiada Maciej „Aureus” Gajzlerowicz, opiekę merytoryczną zapewnia Wojciech „Sethariel” Żółtański.

Źródło wieści: Vagrant Workshop


Dowiedz się więcej:


Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

Vagrant Workshop

Niemieckie wydawnictwo założone przez Carstena Damma oraz Kathy Schad, wydawca między innymi settingu "Equinox", anglojęzycznych edycji gier "Itras By", "Valley of Eternity", "Barbaren!" oraz gry fabularnej "Earthdawn: The Age of Legend".