Google+ West End Games zmienia właściciela | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

West End Games zmienia właściciela

Nocturnal Media zakupiło West End Games znane między innymi z gier fabularnych na mechanice D6, takich jak „Star Wars: The Role Playing Game”.

West End Games powstało w 1976 roku i początkowo zajmowało się grami wojennymi, do czasu przyjścia do wydawnictwa Grega Costikyana w 1983 roku , który przyczynił się do powstania popularnych i nagradzanych gier fabularnych takich jak „Paranoia”, „Toon” oraz „Star Wars: The Roleplaying Game”.

Choć wiele z licencji West End Games zostało wykupionych, wydawnictwo nadal posiada prawa do systemu D6. Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami dostępne na DriveThruRPG jedynie w wersji elektronicznej podstawowe podręczniki do systemu D6 będą wkrótce także do kupienia w wersji druku na żądanie.

Kolejnym udostępnionym w druku na żądanie podręcznikiem ma być setting space opera „Septimus”. Nowy właściciel West End Games, Stewart Wieck, zachęca wszystkich fanów mechaniki D6 do dyskusji o przyszłości systemu na forum wydawnictwa.

Nocturnal Media to wydawca takich gier jak „King Arthur Pendragon”, „Aquelarre”, „Würm” oraz settingów „Scarred Lands” oraz „Talislanta”.

Źródło wieści: Nocturnal Media


Dowiedz się więcej:


West End Games