Google+ Nominacje do Origins Awards 2016 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nominacje do Origins Awards 2016

The Academy of Adventure Gaming Arts and Design ogłosiła nominacje do corocznych nagród Origins Awards.

W tym roku między innymi ze względu na mniejszą liczbę zgłoszeń (nieoficjalnie) oraz chęć wzmocnienia znaczenia nagród nominacje postanowiono podzielić tylko na siedem kategorii (w porównaniu do trzynastu kategorii w roku ubiegłym): gry planszowe, gry karciane, gry figurkowe, gry kolekcjonerskie, gry familijne, akcesoria do gier, gry fabularne.

W kategorii Role-playing Games (Gry fabularne) nominowano:

  • „Cthulhu Britannica London Boxed Set” (Cubicle 7)
  • „Dracula Dossier Director’s Handbook” (Pelgrane Press)
  • „Fall of Magic” (Heart of the Deernicorn)
  • „Lone Wolf Adventure Game” (Cubicle 7)
  • „Star Wars: Force and Destiny” (Fantasy Flight Games)

Pełną listę nominacji znajdziecie na stronie AAGAD.

Zwycięzców poznamy w trakcie ceremonii rozdania nagród, która odbędzie się w czerwcu w trakcie konwentu Origins Game Fair (15-19 czerwca 2016 roku).

Źródło wieści: Strona AAGAD


Dowiedz się więcej:


Origins Award

Nagrody przyznawane przez the Academy of Adventure Gaming Arts and Design w trakcie konwentu Origins Game Fair. Swą historią sięgają lat 70. XX wieku. Przyznawane w kilkunastu kategoriach dla gier fabularnych, planszowych, karcianych i bitewnych.

Origins Game Fair

Jeden z najstarszych konwentów w Stanach Zjednoczonych, którego pierwsza edycja odbyła się w 1975 w Baltimore, w stanie Maryland. Konwent organizowany jest przez stowarzyszenie GAMA (Game Manufacturers Association) i jest jednym z ważniejszych wydarzeń w branży gier. Podczas konwentu odbywają się premiery gier, a także ceremonia wręczenia prestiżowych nagród Origins.