Google+ Top 5 najlepiej sprzedających się gier jesieni 2015 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Top 5 najlepiej sprzedających się gier jesieni 2015

Portal ICv2 opublikował zestawienie TOP 5 najlepiej sprzedających się gier fabularnych jesieni 2015 roku.

Pierwsze miejsce, od premiery nowej edycji w zeszłym roku, utrzymuje „Dungeons & Dragons”. Na dwóch kolejnych pozycjach także bez zmian, „Pathfinder” oraz seria gier wydawnictwa Fantasy Flight Games, osadzonych w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”,

W porównaniu z wynikami z wiosny 2015 w zestawieniu pojawiły się dwa produkty, które z rankingu wypchnęły „Shadowruna” i „Iron Kingdoms”.

Na czwartym miejscu ponownie w zestawieniu witamy „Dragon Age” od Green Ronin Publishing. Na piątym natomiast nowość, wypromowana między innymi dzięki popularnemu show Wila Wheatona „Titansgrave: The Ashes of Valkana”, wydany także przez Green Ronin Publishing podręcznik „Fantasy Age” z zasadami do gry w konwencji fantasy.

  1. „Dungeons & Dragons” (Wizards of the Coast)
  2. „Pathfinder” (Paizo Publishing)
  3. „Star Wars” (Fantasy Flight Games)
  4. „Dragon Age” (Green Ronin Publishing)
  5. „Fantasy Age” (Green Ronin Publishing)

Lista oparta jest na rozmowach z dystrybutorami, sprzedawcami i producentami gier fabularnych.

Według ICv2 rok 2015 jest już siódmym dobrym rokiem dla branży gier tradycyjnych (gry planszowe, gry karciane, gry bitewne, itd.), a wzrost sprzedaży w całym segmencie wyniósł około 20 procent.

Źródło wieści: ICv2


Dowiedz się więcej:


Dragon Age

to gra fabularna stworzona na podstawie znanej serii gier komputerowych o tym samym tytule. Gra korzysta z mechaniki "Adventure Game Engine" opartej na kościach K6.

Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Green Ronin Publishing

Wielokrotnie nagradzane amerykańskie wydawnictwo założone w 2000 roku przez Chrisa Pramasa, współtwórcę "Warhammera". Do najbardziej znanych linii wydawniczych Green Ronin Publishing należą "Mutants & Masterminds", "Dragon Age" oraz "A Song of Ice and Fire Roleplaying".

ICv2

Strona internetowa oraz kwartalny magazyn "Internal Correspondence" swoją historią sięgający lat 80. ubiegłego wieku, poświęcony kulturze popularnej, w szczególności branży komiksów, gier, filmów, zabawek i książek.

Paizo

Założone w 2002 roku amerykańskie wydawnictwo specjalizujące się w produktach do gier na mechanice d20. Początkowo, do roku 2007 wydawało magazyny "Dungeon" oraz "Dragon" przeznaczone dla fanów "Dungeons & Dragons". Obecnie wydawca gry fabularnej "Pathfinder" oraz jedno z największych wydawnictw na rynku.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.